• HaberciGazete

Artvin'den "beşibiryerde" haberlerBAYRAKTUTAN VE ELÇİN’DEN ARİFAĞAOĞLU’NA ZİYARET

CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan ve Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, 20. ve 23. Dönem Artvin Milletvekili ve Ankara Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Metin Arifağaoğlu’nu Ankara’daki ofisinde ziyaret ettiler.
CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan ve Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, 20. ve 23. Dönem Artvin Milletvekili ve Ankara Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Metin Arifağaoğlu’nu Ankara’daki ofisinde ziyaret ettiler.

Ziyarette, ülke gündemi ve Artvin'in sorunlarının çözümü konusunda karşılıklı görüş görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyarette Arifağaoğlu Ankara Artvinliler Hizmet Vakfı çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ziyaret, Arifağaoğlu’nun, Başkan Elçin aracılığı ile Artvinli hemşerilerine selam söylemesi ile son buldu.


YUSUFELİ KAYMAKAMI HÜSEYİN KAPTAN GÖREVİNE BAŞLADI

20.08.2021 tarihli ve 31574 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Yusufeli Kaymakamlığına atanan Hüseyin Kaptan ilçedeki görevine başladı.

YUSUFELİ-20.08.2021 tarihli ve 31574 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Yusufeli Kaymakamlığına atanan Hüseyin Kaptan ilçedeki görevine başladı.


İlçe ’deki görevine başlaması nedeniyle Kaymakamlık çalışanları, kurum müdürleri ve çalışanları, siyasi parti ilçe başkanları de Kaymakam Kaptan’a hayırlı olsun ziyaretlerine devam ediyor.


HÜSEYİN KAPTAN KİMDİR?


Hüseyin Kaptan Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lisans eğitimini Bolu Abant Baysal Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde 2013 yılında tamamladı.

Kısa sürelerle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Maliye Bakanlığında çalıştı. Son olarak 2015 yılından 2017 yılına kadar İçişleri Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. Elazığ Kaymakam Adayı olarak 2017 yılında Kaymakamlık mesleğine intisap etti.

Ankara/Kalecik ve Düzce/Gümüşova ilçelerinde refakat, Sakarya/Sapanca ve Afyonkarahisar/Sultandağı ilçelerinde vekâlet stajlarını tamamladı. Çeşitli incelemeler yapmak ve dil eğitimi almak üzere 8 ay İngiltere’nin Manchester kentinde bulundu. Kaymakam Kaptan iyi derecede İngilizce bilmektedir.


BAŞKAN AKÇİÇEK’TEN ÖĞRENCİLERE MESAJ VAR

“TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYIN, SAĞLIKLI VE GÜZEL GÜNLER SİZİNLE OLSUN”
KEMALPAŞA-Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına ilişkin mesaj yayınladı.

Başkan Akçiçek verdiği mesajında, “1,5 yılın ardından yüz yüze eğitim için ders zili çalıyor. Minik yavrularımız ve genç kardeşlerimiz artık okulda eğitimlerine, normal şekilde devam edecek. Bizim için en önemlisi ise geleceğimiz olan öğrencilerimizin sağlıklarıdır. O yüzden öğrencilerimize, ailelerine, öğretmenlerimize sağlıklı ve hayırlı bir eğitim öğretim yılı olmasını diliyorum. Bunun yanı sıra öğrencilerimize maske, mesafe ve hijyen konusunda da tedbiri elden bırakmayın uyarısını yaparak güzel günler sizinle olsun diyorum” ifadelerini kullandı.


HOPA TSO 2021 YILI KARŞILIKSIZ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası 2021/2022 Eğitim Öğretim yılında 30 Üniversite Öğrencisine burs verecek.HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası 2021/2022 Eğitim Öğretim yılında 30 Üniversite Öğrencisine burs verecek. Başvuruların 07 Eylül 2021 Salı günü başlayıp 17 Eylül 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar Hopa TSO’ya yapılması gerektiği açıklandı.

Yapılan açıklamada “Açık öğretim öğrencileri ile öğrenim süresi 2 yıl olan yüksekokul öğrencilerinin başvurular kabul edilmeyecek olup diğer detaylar için odamıza müracaat edilmesi gerekmektedir” denildi..


ARTVİN HOPASPOR ALT YAPISI KORAY BALCIOĞLU’NA TESLİM

Artvin Hopaspor Kulübü Altyapı U-19 Akademi ligi çalışmalarına E. Koray Balcıoğlu yönetiminde başladı.
HOPA- Artvin Hopaspor Kulübü Altyapı U-19 Akademi ligi çalışmalarına E. Koray Balcıoğlu yönetiminde başladı.

Artvin Hopaspor Kulübü Başkanı Göksel Cihan yaptığı açıklamada “Camiamız her zaman olduğu gibi Akademi liginde hep birlikte başarıyı hedefleyecektir. Koray Hocamıza güvenimiz tamdır ve Alt yapımız sayesinde geleceğimizle daha güçlüyüz.. Birlikte çok şey başaracağız” dedi.


Haberler ve görsellerde Kaynak: Hayati Akbaş / Artvin

31 görüntüleme0 yorum