• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberBAŞKAN DEMİRHAN ELÇİN BİLECİK’TE

Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Bilecik Karadenizliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muharrem Tüfekçioğlu ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Sosyal Demokrat Belediye Başkanlar Toplantısı için gittiği Bilecik’te, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan ile birlikte Bilecik Karadenizliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muharrem Tüfekçioğlu ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

Şeyh Edebali Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen ziyarette; Başkan Elçin, “Karadenizli hemşerilerimiz ile bir süre sohbet ederek, vatani görevini yaptığı Bilecik’te Karadenizli hemşerilerimizle ile bir arada olmaktan mutluluk duydum” dedi.

Dernek Başkanı Muharrem Tüfekçioğlu, Karadenizli Belediye Başkanlarını, Bilecekte misafir etmekten dolayı duydukları mutluluğu dile getirerek, Başkan Elçin’e günün anısına plaket takdim etti.


İZMİR'DEN ARTVİN'E GÖNÜL BAĞI

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Çoruh Özel Eğitim Meslek Okulu ve Artvin Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret etti.ARTVİN-Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Çoruh Özel Eğitim Meslek Okulu ve Artvin Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret etti.

İzmir Kemalpaşa Artvinliler Derneği'nin, İzmir Kemalpaşa Işıkkent Ayakkabı Sitesi iş adamlarının destekleri ile temin ederek gönderdikleri ayakkabı ve çantaları öğrencilere dağıtmak üzere Çoruh Özel Eğitim Meslek Okulu ve Artvin Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret eden Acar, ziyarette yaptığı konuşmada "İzmir Kemalpaşa Artvinliler Derneği'ne ve Kemalpaşa Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi'nin hayırsever iş adamlarına bu düşünceli hareketlerinden ötürü öğrencilerimiz, okulumuz ve şahsım adına teşekkür ediyorum." dedi ve öğrencilerin gönderilen eşyaları güzel günlerde kullanmalarını diledi.


Ziyaretlerinde öğretmenler ile kısa bir toplantı yapan Acar sözlerine, 2020-2021 eğitim öğretim yılının sağlık ve huzur içinde geçirdikleri bir yıl olmasını dileyerek başladı. Özel eğitimin devletin öncelikleri arasında olan bir alan olduğunu belirten Acar, devletin amaçları, bu alanda yaptığı çalışmalardan bahsederek öğretmenlerin bu amaçlara ulaşılması konusunda özveriyle çalışmalarından ötürü öğretmenlere ve okul personeline teşekkürlerini belirtti.

Ayakkabı ve çantaların öğrencilere teslim edildiği ziyarette Acar'a, Şube Müdürü Özcan Köse ve Kurum Müdürü Uğur Yıldırım eşlik etti.


ARTVİN’DE AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Artvin’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı.ARTVİN-Artvin’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki spor salonunda gerçekleştirilen programda, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Programda konuşan Vali Yılmaz Doruk, sporun insan sağlığı için çok önemli bir aktivite olduğunu belirterek, şunları söyledi: ”Bilindiği üzere sağlık biz insanların en değerli varlığıdır. Ona özen göstermek ve korumak hepimizin ortak görevidir. Spor, bu kapsamda yapılabilecek en faydalı aktivitelerden biridir. Spor aynı zamanda milletçe sahip olduğumuz dayanışma ruhumuzu güçlendiren önemli bir olgudur. Düzenlenen uluslararası müsabakalarda Şanlı Bayrağımızı gururla dalgalandıran gençlerimiz, hepimizin göğsünü kabartıyor. Onların başarısı için yeri geldiği zaman 83 milyon tek yürek oluyoruz. O yüzden sporu özendirmek ve gençlerimizi bu alana teşvik etmek oldukça önemli. Düzenlenen bu tür etkinliklerin daha da artırılmasında fayda görüyorum.


Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde spor altyapısı bakımından oldukça iyi bir noktaya gelmiştir. İnşa edilen modern tesislerle birlikte sunulan imkânlar daha da gelişmektedir. Tüm gençlerimizi bu imkânlardan istifade etmeye davet ediyorum. Profesyonelliğe geçiş noktasının en önemli köprüsü olan amatör spor, bir gönüllülük ve fedakârlık işidir. Amatör sporla uğraşan ve büyük fedakârlıklar yapan, sporculara, antrenörlere, kulüp yöneticilerine ve çocuklarını spora gönderen tüm anne-babalara yürekten teşekkür ediyorum. Bu düşüncelerle amatör spor haftasını kutluyor sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından sporcular tarafından çeşitli gösteriler yapıldı.

Tören, yıl içinde sağladıkları başarılar sonucunda dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Törene, Vali Yılmaz Doruk’un yanı sıra İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Sadettin Dağ, Artvinspor Kulübü Başkanı İrfan Yıldırım, Artvin Çoruhspor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, bazı daire amirleri, sporcular ve yakınları katıldı.


HOPA TSO LOJİSTİK SEKTÖRÜ İLE BİR ARAYA GELDİ

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans Salonunda Lojistik Sektörü toplantısı gerçekleştirildi.HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans Salonunda Lojistik Sektörü toplantısı gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Zeki Aksu, S.S 08 Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım, Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Alişan Ender Topaloğlu, Nakliye ve Lojistik Sektörü temsilcileri katılım sağladı.

Sarp Kara Hudut Kapısını kullanarak yurt dışına çıkış yapan tır ve kamyonlarda dönem dönem yaşanan uzun kuyrukların engellenebilmesi için 07.10.2021 tarihinde alınan kararlarla ilgili toplantının açılış konuşmasını yapan Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek: “‘Nakliye ve Lojistik Sektörünün sorunlarını dinleyerek gerekli mercilere aktarılmasını sağlamak istiyoruz. Bu nedenle sahada olan sizlerden sorunları ve talepleri dinleyerek çözüm önerileri yaratmaya çalışacağız.’ ifadelerini kullandı.

Tır parklarında yaşanan sıra ve fiş sorunu, yeni açılan Arhavi Tır Parkının Hopa Tır Parkı ile koordineli bir şekilde çalışmasının sağlanması, Gürcistan’a geçiş esnasında gümrükte yaşanan aksamaların giderilmesi, Tır Şoförlerinin mesaj usulü ile yönlendirilmesi konuları hakkında bilgi alışverişi gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen soru cevap bölümünün ardından uygulamaya konulan sistemin 10-15 gün süre ile denenmesine aksaklıklar oluşması halinde tekrar bir araya gelerek çözüm yollarının aranmasına karar verildi ve toplantı sona erdi.


102 YAŞINA RAĞMEN VİRÜSÜ YENDİ

-102 yaşındaki 3 doz aşısı olan hasta koronayı yendi.Necmettin Numanoğlu

ARHAVİ-Artvin’de tedavi gören 102 yaşındaki korona virüs (Covid–19) hastası, yoğun bakımdan servise gönderildi.

Artvin’in Arhavi ilçesi Balıklı köyünde yaşayan, 6 çocuğu ve 19 torunu bulunan 102 yaşındaki Hatice Canoğlu, koronavirüs belirtileri görülmesi üzerine test yapıldı. Yaşlı çınar test sonucunun pozitif çıkması üzerine Arhavi Devlet Hastanesine kaldırıldı. Sağlık ekibi tarafından uygulanan 20 günlük tedavinin ardından yaşlı çınar Hatice nine koronavirüsü yenmeyi başardı.

Doktor ve hemşirelerin alkışları eşliğinde Pandemi ünitesinden servise alınan hastanın yakınları, üç aşısını da yaptırmış olması büyük avantaj olduğunu ifade etti.

Yaşlı çınarın oğlu Kemal Canoğlu, yaklaşık 20 gün önce virüs belirtileri baş göstermesi üzerine sağlık ekibine haber verdiklerini ifade etti. 3 kez aşı olması ile sağlıklı beslenmesi sonucu bugün onu sağlıklı görmek bizi çok mutlu diyen Kemal Canoğlu, aşının çok büyük önemi olduğunu vurguladı.

Yaşlı çınarın doktoru, Emre Yılmaz ise, “102 yaşında ki hastamız Hatice ninemiz, virüsü atlattı çok şükür, hastanın zamanında getirilmesi de tedavi olmasına ayrı bir etken oldu. Ayrıca 3 doz aşının da yaptırmış olması çok önemliydi” dedi.

Dâhiliye uzmanı Doktor Serhan Uslu, “Mart ayından beri, Dünyada ve Türkiye’de kovitle mücadelemiz sürüyor, yaşlı ve genç hastalarımızla hasta sayısı ilçemizde oldukça fazla. Aşının etkisiyle vaka sayısı biraz fazla ama yatan hasta sayımız az ve bu da aşının sayesinde hastaneye gelen hastalarımızdan 102 yaşındaki hastamızı Pandemi servisinden. Dâhiliye servise yanı negatife dönüşmesi bizi de çok mutlu etti”, ifadelerini kullandı.

102 yaşındaki hastanın yakınları ise 20 gün sonra aile büyüklerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN


43 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör