• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberDİSK GENEL BAŞKANI ARZU ÇERKEZOĞLU ARTVİN’DE

Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ziyaret etti.ARTVİN-Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ziyaret etti.

Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarette, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Seyit Aslan, Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, DİSK Genel İş Sendikası Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin ve yönetimi, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü yer aldı.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyet dile getiren Başkan Elçin, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'na, çalışmalarında başarılar diledi.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise, kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı Başkan Elçin’e teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaret, Başkan Elçin’in misafirlerine Artvin’in doğal taşlarından, kumlama tekniği ile yapılan tablo ve Artvin’in simgelerinden olan boğa güreşlerini temsilen boğa biblosu hediye etmesinin ardından ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.


ARTVİN'de BİR İLK DAHA! KEMOTERAPİ ÜNİTESİ AÇILDI

Artvin Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan Kemoterapi Ünitesinin açılışı Vali Yılmaz Doruk tarafından yapıldı.ARTVİN-Artvin Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan Kemoterapi Ünitesinin açılışı Vali Yılmaz Doruk tarafından yapıldı.

Açılışa, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Gürol Köroğlu, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Reyhan Gök Hussaın, Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Sibel Şahin, Artvin Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Uzm. Dr. Serhat AhçI, Kemoterapi Ünitesi hekimleri Uzm. Dr. Sabiye Şahin Keskin ve Uzm. Dr. Duygu Güzel ile hastane çalışanları ve gazeteciler katıldılar.Açılış sonrası İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gürol Köroğlu Vali Doruk’a ,Kemoterapi Ünitesi hakkında bilgi verdi. Ayrıca Başhekim Vekili Uzm. Dr. Serhat Ahçı, Kemoterapi Ünitesi hekimleri Uzm. Dr. Sabiye Şahin Keskin ve Uzm. Dr. Duygu Güzel ise Kemoterapi Ünitesinin teknik özellikleri ve verilecek hizmetlerinin nasıl uygulanacağı yönünde Vali Doruk ve katılımcılara bilgilendirme yapıldı..


ARHAVİ’DE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Tarafından Düzenlenen 10 Kasım Konulu Yarışmada Dereceye Girenlere Ödülleri Törenle Verildi.ARHAVİ-Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi düzenlediği “Atatürk Sevgisi” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Belediye Nikâh Salonu’nda ödüllerini verdi. Ödül törenine Belediye başkanı Vasfi Kurdoğlu, Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, Milli Eğitim Şb. Md. Süleyman Güney, Hacılar Okulu Md. Hasan Gölcüklü, MNG İlkokulu Md. Cavit keresteci, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ödül töreninde başkan Emine Hekimoğlu 10 Kasım ile ilgili şu açıklamayı yaptı. “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışının 84.Yılı’nda saygıyla, rahmetle, minnetle ve özlemle anıyoruz. Atatürk sadece bir başkomutan, bir antiemperyalist, bir tam bağımsızlıkçı, bir Cumhurbaşkanı, bir devrimci, bir başöğretmen, bir düşünür, bir yazar, bir gazeteci, bir aydın, bir yurtsever, bir dil bilimci, bir tarihçi, bir emekçi, bir köylü, bir sanayici, bir ziraatçı, bir örgütçü değil bizim için, hepsi ve daha fazlası, bir üst insan arıyoruz, çünkü Atatürk Yolu'nun, Kemalizm' in, ne kadar doğru ve geleceğimize de ışık tutan bir ideoloji olduğunu yaşayarak gördük. Sarı saçlarını, mavi gözlerini, karizmasını da sevdik elbet, ama asıl O'nun fikirlerini sevdik, devrimciliğini sevdik, sarsılmaz iradesini sevdik, vatandan başka aşk milletten başka sevgili bilmeyişini sevdik. Atatürk' ü biz, anladığımız için sevdik. Yaptıklarını nasıl görebildiğine, o koşullarda nasıl başarabildiğine, inancına, direncine, kararlılığına şaşarak sevdik.Sakarya Savaşı'nın ortasında Muallimler Kongresi, Lozan imzalanmamış, Cumhuriyet ilan edilmemişken İktisat Kongresi toplamasını sevdik. Çanakkale'den Trablus' a, Şam'dan Muş'a, Sakarya'dan Dumlupınar' a savaş alanlarında geceleri mum ışığında kitap okuyan bir komutanı hayalimizde canlandırmakta güçlük çektik de sevdik. Conk Bayırı'nda " Size taarruz etmeyi değil ölmeyi emrediyorum." derken sergilediği cesaret ve adanmışlığa şapka çıkardık da sevdik. Sakarya' da dünya harp literatürünü değiştiren " Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır, vatanın her karış toprağı vatandaş kanı ile sulanmadıkça düşmana terk edilmeyecektir " stratejisine hayran olduk da sevdik.

15 yılda % 115 büyüme sağlayışını, tek kuruş borç almadan Osmanlı borçlarını da ödeyerek Uçak üreten bir sanayi ülkesi yaratışını, devlet yönetimine namusu, liyakati ve dürüstlüğü yerleştirişini, israfa asla izin vermeyişini gördük de sevdik. Büyükbaş hayvanlar bile sayılırken nüfustan sayılmayan, sorulduğunda babaların çocuk sayısına katmadığı kadını eşit yurttaş yapısını, Cumhuriyet’in aslında kadın devrimi oluşunu, “Ey Türk kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, başlar üzerinde taşınmaya layıksın” deyişindeki isabeti.“Dünyada hiçbir milletin kadını ‘Ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar emek verdim’ diyemez” diyen yüce gönüllüğünü, kadirşinaslığını sevdik.

Tarihine yabancılaştırılmış, dilinden koparılmış bir toplumu, dil ve tarih birliği ile Uluslaştırma idealini sevdik. Başöğretmen olmasını sevdik. "Efendiler iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz.” deyişini; Esaretten kurtardığı insanına; 14 asır iman ettiği Allah kelamı Kur'an-ı Kerim'i kendi dili ile okuma, anlama, öğrenme olanağı sunmasını sevdik. Sanata, sanatçıya verdiği değeri, " Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir " deyişindeki çağdaşlığını sevdik.3 yıl 3 ay 22 gün kan revan içinde sel önünden kütük kaparcasına kurtardığı vatanına tek kurşun atmadan aklı ve uz görüsü ile Boğazları, Hatay'ı kazandırışını sevdik."Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır, ben umudumu hiç bir zaman kaybetmedim" diyen millet inancını hep aklımızda tuttuk da sevdik. Biz O’nu sevdik, seviyoruz ve hep seveceğiz. O nedenledir ki ADD olarak Atatürk’ün düşüncelerini, görüşlerini, fikirlerini, duygularını yaşatmaya, unutturmamaya ve yaymaya çalıştığımız etkinliklerimizden biri olan resim, şiir ve kompozisyon yarışmamıza katılan, dereceye giren öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz.

Yarışmamıza destek olan Kaymakamlığa, Milli Eğitim Müdürlüğüne, Belediye Başkanlığına, yarışmaya katılan öğrenci ve öğretmenlerimize; ödüllerimize destek olan Moni Kırtasiye ’ye, Velioğlu Kırtasiye ‘ye, Oyuncak Dünyası’na ve Muzaffer Özkazanç’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Atatürk Sevgisi” konulu yarışmada dereceye giren öğrenciler; OkuL öncesi resim dalında 1.Erva Mollasalihoğlu (Gaye Çarmıklı Anaokulu), 2.Simay Hira Erdoğan (Gaye Çarmıklı Anaokulu), 3.İpek Alya Kocayörük (Gaye Çarmıklı Anaokulu).

İlkokullararası Şiir Dalında 1.Mustafa Utku Lekesiztaş (Hacılar İlkokulu 3/B), 2.Nisanur Elifoğlu (Nuri Özaltın 75.Yıl İlkokulu 2/A), 3.Zehra Deniz Belkırat (MNG İlkokulu)

Ortaokullar Arası Resim Dalında 1.Doğa Turna (FSM Ortaokulu 8/B), 2.Ceylin Duysak (Hacılar Orta Okulu 6/A), 3.Berra Sarı (Atatürk Ortaokulu 7/B)

Liselerarası Kompozisyon Dalında 1.Nehir Bölüm (Arhavi Koleji), 2.Dilan Aksoy (Arhavi Fen Lisesi), 3.Ezel Odabaş (Arhavi Koleji)

Dereceye giren öğrencilere ödüller ve Teşekkür Belgesi verildi.


ARTVİN TİCARET ODASINDA GELENEK DEVAM EDİYOR

Artvin TSO tarafından her yıl öğlencilere yönelik destek bu yılda devam etti.ARTVİN-Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt ve yönetim kurulu üyeleri İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar'ı makamında ziyaret ettiler.

Kurumların yaptıkları çalışmalar hakkında karşılıklı değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, öğrencilere hediye edilmek üzere 300 adet ayakkabıyı İl Müdürü Acar'a teslim etti. Ayakkabılar, Artvin merkez, Ardanuç, Şavşat ve Yusufeli ilçelerindeki öğrencilere dağıtılacak.

. Acar, nazik ziyaretleri ve öğrencilere hediyeleri için Artvin TSO Başkanı Seçkin Kurt'un şahsında TSO yönetim kurulu üyeleri ile tüm çalışanlarına teşekkür etti.


7. YUSUFELİ OFFROAD OYUNLARI NEFES KESTİ

Yusufeli Belediyesi ve YUMDOFF organizasyonunda düzenlenen oyunlar 13 Kasım Pazar günü Çevreli köyünde hazırlanan parkurda gerçekleşti.

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi ile Yusufeli Motor ve Doğa Sporları Kulübü tarafından Çevreli köyünde düzenlenen yarışlara Artvin ve Türkiye'nin değişik illerinin yanı sıra Gürcistan'dan 52 ekip katıldı.

Araçların motor gücüne göre S1, S2, S3 ve S4 olarak adlandırılan kategorilerinde düzenlenen yarışlarda, ekipler özel olarak hazırlanmış araçlarıyla dereceye girmek için zorlu parkurda zamanla yarıştılar. Yaklaşık 1,5 km uzunluğunda olan parkurda en iyi dereceyi hatasız olarak elde eden ekipler kategorilerine göre 7. Yusufeli Offroad oyunlarında derece elde ettiler.

Yarışlarda elde edilen derecelere göre oluşan sıralama şu şekilde ortaya çıktı;

S1 kategorisinde;

1. İbrahim Akan – Erhan Ardıç

2. Caner Çiftçi – Hasan Yılgın

3. Mustafa Gürsoy – İlknur Demir Gürsoy

4. Hasan Tibukoğlu – Özlem Güngör

S2 kategorisinde;

1. Mehmet Fatih Kaya – Mehmet Akif Yılmaz

2. Ziya Yıldız – Muhammed Şirin

3. Fatih Ardıç – Uğur Hallaç

4. Sadık Polat – Yusuf Bürken

S3 kategorisinde;

1. Nafi Sarı – İlknur Çetinkaya

2. Zafer Sinir – Emrah İlbeyi

3. Murat Çakmakçı – Burak Okumuş

4. Ömer Keskin – Ekrem Turhan

S4 kategorisinde;

1. Osman Yerlikaya – Talha Taşkın

2. Berkay Özcan – Taşkın Temiz

3. Mehmet Yenigün – Ferhat Yenigün

4. Yaşar Kavaklı – Seçkin Demirci

Hakem heyeti tarafından yarışmada özel ödüller dağıtıldı.

- En Çılgın Kadın CoPilot Çiğdem Sinir

- En Çılgın Pilot Mirza Nakashıdze

- En Başarılı Kulüp Argosu

- En Çok Destek Veren Kulüp Rize Extream

Kategorilerinde dereceye giren ekiplere para ödülünün yanı sıra madalya ve kupaları verildi.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin yaptığı değerlendirme;” Yusufeli Belediyesi ve YUMDOFF tarafından düzenlenen 7. Yusufeli Offroad oyunlarımız kazasız bir şekilde tamamlandı. Dün gece ilçemize misafir olarak gelen yarışçılarımızın kamplarını ziyaret etmiştik. Bugün de tüm gün yarışları takip ettik. Kıyasıya mücadeleler ortaya koyan tüm yarışçılarımızı kutluyorum. Organizasyona emek harcayan YUMDOFF ailesine, Belediye çalışanlarımıza ve bu parkuru bizlere tahsis eden Orman Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Yusufeli denince akla hep kültürel etkinlikler geliyor. Boğa güreşlerimiz ve Karakucak güreşlerimizin yanına artık Offroad oyunlarımızı da eklemiş olduk. İnşallah en kısa sürede yeni ve kalıcı bir parkur için çalışmalarımızı tamamlamış olacağız ve bu heyecanlı sporu ilçemizde yaşatmaya devam edeceğiz. Bugün burada yarışan tüm sporculara teşekkür ediyor, dereceye girenleri de kutluyorum." dedi.


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş / Artvin


17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör