• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberKIŞLA’DAN SİYASİ HESAP KAYGISIZ HİZMETLER

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla Şavşat ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.ŞAVŞAT-Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla Şavşat ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla Ak Parti Şavşat ilçe teşkilatını ziyaret ederek İlçe Başkanı Cemal Aydın dan çalışmalar ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

MYO DA YURT SORUNU YOK

İlk olarak, Şavşat Meslek Yüksek Okulunu ziyaret eden İsrafil Kışla, okul müdürü Şennan Arslan dan okulla ilgili bilgiler aldı.

Yapılan çalışmaların netice verdiğini ve olumlu olduğunu gören İsrafil Kışla memnuniyetini dile getirerek, “Buraya gelen öğrenciler önce bizlerin misafirleridir. Bu gençlerimizin yurt sorunu yaşamamaları için çok önemli çalışmalar yaptık ve şu anda da görüyorum ki hiçbir öğrencimiz aç ve açıkta değil. Bu çalışmalarda bizlerle sürekli istişare içerisinde olan Kaymakamımıza ve okul müdürümüze ve ilçe teşkilatımıza da çok teşekkür ediyorum. Bu gençler ülkemizin geleceğidir. Onun için bizlerde bu gençlerimizi en sağlıklı ve en rahat ortamlarda barınmalarını ve okumalarını istiyoruz. Yakın zamanda açılacak yeni bölümlerle ilçemizde 500 e yakın üniversite öğrencimiz olacak. İlçemize bir Yüksekokul kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ” Dedi.

MESLEK YÜKSEK OKULNA KÜTÜPHANE VE KAFETERYA SÖZÜ ALINDI

Kaymakam Yusuf Akın, Okul Müdürü Şennan Arslan, AK Parti İlçe Başkanı Cemal Aydın, İl Genel Meclisi üyesi Sedat Demir, okul yönetimi ve öğretim üyelerinin katılmış olduğu toplantıda, Okul yönetimi tarafından okulun çatı bölümünde boş olan bir bölüme projesinin yapılarak öğrencilerin rahat bir ortamda ders çalışmaları ve dinlenebilmeleri için bir yer yapılacağını ifade etti.

Önce bir iş adamı ile telefonla görüşen İsrafil Kışla yapılacak olan bu kütüphane için yaklaşık 250 bin tl yardım destek sözü aldıktan sonra Üniversite yetkilileri ile de görüşerek kalan meblağın Üniversite tarafından sağlanabileceği sözünü alması sonrası, bütün okul yetkilileri ve okul öğrencileri mutlu oldular.

DOĞAL GAZ İLÇEMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK

Doğalgaz çalışmaları için Belediye Başkanı Nihat Acar, AK Parti İlçe Başkanı Cemal Aydın, İl Genel Meclis üyesi Sedat Demir ile bir araya gelen İsrafil Kışla doğalgaz konusunda son durumlar hakkında bilgiler aldı. Doğalgazın ilçemize kazandırılması konusunda çok önemli çalışmalar yaptığını ve sonunda bunu başardıklarını ifade eden İsrafil Kışla, “Doğalgaz ilçemiz için çok önemli bir kazanımdır. Yaşlı nüfusa sahip olan ilçemizde vatandaşı odundan, kömürden uzak tutup ayrıca onların vermiş olduğu kirlenmeden de doğamızı korumuş olacağız. Yüklenici firma ile sürekli istişare halindeyiz. Bir an önce bu çalışmalar tamamlanacak ve bozulan yollar en kısa sürede yeniden eski güzelliğine kavuşturulacaktır. İlçemiz halkına hayırlı olsun.” dedi.İLÇE TEŞKİLATINA VE MECLİS ÜYESİNE TAKİPÇİSİ OLUN TALİMATI

Köy yolları ile de son durumlar hakkında bilgi alan İsrafil Kışla, çantasından çıkarmış olduğu bütün köy yollarının ne kadarı afsal ne kadar beton ne kadar toprak yol çizelgesini göstererek bir an önce bütün köy yollarının afsal veya beton olması yönünde talimatlar verdi. Özel bir kuruluş ile de görüşen İsrafil Kışla firma yetkililerinden bir miktar beton ve asfalt sözü alarak Şavşat köy yollarına döküleceğinin bilgisini verdi.

KIŞLADAN MUHTARLAR DERNEĞİNE ZİYARET

Kaymakam Yusuf Akın’ında katılmış olduğu ziyarette İsrafil Kışla derneğe hayırlı olsun diyerek hazır bulunan Muhtarlar Derneği Başkanı Bayram Dursun ve diğer muhtarlardan Muhtarlar Derneği faaliyetleri ve köy sorunları ile ilgili bilgiler aldı.

Kışla, “Muhtarlarımızın açmış olduğu bu dernek güzel bir yer olmuş. Muhtarlarımıza ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

İlçenin genel sorunları ve yapılanlarla ilgili bilgiler sunan Kaymakam Yusuf Akın, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla’ya teşekkür ederek, ziyaretleri ve hizmetleri konusunda memnuniyetini dile getirdi.

HİZMETLER BİR TELEFON KADAR YAKIN

Şavşat Muhtarlar Derneğinde muhtarların sorunlarını dinleyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, muhtarların kendisine iletmiş olduğu sorunları ilgili makamlara anında telefon açarak çözümleri konusunda yapılması gerekenlere dikkat çekerek bir an önce yapılmasını istedi. Muhtarlar Derneğinin ilçemiz için hayırlı olması temennisinde bulunan Kışla açılışa iş yoğunluğundan gelemedik. Demek ki gelmek bugüne nasipmiş şeklinde belirtti.

BASIN MENSUPLARININ SORULARINI CEVAPLANDIRDI

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla tarafından yapılan kurum ve kuruluşları ziyaretinin tamamının basına açık yapılması dikkat çekerken ziyaretler sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Zaman zaman ilçemize köyümüze geliyoruz. Her geldiğimizde de muhtarlarımızın ve kurum ve kuruluşlarımızın sorunlarını dinliyoruz. Bu ziyaretlerde çeşitli talepler oluyor. Bizlerde elimizden geldiği kadar bu taleplerin çözümü noktasında gayretlerimiz oluyor. Yapılan yatırımları yerinde görüyoruz.

Muhtarlar Derneğine yapılan ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandıran İsrafil Kışla, ziyaretin içeriği Şavşat’a yapılan hizmetler ve yapılacak olanlarla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Şavşat’ın geleceği konusunda da önemli konulara dikkat çeken İsrafil Kışla yollar, içme ve sulama suları, eğitim, sağlık ve turizm konularında önemli açıklamalarda bulundu.

Meslek Yüksek Okulunda ki doluluk oranı ve yeni bölümlerin açılması noktasında, Yamaç paraşütü, çim kayağı gibi önemli faaliyetlerin yapılması ilçemizde yaz ve kış turizmini geliştirecek konularına değindi.

Karagöl de yaşanabilecek jeolojik hareketlilik konusunda da ilgi makamları arayarak bilgilendirdiğini ifade etti. “Yapılan hizmetlerin siyasi bir beklenti için yapılmadığını, önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır” şeklinde ifade eden Kışla bir arada CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ı da arayarak sohbet etmesi dikkat çekti.

Yer yer hoş ve samimi sohbetlerin yapıldığı ziyaretler gece geç saatlere kadar devam etti. Ziyaretler Muhtarlar Derneğinde günün anısına yapılan fotoğraf çekimi ile sona erdi.


BAŞKANLARIN ANTALYA TOPLANDISI VERİMLİ GEÇTİ

Antalya'da gerçekleştirilen İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin 64. Olağan Meclis Toplantısı ve Eğitim Programı'nın verimli geçti dile getirildi.HOPA- İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin Antalya’da düzenlenen 64. Olağan Meclis toplantısına katılan Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, toplantının son derece verimli geçtiğini söyledi.

İç Anadolu Belediyeler Birliği üyesi olan Hopa Belediyesi adına katılan Başkan Ekmekçi toplantıya katılan diğer Belediye Başkanları ve encümen üyeleri ile birlikte çok değişik konularda görüşmeler yaptıklarını ifade ederek ‘Bizim açımızdan son derece verimli geçen toplantı öncesi ve sonrasında yaptığımız ikili görüşmelerde hem kendimizi ve ilçemizi tanıttık, hem de karşılıklı işbirliği içinde neler yapabiliriz konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Bu görüşmelerimiz bundan sonrada devam ederek karşılıklı ziyaretlerde de bulunacağız” dedi.

Başkan Ekmekçi Belediyeler Birliği toplantısı sonrası alınan kararların üye belediyeler ve kendileri açısından da hayırlı olsun dileklerini belirtti.


BORÇKA’DA HAYIR SEVERLER TARAFINDAN CAMİ YAPILDI

Hayırsever vatandaşların katkılarıyla Borçka ilçesine bağlı Aydınlar mahallesinde inşa edilen Cami hizmete açıldı.BORÇKA- Hayırsever vatandaşların katkılarıyla Borçka ilçesine bağlı Aydınlar mahallesinde inşa edilen Cami hizmete açıldı.

Düzenlenen açılışta konuşan Vali Yılmaz Doruk, Caminin şehire hayırlı olmasını diledi.

Camii inşasında katkısı bulunan hayırseverlere teşekkür eden Doruk, konuşmasına şöyle devam etti: “Mimarından işçisine bu güzel eserin ortaya çıkmasında emek veren tüm kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Peygamber efendimiz (S.A.V.) bir hadisi şeriflerinde: “Kim Allah’ın rızasını talep ederek bir mescit inşa ederse, Allah-u Teâlâ’nın da ona cennette bir ev inşa edeceğini” müjdeliyor. Mescitlere sahip çıkmamız, onları imar ve ihya etmemiz önemli. Bunun yolu da camilerimizi ibadet ve ilimle birlikte hayatımızın merkezi haline getirmekten geçiyor. Cami, dayanışmanın kardeşliğin mekânıdır. Hiçbir ayrım yapmadan yaradılanı yaratandan ötürü sevdiğimiz evrensel kardeşliğimiz evvela camilerde vücut bulur. Bir millet bütün renkleriyle kardeş olduğunun bilincine camilerde varır. Bunun için cemaati olmayan her cami ne kadar görkemli olursa olsun yetim ve öksüz bir eserdir. Çocuk sesleriyle güzelleşmeyen, gençlerin heyecanıyla dolmayan camiler mahsun kalır. Gençlerimiz başta olmak üzere bölge insanının Yusuf Yüksel Camini öksüz ve yetim bırakmayacaklarına inanıyorum. Bu düşüncelerle bugün açılışını yapacağımız camimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Dualarla açılışı yapılan camide bir süre incelemelerde bulunan Vali Doruk, İl Müftüsü Hasan Güneş’ten bildi aldı.

Açılış törenine Vali Yılmaz Doruk’un yanı sıra Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İl Müftüsü Hasan Güneş, Hayırsever Yusuf Yüksel, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.


CHP’Lİ BİBER’DEN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Muhtarlar Günü ile ilgili mesaj yayınladı.
ARTVİN-Muhtarların, mahallelinin yaşadığı sorunları aktarma noktasında siyasetçiler arasında önemli bir aracı olduğunu belirten CHP’li Biber, şu sözlerle 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı:

“Vatandaşımız bir sorun yaşadığında, başı sıkıştığında ilk olarak muhtarların kapısını çalar. Muhtarlar da bu sorunları üst makamlara taşır. Biz de çalışmalarımızda çok kıymetli muhtarlarımızın desteğine ihtiyaç duyarız. Çünkü biz de tespit edilen sorunları, şikâyetleri gerekli mercilere iletme konusunda tıpkı muhtarlar gibi bir aracıyız. Yerel yönetimlerin temel direği olan muhtarlar bu bağlamda oldukça önemli ve kıymetlidir. Bu düşüncelerle muhtarlarımıza verdiği hizmetler için teşekkür ediyor ve tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum”


BAŞKAN ÇAKIR, MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, Muhtarlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.KEMALPAŞA-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, Muhtarlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı Başkan Çakır mesajında: "Muhtarlarımızın ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçlarını karşılamak, karşılaştıkları sorunlara yönelik çözüm önerileri sunmak ve muhtarlık müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, her yılın 19 Ekim günü "Muhtarlar Günü" olarak belirlenmiştir.

Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda müracaat edecekleri ilk kapı olan; seçilerek milletimizin teveccühüne, itimadına mazhar olma makamı olan muhtarlıklarımız devlet yönetimimizde çok önemli bir yer tutmaktadır.

Muhtarlarımız, görev yaptıkları köy ve mahallelerde halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Ayrıca muhtarlık müessesesi, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yüklenmiş bulunmaktadır.

19 Ekim Muhtarlar Günü, demokrasi piramidimizin tabanıyla tavanının buluşması, kucaklaşması amacıyla ülkemizde yeni ve hayırlı bir geleneğin tesisine de vesile olmaktadır.

Geçmişte devletimize muhtar olarak hizmet etmiş muhtarlarımıza sağlık ve selamet diliyorum. Aktif görevde bulunan bütün muhtarlarımızın ve tüm halkımızın ′Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN26 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör