• HaberciGazete

Artvin'den "beşibiryerde" haberlerHOPA KAYMAKAMI ÜÇÜNCÜ’YE HOŞ GELDİN ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü’yü bu defa da STÖ temsilcilerinden Hayırlı olsun ziyareti.HOPA-2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Hopa ilçesine atanan ve 17.09.2021 tarihi itibarıyla göreve başlayan Kaymakam Gürkan Üçüncü’ye Hopa TSO ve STK temsilcileri hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarete Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Başkan Yardımcısı Okan Poyraz, Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Uzunkaya, Meclis Üyesi Meriç Burçin Özer, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali, S.S. 08 Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsrafil Kotil, Artvinli İş Adamları Derneği Başkanı Seçim Altınkaya, Yeşilay Derneği Başkanı Ali Altunkaya ve Ziraat Odası Başkanı İhsan Seber, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Yaşar Uzuner ve S.S Hopa Su Ürünleri Kooperatifi Zafer Öztürk katıldı. STK temsilcileri Sayın Üçüncüye hoş geldin diyerek yeni görevinde başarılar diledi.

Misafirlerini makamında kabul eden Kaymakam Üçüncü: “Hopa’yı gezdim, sinerjisi yüksek potansiyeli güçlü bir ilçe. Hep birlikte güzel işler yapacağımızı inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Hopa TSO Başkanı Akyürek; Hopa ve Kemalpaşa’nın ticari faaliyetleri ve turizm destinasyonları hakkında bilgi verdi. Akyürek, ‘Hopa ve Kemalpaşa Sivil Toplum Kuruluşları olarak 3 ayda bir STK toplantısı yapıyoruz. Burada ilçelerimizin sorunlarını sıkıntıları değerlendirilerek birlikte hareket ediyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlar tarafından İlçelerimizde gerçekleştirilecek her türlü projeyi desteklemeye devam edeceğiz.’ dedi.ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINDAN HOPA’YA ÇÖP ARABASI HİBE EDİLDİ.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Artvin İl Özel İdaresine hibe edilen Hopa ve Kemalpaşa İlçelerinin köyleri için kullanılacak olan çöp arabasının hizmete alım töreni gerçekleşti.

HOPA-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Artvin İl Özel İdaresine hibe edilen Hopa ve Kemalpaşa İlçelerinin köyleri için kullanılacak olan çöp arabasının hizmete alım töreni gerçekleşti.

Teslim alma Törenine Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, İl Özel İdare Genel Sekreter V. Abdurrahman Anlaş, Hopa Özel İdare Müdürü Zeki Aksu, Siyasi Parti Temsilcileri ve özel idare çalışanları katıldı.


ARTVİN İL MÜDÜRÜ ACAR, ROBOT TAKIMINI KABUL ETTİ

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar; Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı öğrencilerimiz, Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdürü ve Danışman Öğretmeni makamında kabul etti.ARTVİN-Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar; Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı öğrencilerimiz, Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdürü ve Danışman Öğretmeni makamında kabul etti.

Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı, başvuruda bulundukları TEKNOFEST TÜBİTAK "Döner Kanat İnsansız Hava Aracı" kategorisinde yarışmış; İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Odabaş ve Okul Müdürü Emrullah Bektaş'ın destekleriyle; Danışman Öğretmen Cengiz Çavuş'un ve öğrenciler Halit Akar, İnanç Rıza Gökdemir ve Mert Yılmaz'ın özverili çalışmalarıyla insansız hava aracı yapmış, komisyonun değerlendirmesi sonucunda "Döner Kanat İnsansız Hava Aracı" kategorisinde ön elemeyi geçmiş ve finalde yarışmaya hak kazanarak büyük bir başarı göstermişti.

Göstermiş oldukları bu başarıdan dolayı Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Odabaş'ı, Okul Müdürü Emrullah Bektaş'ı, Danışman Öğretmen Cengiz Çavuş'u ve öğrencileri makamında kabul eden Acar "Bugün baktığımızda teknoloji üreten ülkelerin refah seviyelerinin üst düzeyde olduğunu görüyoruz. Bu sebeple hem ülke ekonomisine katı sunmak hem de dünya üzerindeki diğer ülkeler ile yarışmak için bizler de teknolojik araç üretme çalışmalarını hızlandırmalıyız." dedi.


Bu projede olduğu gibi il ve ilçelerdeki tüm okullara yapacakları proje çalışmalarında İl Müdürlüğü olarak desteklerinin devam edeceğini belirten Acar, TEKNOFEST'te gösterdikleri başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek bundan sonraki çalışmalarda başarılar diledi.BAŞKAN KURDOĞLU’NUN EĞİTİM KURUMLARINA ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR...

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ilçedeki eğitim kurumlarını ziyaret ederek öğrenci ve idarecilerle bir araya gelmeye devam ediyor.ARHAVİ-Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ilçedeki eğitim kurumlarını ziyaret ederek öğrenci ve idarecilerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı okul ziyaretlerinin devamı olarak bu defa da Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gaye Çarmıklı Anaokulu, Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi, Arhavi İdeal Özel Öğretim Kursu ve İdeal Çocuk Akademisi’ne ziyarette bulundu. Okul idarecileri ve eğitmenlerin yanı sıra öğrencilerle de buluşan başkan Kurdoğlu yüz yüze eğitime başlanması nedeni ile eğitim ve öğretim yılının hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Okul idarecilerinden okullar hakkında genel bilgiler alarak sorunlarını dinleyen Başkan Kurdoğlu, “her zaman okullarımızın, öğrenci ve eğitmenlerimizin yanlarında olduklarımızı bilmenizi isteriz” diyerek tüm öğrenci ve öğretmenlere bir kez daha başarılar diledi.


ACAR’DAN BİLİM VE SANAT MERKEZİNE ZİYARET

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin Bilim Sanat Merkezini ziyaret etti.ARTVİN- Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin Bilim Sanat Merkezini ziyaret etti.

Ziyarette Bilim ve Sanat Merkezimizin atölyelerinde ve kütüphanesinde incelemelerde bulunan Acar, atölyelerde eğitim gören öğrencilerle bir süre sohbet ederek öğrencilere yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması ve başarı dileklerinde bulundu.

İncelemelerinin ardından kurumdaki öğretmenler ile bir araya gelerek sohbet eden Acar, öğretmenlerin ihtiyaçları ve kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN

21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör