• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberBAŞKAN’DAN VEKİLE SÜRPRİZ KARŞILAMA

Arhavi Akparti İlçe Başkanı Remzi Gedik ve Yönetim Kurulu üyeleri, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Artvin’e gelen Milletvekili E Erkan Balta’ya Rize-Artvin Havalimanında sürpriz karşılama yaptılar.ARHAVİ- Arhavi Akparti İlçe Başkanı Remzi Gedik ve Yönetim Kurulu üyeleri, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Artvin’e gelen Milletvekili E Erkan Balta’ya Rize-Artvin Havalimanında sürpriz karşılama yaptılar.

Vekil E. Erkan Balta uçaktan inip VİP lapasından çıkış yaptığı sırada bir anda karşısında Arhavi İlçe Başkanı Remzi Gedik ve Yönetim kurulu üyelerini görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Kendisini çiçek vererek karşılayan Başkan Gedik “Sayın vekilim memleketimize hoş geldiniz” diyerek karşıladı.

Rize-Artvin Havalimanını açılışının bölgemiz ve Artvin için çok önemli bir yatırım ve hizmet olduğunu ifade eden Vekil E Erkan Balta sürpriz karşılama için Ak parti Arhavi İlçe Başkanı Remzi Gedik ve yönetimine teşekkür ederek “Biz bir aileyiz, memleketimizin he köşesine hizmet götürebilme adına koşturuyoruz. Bu tür jestlerde bizlere moral destek veriyor, tekrar teşekkür ediyorum bu sıcak karşılama için ve Rize-Artvin Havalimanı da bölgemize ve İlimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Vekil Balta daha sonra Arhavi teşkilatı ile beraber Havalimanından ayrılarak Artvin’e geldi.BAŞKAN BİBER: BOŞ TOST VE BOŞ BAKLAVADAN SONRA ŞİMDİ DE DÜNKÜ POĞAÇA!


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, ülke gündemiyle ilgili değerlendirmede bulundu. Türkiye'nin günden güne iflasa sürüklendiğini belirten Başkan Biber:" Pastaneler ekonomik kriz sebebiyle dünkü poğaça dönemi başlattı."dedi.


"BATAN GEMİDEN MAL KAÇIRMA PEŞİNDELER"


İktidarın ekonomiyi kalkındırmak için hiçbir adımda bulunmadığını belirten Başkan Biber;"Geçtiğimiz ay esnaflar evine ekmek götürebilmek için çeşitli atılımlarda bulunmuştu. Kimisi boş tost, kimisi de boş baklava üreterek müşteriye satmak istedi. Yüksek enflasyon, yurttaşın cebini yakmaya devam ederken yeni bir atılım da Çanakkale'den geldi. Bir pastanenin camında 'Dünkü poğaçalar 2 TL' yazısı gündem oldu. Poğaçaların fiyatı 4 TL iken 'dünkü poğaçaların' fiyarının 2 TL olması tepkilere neden oldu. Halk isyan etti. Dükkan sahibi de ekonomik krizi gerekçe olarak gösterdi, halka durumu izah etti. O esnaf bile yaptığından haklı olduğu halde utanırken iktidar hiç hicap duymadı. Konuyla ilgili ne açıklama yaptı ne de gündeme getirdi. Yine hiçbir şey yokmuş gibi icraatsizliklerine devam etti. Halk artık gerçekten dayanamıyor. İnsanlar enflasyon altında eziliyor. İktidar ise ne yeni bir politika ne de maaşlara ek zam yapmayı düşünmüyor. Her şey iyi olacak, geçecek diyerek halkı büsbütün kandırmaya çalışıyor. Ülkeyi yönetemiyor, batan gemiden mal kaçırma peşine düşüyor." şeklinde konuştu.


BAŞAK MİRELİ, TÜRKİYE’NİN EN ZORLU REKORUNU KIRMAK İÇİN YOLA ÇIKTI

Başak Mireli, Türkiye’nin en zorlu rekoru olan ‘Türkiye Turu Rekoru ‘nu yelken gücü ile tek başına hiç durmadan kırmak için Hopa’dan yola çıktı.

Mireli, Hopa - İskenderun arasındaki 1500 millik rotayı tek başına tamamlayan ilk kadın yelkenci olacak.HOPA-Hopa - İskenderun arasındaki 4 denizimizi kapsayan ve Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Turu Rekor denemesi denizlerimize dair farkındalık yaratmayı ve açık deniz yelkenciliğini geliştirmeyi amaçlıyor. Mireli, İlker Elektronik sponsorluğunda Hopa ile İskenderun arasındaki 1500 millik rotayı yelken gücü ile tek başına, hiç durmadan tamamlayarak Türkiye Turu Rekoru ’nu elde etmeyi hedefliyor. Rekor itibarıyla denemesine başlayan sporcu, turun sonunda rotayı tamamlayan ilk kadın yelkenci ünvanına sahip olacak.

Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Hopalılar ve Basın mensupları tarafından Hopa Limanı’ndan uğurlanan Mireli, Hatay - İskenderun Limanı’nda son bulacak rekor denemesinde; kıyılara yaklaşık 1 millik mesafede Yelken Federasyonu tarafından belirlenen Sinop - İnceburun, Datça Knidos ve Kıbrıs - Zafer Adaları kapılarından geçilecek. Mireli’ye, İstanbul ve Çanakkale Boğazı seyirlerinde Sahil Güvenlik ve Kıyı Emniyeti ekipleri destek verecek. Seyrin tamamı Yelken Federasyonu ve ilgi duyanlar tarafından “share.garmin.com/İstanbul” adresinden uydu bağlantısı ile anlık olarak takip edilebilecek.

Dünya Denizleri için Tasarlanan “İstanbul Teknesi” Türkiye Denizlerinde

Hollanda’lı Van de Stadt tasarım ofisi tarafından çizilen ve Avustralya’da el işçiliği ile çelikten üretilen İstanbul teknesi, Başak Mireli’ye bu zorlu yolculukta eşlik edecek. Açık denizler için özel olarak tasarlanmış tekne, tuzlu suyu içme suyuna çevirebilen güneş enerjisi ile günlerce limana yanaşmadan kendi kendine yetebilen ve elektronik donanımı ile her türlü seyir güvenliğini sağlayabilme özelliklerine sahip..

Denizde Öğrenecek Çok Şey VarBaşak Mireli denize açılmadan önce Hopaport’ta basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Türkiye Turu Rekoru” denemesi öncesindeki hazırlık sürecinde ve rekor denemesi boyunca deniz ile toplum arasındaki çok yönlü ilişkinin altını çizmeye çalışan ve daha çok kadınımızın denizde olmasının önemini vurgulamaya çalışıyorum” dedi. Mireli için denizde tek başına olmak bir özgürlük meselesi. Mireli, “Denizde tek başına olmayı, yalnız seyri seviyorum. Çünkü denizden öğrenecek çok şey var. Tek başına seyretmek sınırlarınızı zorluyor. Karada her zaman vaz geçme şansınız var. Ancak denizde karşınıza çıkan problemlerle baş etmek zorundasınız. Denizde tek başıma olmak en iyi beni ortaya çıkarıyor” şeklinde tanımlıyor.

Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de 2022 yılında Hopaport olarak üçüncü rekor denemesi başlangıç noktası olduklarını ifade ederek “Biz bundan büyük memnuniyet duyduk ve duyuyoruz. Bundan sonra da yapılacak bu tür etkinliklere seve seve ev sahipliği yapmak isteriz. Sayın Mireli ve eşi ile 2 gündür birlikteyiz. Kendilerini tanımaktan büyük memnuniyet duydum. Sayın Mireli’yi de bir kadın olarak böylesine zorlu bir mücadeleye tek başına cesaret etmesinden dolayı kutluyor, rekor denemesinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Türkiye Yelken Federasyonu temsilcisi tarafından Hopaport ana mendirek çıkışına kadar Mireli’ye eşlik etti ve burada teknenin motorunu mühürleyerek Karadeniz’in engin sularına yolcu etti.Başak Mireli Kimdir?

Fenerbahçe Yelken Kulübü’nde yelken sporuna başlayan Türkiye’nin tek solo kadın yelken sporcusu Başak Mireli, uzun yıllar İstanbul Yelken Kulübü sporcusu olarak yat kategorisinde yarıştı. Haziran 2022’de Türkiye Turu Rekoru denemesini tamamladıktan sonra eşi Ömer Öcel ile çıkacağı dünya turunun ilk ayağında, Aralık 2022’de solo Atlantik geçişini yaparak, tek başına okyanus geçen ilk Türk kadın denizci olmayı da hedefliyor.ARTVİN’DE ÖĞRENCİLER TELESKOP İLE GÖKYÜZÜ GÖZLEMİ YAPTI

Artvin Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü tarafından Temel Eğitimde 10000 Okul Projesi kapsamında yer alan 7 Mart, Çoruh ve Seyitler TOKİ İlkokullarından idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile teleskop etkinliği gerçekleştirildi.ARTVİN-Artvin Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü tarafından Temel Eğitimde 10000 Okul Projesi kapsamında yer alan 7 Mart, Çoruh ve Seyitler TOKİ İlkokullarından idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile teleskop etkinliği gerçekleştirildi.

Artvin İl Milli Eğitim Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Özcan Köse'nin de katıldığı etkinliklerde öğrenciler, gruplar halinde teleskop katına alınarak Kurum Müdürü Mehmet Emin Kurt rehberliğinde teleskop ile gökyüzünü incelediler.

Fen Bilimleri Öğretmeni İrem Yüksel Taşkıran'ın teleskop yapımı ve gezegenler adlı sunumunu ilgi ile dinleyen öğrenciler, Müzik Öğretmeni Şennur Nihal Çelik ve Artvin BİLSEM öğrencisi Melis Tahmaz' ın piyano ve gitar dinletisinde şarkılara eşlik ettiler.


HOPA’DA YÖGEP İKİNCİ GRUP EĞİTİMLERİ SONA ERDİ

Arhavi, Hopa, Kemalpaşa, Borçka ve Murgul ilçelerimizin eğitim yöneticilerinin katılımı ile Hopa ilçesinde başlatılan YÖGEP (Yönetici Geliştirme Projesi) ikinci grup eğitim semineri İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın'ın katıldığı törenle sona erdi.HOPA-Arhavi, Hopa, Kemalpaşa, Borçka ve Murgul ilçelerimizin eğitim yöneticilerinin katılımı ile Hopa ilçesinde başlatılan YÖGEP (Yönetici Geliştirme Projesi) ikinci grup eğitim semineri İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın'ın katıldığı törenle sona erdi.

Törende Eğitim görevlileri Şehmus Bulut ile Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş'ün konuşmalarının ardından Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, Seminerin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz dedi.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN


19 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör