top of page
  • HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberBATUM BAŞKONSOLOSUNDAN VALİ DORUK’A ZİYARET

Batum Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz, Vali Yılmaz Doruk’u ziyaret etti.ARTVİN-Batum Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz, Vali Yılmaz Doruk’u ziyaret etti. Valilik makamında gerçekleşen ziyarette Batum’la çok önemli tarihi ve kültürel bağlarımız olduğunu ifade eden Doruk, ülkemizin milli mücadele yıllarında kurulan ilk dış temsilciliklerinden olan Batum Başkonsolosluğu sayesinde bu ilişkilerin daha da güçlenerek devam ettiğini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Doruk, Başkonsolos Yılmaz’a çalışmalarında başarılar diledi.

Kabulünden dolayı Vali Yılmaz Doruk’a teşekkür eden Başkonsolos Rıza Kağan Yılmaz, Artvin’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Ziyaret günün anısına tarafların birbirlerine hediye vermesiyle son buldu.


BAŞKAN KURDOĞLU, KILIÇDAROĞLU’NU ARHAVİ FESTİVALİNE DAVET ETTİ

48. Uluslararası Arhavi Kültür Ve Sanat Festivali Bu Yıl Ses GetirecekARHAVİ-Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Arhavi belediyesi tarafından bu yıl 48’ncisi yapılacak olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivaline CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu davet etti.

Başkan Kurdoğlu, Ankara’da yoğun bir program gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Vasfi Kurdoğlu, “Festivalimizi onurlandırmaları adına kendilerine davette bulunduk. Ayrıca ilçede yapılan çalışmaları CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Sayın Uğur Bayraktutan ile birlikte ziyaret ettik. İlçe’de yapılan çalışmalar ve sorunlarımız hakkında kendilerine bilgiler verdik” dedi.

Başkan Vasfi Kurdoğlu, “Bizleri sıcak ve samimi bir ortamda karşılayan Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Sayın Genel Başkanımızın festivalimize katılmaları bizleri onurlandıracaktır dedi.


KEMALPAŞA HEM YAĞMURUN ÇOCUKLARI KONSERİ ALKIŞLANDI

Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi müzik öğretmenleri ve kursiyerlerinden oluşan koronun seslendirdiği şarkılar misafirler tarafından beğeni ile dinlendi.KEMALPAŞA- Kemalpaşa Kaymakamı Deniz Yıldırım, Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Hopa Cumhuriyet Başsavcısı Adem Çalış ve İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar Kemalpaşa Halk Eğitim Merkezinin düzenlediği Yağmurun Çocukları adlı konser programına katıldılar.

Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi müzik öğretmenleri ve kursiyerlerinden oluşan koronun seslendirdiği şarkılar misafirler tarafından beğeni ile dinlendi.


KAFKASÖR'DE SAMİDA VE BAYAR ŞAHİN SAHNE ALIYOR

30 Haziran 1-2-3 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek 41. Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivalinde Karadeniz müziğinin sevilen sesleri SAMİDA ve Bayar Şahin, sahne alacaklar.ARTVİN-30 Haziran 1-2-3 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek 41. Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivalinde Karadeniz müziğinin sevilen sesleri SAMİDA ve Bayar Şahin, sahne alacaklar.

Bu yıl 41’incisi düzenlenecek olan Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali programı kapsamında 2 Temmuz Cumartesi Günü Artvin Halkının öz mülkü Kafkasör Yaylasında yapılacak konserde, Karadeniz müziğinin sevilen seslerinden SAMİDA ve Bayar Şahin sevenleriyle buluşacak.

Ayrıca şehrin yerel sanatçıları da 1 Temmuz Cuma günü ve 2 Temmuz Cumartesi günü Kafkasör Yaylasında sahne alacaklardır.


ARHAVİ’DE 10 BİN OKUL PROJESİ "SİNEMAYA GİTMEYEN ÇOCUK KALMASIN”

Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ortaokullarda eğitim gören bir milyon öğrencinin ücretsiz bir şekilde sinemayla tanıştırılması amacıyla hazırlanan proje devam ediyor.ARHAVİ-Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, SİSAY Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği iş birliği ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ortaokullarda eğitim gören bir milyon öğrencinin ücretsiz bir şekilde sinemayla tanıştırılması amacıyla hazırlanan proje devam ediyor.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Köse proje kapsamında ilçeyi ziyaret ettiler. Acar ziyarette etkinliğe katılan öğrencilerle bir süre sohbet etti, sinema izledi.

Etkinlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, Şube Müdürleri Melih Türedi ve Süleyman Hilmi Güney de hazır bulundular.


Kaynak: Hayati AKBAŞ - Necmettin Numanoğlu / Artvin


22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page