top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Artvin'den "beşibiryerde" haberlerBAYRAKTUTAN ARTVİN’DE MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİ.

Artvin ziyaretinin sonuna gelen CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Artvin Merkez Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldi.ARTVİN-Artvin ziyaretinin sonuna gelen CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Artvin Merkez Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldi., Bayraktutan muhtarların çalışmaları, mahallelerdeki alt yapı sorunları ve eksiklikler hakkında bilgi alarak, çözüm önerilerini karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.

Çarşı Mahallesi Muhtarı İsmet Gökdemir, Çayağzı Mahallesi Muhtarı Filiz Dede, Çamlık Mahallesi Muhtarı Bayram Durmuş, Balcıoğlu Mahallesi Muhtarı Bekir Yıldırım, Orta mahalle Muhtarı Abdullah Bilgin ve Yeni Mahalle Muhtarı Fikri Alpaslan’a değerli görüşleri ve aktardıkları bilgiler için teşekkür eden Vekil Bayraktutan sorunların takipçisi olacağını ifade ederek, çalışmalarında başarılar diledi..


ŞAVŞAT’TA ÜNİVERSİTE HUZUR VE GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Üniversitelerde Huzur ve Güveni Arttırma İlçe Komisyon Toplantısı Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın başkanlığında toplandı.ŞAVŞAT-Üniversitelerde Huzur ve Güveni Arttırma İlçe Komisyon Toplantısı Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın başkanlığında toplandı.

2021-2022 Akademik yılının başlayacak olması nedeniyle başta güvenlik ve barınma meselelerini görüşmek üzere ilgili paydaşların katılımıyla “Üniversitelerde Huzur ve Güveni Arttırma İlçe Komisyon Toplantısı” yapıldı.

Toplantı sonrası Kaymakam Şavşat KYK Kız Öğrenci Yurdu ve yine öğrencilere yurt olarak hizmet verecek olan Şavşat Kadın Yaşam Derneği binasında incelemelerde bulundu. Ziyarette Sayın Kaymakamına Şavşat Meslek Yüksek Okul Müdürü Şennan Aslan ve KYK Yurt Müdiresi Mehtap Yılmaz eşlik ettiler.


HOPA KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI.

Hopa Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi 2021 yılı Eylül ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü’nün Başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.HOPA-Hopa Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi 2021 yılı Eylül ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü’nün Başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.

Birlik Müdürü Zeki Aksu, İl Genel Meclisi Üyeleri Hüsnü Çakır, Murat Özçep, Hakan Makar ve İlçe köy muhtarlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda 2022 yılı tahmini bütçesi görüşüldü.

Toplantıda ayrıca köylerin sorunları ve çözüm önerileri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.


HOPA TSO BTK DEMİRYOLU HATTI VE LOJİSTİK SEKTÖRÜ TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans Salonunda Kars-Bakü-Tiflis demiryolu hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans Salonunda Kars-Bakü-Tiflis demiryolu hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Düzenlenen toplantıda TCDD Taşımacılık A.Ş. Sivas Bölge Müdürü Abdulkadir Taş ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Kars Lojistik Müdürü Muharrem Toraman katılımcılara bilgi verdi. Toplantıya Sarp Gümrük Müdürü Eşref Ateş, Bölge Oda Başkanları ve Meclis üyeleri, Sivil Toplum Örgütü Başkanları ve Lojistik Sektör Temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek ‘Geçmişi Osmanlı İmparatorluğuna kadar dayanan Devlet Demiryolları daha çok yabancı ülke girişimcileri tarafından yap-işlet modeli uygulanarak hayata geçirilmiştir. Cumhuriyet sonrası 1924 yılında yayınlanan kanun ile demir yolları devletleştirilmiş olup yapımı da devlet tarafından devam ederken 2013 yılında Türkiye Demir Yolu Ulaşımının devlet tekelinden çıkarılarak serbestleştirilmesiyle 600 Lokomotif ve 15.000 Vagon sayısına ulaşarak Avrupa, Asya ve Ortadoğu’ya yük taşımacılığı yapmaktadır.

Bugün bir araya gelmemize vesile olan 2017 yılında de yapımına başlanıp bugün aktif olarak faaliyete geçen Kars-Tiflis-Bakü Demir Yolu Hattı aynı zamanda demir İpek Yolu Hattı olarak da anılmakta olup kara nakliyesi hususunda daha ucuz taşımacılığın ihracatımızı ve dış ticaretimizi olumlu etkileyeceği bilinciyle bir aradayız.

Biz Hopa Ticaret ve Sanayi Odası ve Bölge Ticaret ve Sanayi Odaları olarak Devlet Yetkilileri, Hopa Limanı, Nakliye Sektörü Üyelerimizle birlikte görüş birliği içerisinde demiryolu nakliyesinin tamamlayıcı unsuru olmasını istediğimiz Hopa limanı ve Sarp Sınır Kapısını, Kars-Bakü-Tiflis hattında daha etkin bir rol alması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bugün burada kazan kazan politikasıyla işbirliği projeleri geliştirerek Hopa’dan Kars’a Kars’tan Hopa’ya önemli bir ticaret ağının kurulacağı kanaatindeyiz.’ İfadelerini kullandı.

Başkan Akyürek’in konuşmasının ardından sözü Artvin Sarp Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdür Vekili Nadir Özyılmaz’a bıraktı. Veteriner Özyılmaz, sınır kapılarında hayvan geçişleri hakkında bilgi verdi. Canlı hayvan ithalatı ve ihracatında prosedürler gereği sorun yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken hususları aktararak işlemler öncesi kendilerine ulaşılarak fikir alınabileceğini ifade etti.

Daha sonra TCDD Taşımacılık A.Ş. Sivas Bölge Müdürü Abdulkadir Taş detaylı bir sunum gerçekleştirerek ‘İlk defa farklı bir ilde tanıtım yapıyorum. Kurumumuz 165 yıllık bir kurum. En büyük atılımımız Kars-Tiflis-Bakü demiryolu hattı temeli 2017 yılında Kars’ta atılmıştır. 829 kilometrelik Kars-Bakü-Tiflis demiryolu ağının 78 kilometresi Kars, 246 kilometresi Gürcistan, 504 Azerbaycan tarafındadır. Bu vesileyle Çin’den yüklenen bir mal bu hat aracılığıyla Mersine kadar gelmiştir. Ayrıca sinyalizasyon ve elektrifikasyon geliştirme çalıştırmalarımız devam etmektedir. Hopa Limanı Kars’a en yakın liman ve potansiyeli olan bir şehir. Bununla alakalı olarak yurtiçi dağıtım Kars’tan nasıl yapılabilir düşünmeliyiz.’ ifadelerini kullandı.

Sunumların ardından gerçekleştirilen soru-cevap bölümünde katılımcılar sekterleri ile ilgili faaliyete geçirilen Kars-Tiflis-Bakü Demir Yolu Hattının potansiyel iş imkânları veya olumsuz olabileceğini düşündükleri noktalar hakkında görüşlerini ve sorularını paylaştı.Soru cevap bölümünde Genel Müdürü Meriç Burçin Özer de yer alarak konu hakkında yaptığı değerlendirmede ‘bizim işimiz mevcut yük potansiyelini artırmak. Avrupa’dan Çine, Çin’den Avrupa’ya nasıl bir pazar politikası izleyebiliriz. Batum ve Poti limanları bizler için örnek olabilir. Geçmişte İran’a yapılan ticaret Van üzerinden yapılırken şimdi bize daha yakın olan Kars’tan olabilir.’ İfadelerine yer verdi.

Toplantı gerçekleştirdiği kapsamlı sunumları ve ilçe ziyareti anısına TCDD Taşımacılık A.Ş. Sivas Bölge Müdürü Abdulkadir Taş’ a plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi.


ARTVİN ÇORUHSPOR KULÜBÜ SEZONA HAZIR Artvin Çoruhspor kulübü başkanı Murat Yılmaz sezon öncesi gazetecilerle kulüp binasında bir araya gelerek takımın son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.


ARTVİN-Artvin Çoruhspor kulübü başkanı Murat Yılmaz sezon öncesi gazetecilerle kulüp binasında bir araya gelerek takımın son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Artvin Çoruhspor kulübü başkanı Murat Yılmaz gazetecilere yaptığı açıklamalarda “ “Artvin Çoruhspor kulübü olarak 2021 - 2022 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde Mücadele edeceğiz. Artvin merkez ilçesinin futbol branşında 25 yıllık özlemi olan deplasmanlı lige 5 yıllık mücadelemiz sonucunda çıktık. Değerli basın mensupları bu liglerde yükselmek oldukça zordur çok emek ve finans gereklidir.

Artvin Çoruhspor kulübü olarak çıkmış olduğumuz bu Ligde Arhavispor kulübü ile aynı gurupta yer alacağız Fikstür de alt sırada yer alan takım direk bir alt lige düşecek, üst sırada yer alan takımda ligde kalabilmek için bir alt lig olan süper Amatör Ligi şampiyonu ile Play of mücadelesi yapacak olup kazanan takım Artvin ilini tek takımla bundan sonraki sezonlarda Bölgesel Amatör Liginde temsil edecektir. ( Örnek verecek olursak Artvin Çoruhspor kulübü Ligi fikstür de üçüncü sırada tamamladı, Arhavispor ise ligi dördüncü sırada tamamladı. Arhavispor direk süper Amatör Ligine düşüyor Artvin Çoruhspor kulübü ise süper Amatör liginde şampiyon olan takımla final maçı oynuyor kazanan takım Bölgesel Amatör Ligine devam ediyor.)

Değerli basın mensupları Artvin ili merkez ilçesi İskebe şehir stadında müsabakalarını oynayan Şehrin takımı olan Artvin Çoruhspor kulübü olarak Hopaspor kulübü ve Arhavispor kulübü gibi deplasmanlı liglerde mücadele ederek taraflarımıza ve Artvin merkez ilçesi halkına bu heyecanı yaşatmamız ve esnafına da ilimize gelecek deplasman takımlarının harcamaları ile canlılık katmamız gerektiğini düşünüyorum.

Artvin Çoruhspor kulübü olarak teknik ekibimizin isteği doğrultusunda maddi ve manevi zorluklara rağmen transferlerimizi tamamladık. Değerli basın mensupları Deplasmanlı liglerde mücadele etmek oldukça zor bu ligde mücadele etmek ligde kalabilmek için takımımıza bir çok bölgeye transfer yapmak gerekiyor ve transfer yaptığınız sporcunun konaklaması, beslenmesi, malzemesi, malzemecisi, teknik ekibi, sağlıkçısı, masörü, Şoförü, aşçısı vb. lisans İşlemleri derken oldukça yüklü maliyet çıkmaktadır.

Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu başkanı Murat Yılmaz olarak Başkan Yardımcısı İbrahim Koyuncu, Futbol şube Sorumlusu Yücel Ustabaş beyefendiye, Yönetim kurulu üyelerimize maddi ve manevi desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Artvin Çoruhspor kulübü olarak sürekli ziyaret ettiğimiz Cumhurbaşkanı Baş danışmanı Sn. İsrafil Kışla, Ak parti milletvekilimiz Sn. Erkan Balta ve Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Sn. Uğur Bayraktutan beyefendiye, Artvin Belediye başkanı Demirhan Elçin beyefendiye ve desteklerini esirgemeyen kurum müdürlerimize Bölgesel Amatör Ligine çıkmamız için yaptıkları destekler için çok Teşekkür ederiz.

Değerli milletvekillerimiz, Sn. Valimiz, siyasilerimiz, sivil toplum örgütleri başkanları, Belediye Başkanlarımız ve kurum müdürlerimiz biz Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu olarak Tüm takımlarımıza adaletli bir şekilde sezon süresince desteklenmesinden yanayız ilimizde Sağlığa da ihtiyaç var, sanata da ihtiyaç var, inşaata da ihtiyaç var, yurda da ihtiyaç var, geleceğimiz teminatı olan gençlerimizin sağlıklı yaşamları içinspora da ihtiyaç vardır.

Değerli yöneticilerimiz sizler seçilirken ve ya atanırken hepimizin yönetiminden ayrım yapmadan sorumlu olduğunuzu düşünüyorum. Artvin Çoruhspor kulübü olarak Artvin valiliğinden ve siyasilerimizden, iş insanlarımızdan aldığımız destek oldukça düşükken bir çok spor kulübüne ciddi anlamda projelere yapılarak veya firmalar aranarak destekler verildi. Bizler bu yapılan desteklerden dolayı spor camiasının içinde olan bireyler olarak çok memnunuz fakat aynı şekilde Ayrımcılık yapılmadan Bölgesel Amatör Liginde mücadele edecek takım kurarken Şampiyonluğa oynayan bu takımı kurarken bizemi sordunuz demeden imkanlarınız dahilinde adaletli olarak Bölgesel Amatör Ligine yükselen bir takım olan Artvin Çoruhspor kulübüne de diğer kulüplere yapılan desteklerin yarısının bile bizlere yapılmasını bekliyoruz. Unutmayınız biz maliyeti oldukça düşük olan süper amatör liginde değil maliyeti ve şehre getirisi çok büyük olan bölgesel amatör ligindeyiz ve diyoruz ki Artvin Çoruhspor, Artvin Hopa spor, Arhavi spor, Artvin 7 Mart spor Artvin ilinin gururudur, aynasıdır vitrinidir, bölgesinin en güçlü reklam kaynağıdır. Artvin Çoruhspor kulübü olarak bize gelecek bu destekler ile İnan’ın bizde Profesyonel lige çok rahat bir şekilde çıkacağız.

Değerli basın mensupları Artvin Çoruhspor kulübü olarak biz bu sezon O sezon bu sezon diyoruz biz Şampiyon olacağız ve Profesyonel lige çıkacağız yıllardır Bölgesel Amatör Liginde ve Profesyonel ligde mücadele eden ve maddi ve manevi çok yorulan bu sezon bizimle birlikte Bölgesel Amatör Liginde mücadele edecek olan kardeş takımız Arhavispor kulübüne ve süper Amatör Liginde mücadele edecek olan Borçkaspor, Kemalpaşa spor, Ardanuç spor ve lige katılacak tüm takımlarımıza da başarılar diliyoruz. Her şey hayal etmekle başlar. Hedef profesyonel lig” diye konuştu..


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN

34 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page