• HaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberler


KAYMAKAM ÖĞRETMENDEN ÖZÜR DİLEYEREK HELALLEŞTİ

Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesini 01.10.2021 Cuma günü ziyaret etti ve öğretmen Burak Kılıç'tan özür dileyerek helalleşti.KEMALPAŞA-Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesini bugün ziyaret etti ve öğretmen Burak Kılıç'tan özür dileyerek helalleşti.


Ziyarette sınıftan kovduğu öğretmenim ile bir araya gelen Kaymakam Saygın:"29.09.2021 Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz okul ziyareti sırasında karşılıklı yanlış anlaşılma nedeniyle yaşanan hadise beni derinden üzmüştür. Pandemi koşulları gereği küçük bir heyetle gerçekleştirdiğimiz sınıf ziyaretleri sırasında iki öğretmenin görevli olduğu sınıfınızda sizin sonradan sınıfa gelmeniz, kim olduğunuzu o an bilmiyor olmam ve tokalaşmak maksadıyla elinizi uzatmanız sebebiyle salgın tedbirleri açısından sizi uyarma gereği duydum. Öte yandan, sizin özel eğitim öğrencimizin bakımı ile ilgilenmeniz sebebi ile sonradan sınıfa geldiğinizi anladım. Yaşanan yanlış anlaşılmadan kaynaklanan hadiseden üzüntü duyduğumu size özellikle belirtmek isterim." dedi.

Öğretmenle bir araya gelerek üzüntülerini paylaşan ve sorunu tatlıya bağlayan Kaymakam Saygın "Pandemi koşulları sebebiyle ortaya çıkan bu yanlış anlaşılmadan dolayı sizden özür diliyor ve helallik istiyorum. Ayrıca davetimi kabul etme nezaketiniz için de teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğitimi ile ilgili süreçlerde her zaman ve her koşulda tüm öğretmenlerimizin destekçisiyiz" dedi.

Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmeni Burak Kılıç, Kaymakam Saygın'a yanlış anlaşılma sonucu doğan olayın bu noktaya gelmesinden üzüntü duyduğunu ve kamuoyuna yansıtılan içeriğin olayın gerçekliği ile bağdaşmadığını belirterek "Kaymakamımıza yapıcı tavrı dolayısıyla teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı ve kaymakam ile helalleşti.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANLARINDAN 3.600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

CHP ARTVİN İL BAŞKANI BİBER “MEMURLARIMIZIN EK GÖSTERGE HAKKI TALEBİNİ DERHAL YERİNE GETİRECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, memurlara 3600 Ek Gösterge verilmesi konusuyla alakalı açıklamada bulundu.ARTVİN-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, “İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen; Öğretmenlerimizin, tüm Sağlık Çalışanlarımızın, Polislerimizin, Din Görevlilerimizin, İnfaz Koruma Memurlarımızın, 3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisinin, 3600 Ek Gösterge hakkı için yıllardır bekleyen, milyonlarca memurların sesi olmak için Türkiye genelinde eş zamanlı bir şekilde düzenlediği basın açıklaması, Artvin’de CHP İl Başkanlığı tarafından Halitpaşa Meydanında gerçekleştirildi.


CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biberi’n konuşma yaptığı basın açıklamasında, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Çoruh, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Altıparmak, STK Temsilcileri ve partililer yer aldı.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, memurlara 3600 Ek Gösterge verilmesi konusuyla alakalı açıklamada bulundu.

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Türkiye’nin her yerinde, iktidar tarafından 24 Haziran seçimleri öncesinde söz verilen ancak bugüne kadar hiçbir bir adım atılmayan bir vaadi, bir sözü, gerçekleştirilmeyen bir müjdeyi dile getirmek için toplandıklarını belirterek, “Bugün ülkenin her yerinde 3600 Ek Gösterge hakkı için yıllardır bekleyen, milyonlarca memurumuzun sesi olmak için buradayız.

Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı Devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor.

Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor.

Ne yazık ki, AKP iktidarı seçim dönemlerinde, altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye çalışmaya devam ediyor. 24 Haziran Seçimleri öncesi AKP Genel Başkanı ne demişti:

“BİR MÜJDEMİZ VAR:

Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakârca çalışan bu kamu görevlilerimizin emekliliklerinde de verdikleri hizmetlerin karşılığını alabilmelerini temin ediyoruz.”

PEKİ, NE OLDU?

AKP’nin Seçim Beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafla taahhüt ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili Genel Seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadı.

Milyonlarca memur artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildi” dedi.

-MİLYONLARCA MEMURUN İNSANCA YAŞAM HAKKI HİÇE SAYILIYOR-

Hemen her kesimde olduğu gibi 3600 Ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurun da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldığını dile getiren CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, “3600 Ek gösterge”, çalıştıkça yoksullaşan, emekli olduğunda da açlık sınırı altında yaşamını sürdürmeye çalışan milyonlarca memurumuz için hayati önem taşıyor. Memurlar geçinemiyor, İktidara defalarca bu sorunun çözümü için yaptığımız çağrılar, iktidar tarafından hep kulak ardı edildi. AKP Genel Başkanı her defasında “dünya 5’ten büyüktür” derken, 5’li çeteye bugüne kadar 131 kez vergi indirimi yaptı.

Yıllardır 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen memurlarımız için soruyoruz, 5’li çete milyonlarca memurumuzdan daha mı büyüktür?

İktidar, lüks uçaklara, milyonlarca liralık makam araçlarına, yazlık ve kışlık saraylara, her türlü israfa ve şatafata harcayacak kaynağı bulurken, 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuz için mi kaynağı bulamıyor?

Kendi döneminde Londra’daki bir avuç tefeciye 191 milyar dolar faiz ödeyen iktidar, 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor?

Bu yılın sadece ilk 8 ayında, ballı müteahhitlere 20 milyar TL’ye yakın garanti ödemesi yapan iktidar, 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor?

Biliyoruz ki, ülkemizin kaynakları memurlarımızın 3600 Ek gösterge hakkının karşılanması için fazlasıyla yeterli. Bu kaynakların halka aktarılmaması ise bilinçli bir tercihtir.

Bu ülkenin namuslu dürüst ahlaklı memurları çalışmaları karşılığında hakkı olanı istiyorken İktidar yine bir sonraki seçimde 3600 ek göstergeyi müjde diye duyuracak.

Yıllardır halkın kaynaklarını yandaşlara ve tefecilere dağıtırken, milyonlarca memurun insanca yaşam hakkı hiçe sayılıyor” şeklinde konuştu.

-MİLYONLARCA MEMUR CHP İKTİDARINI BEKLİYOR-

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen memurlara Çalışma Bakanlığı tarafından da söz verildiğini belirterek, “Bu yıl gerekli çalışmaların yapılacağı ve 3600 Ek gösterge konusunun çözüleceği söylendi.

Her zaman olduğu gibi yine 3600 Ek gösterge hakkı, milyonlarca memura verilen bir vaat olarak kaldı.

Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurları artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor.

Her yıl 3600 Ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor.

MİLYONLARCA MEMUR 3600 EK GÖSTERGE HAKKI İÇİN, CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN İKTİDARINI BEKLİYOR.

İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen; Öğretmenlerimizin, tüm Sağlık Çalışanlarımızın, Polislerimizin, Din Görevlilerimizin, İnfaz Koruma Memurlarımızın, 3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz.

İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz” ifadelerini kullandı.


BAŞKAN ELÇİN’İN MİSAFİRİ VARDI

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, Karadeniz Konfederasyon Genel Başkanı Sıtkı Ada ve Marmara Karadenizliler Federasyonu Başkanı İsmail Akbulut ziyaret etti.ARTVİN-Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, Karadeniz Konfederasyon Genel Başkanı Sıtkı Ada ve Marmara Karadenizliler Federasyonu Başkanı İsmail Akbulut ziyaret etti.

Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, Karadeniz Konfederasyon Genel Başkanı Sıtkı Ada, Başkan Elçin’i, Karadeniz Konfederasyonunun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile 20-24 Ekim tarihlerinde İstanbul Maltepe’de düzenlenecek ‘Kültür, Sanat, Coğrafi İşaretli Ürünler Festivaline’ davet etti.

Başkan Elçin, bu nazik ziyaret ve davetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Artvin’in tanıtımı için Belediye imkânları doğrultusunda üstlerine düşeni yapacaklarını ifade etti.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı ile son bulduHOPA MEM’DE EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Hopa’da taşımalı Eğitim ve kaloriferleri yakacak personele eğitim verildi.HOPA- İlçe Millî Eğitim Müdürü Sezai Aydın başkanlığında Hopa Anadolu İmam Hatip Proje Okulu toplantı salonunda taşımalı eğitim toplantısı yapıldı.

Hopa İlçe Millî Eğitim Müdürü Sezai Aydın başkanlığında Şube Müdürü Ümit Aslan, kolluk trafik ekipleri, taşıma merkezi okul müdürleri, taşıma yüklenici firma temsilcileri ve rehber personellerinin katılımı ile Covid-19 tedbirleri çerçevesinde 2021-2022 eğitim öğretim yılı taşımalı eğitim toplantısı yapıldı.

Toplantıda yüklenici firmaların, taşıma merkezi okulların ve müdürlüğün karşılıklı sorumluluklarının bulunduğu, sağlıklı bir taşımanın yapılabilmesi için sorumlulukların titizlikle yerine getirilmesi gerektiği, olası mağduriyetlerin önlenmesi hususları görüşüldü.

Toplantının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Atatürk Ortaokulu ve 14 Mart İlkokulunu ziyaret etti.

KALORİFER KAZANI YAKANLARA EĞİTİM

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın ve Şube Müdürü Ümit Aslan Atatürk Anadolu Lisesi Konferans Salonunda okul müdürleri ve okulların kaloriferlerini yakacak olan personellerle bir araya geldi.

Eğitimin çok Paydaşlı bir kurum olduğunu aktaran Aydın, “çocuklarınızın sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri için ısınma probleminin yaşanmaması, personellerimizin kazan dairesinde iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine titizlikle riayet etmeleri konularında hassasiyet göstermeliyiz” diyerek uyarılarda bulundu.


ARTVİN HOPASPOR TUR ATLADI

Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasında evinde konuk ettiği Başkent Gözgözler Akademiyi 2-0 yenen Artvin Hopaspor tur atlayarak yoluna devam ediyor.Bayram Turan Çelik

HOPA- Ziraat Türkiye Kupası 2 tur karşılaşmasında evinde konuk ettiği Başkent Gözgözler Akademiyi 2-0 yenen Artvin Hopaspor tur atlayarak yoluna devam ediyor.

Karşılaşmanın ilk devresinde her iki takım da sahada dengeli bir oyun sergileyerek, karşılılıkla ataklarla gol arasa da istediklerini bulamayarak soyunma odasına 0-0 beraberlikle girdiler.

Artvin Hopaspor İkinci devreye sahada daha düzenli bir oyunla başlarken istediği golü de 47 dakikada Safa Ali’nin ayağından buldu. Golden sonra yine oyunda üstünlüğü elden bırakmayan A. Hopaspor rakip kaleye daha çok inmeye başladı. Bu ataklardan birinde 67 dakikada Furkan Cinkaya meşin yuvarlağı Başkent Gözgözler Akademi filelerine göndererek Hopaspor’u 2 farklı üstünlüğe taşıyan golü atarak rahat bir nefes almasını sağladı.

Karşılaşmada 2-0 üstünlük sağlayan A. Hopaspor kalan dakikalarda yine rakip kaleye yüklense de Başkent Gözgözler kalecisi Gürkan’ı geçemedi. Kaleci Gürkan takımı 2-0 yenilse de mutlak 4 gollük pozisyonu kurtararak sahanın yıldızı olarak alkışlandı.Öte yandan, Artvin Hopaspor kulübü Başkanı Göksel Cihan ve yönetim kurulu üyeleri ve futbolcuları Hopa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon kursunu ziyaret etti.

Kulüp Futbolcuları ve Yönetim Kurulu Hopa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon kursunu ziyaret ederek özel öğrencileri sevindirdiler. Başkan Göksel Cihan “Özel çocuklarımızla bir arada olarak onlarla bu mutluluğu paylaşmak istedik” dedi.

Bir anda öğrencilerin ilgi odağı olan futbolcuların sevinçleri de yüzlerinden okunuyordu. Buluşmada Özel öğrencileri takım formaları hediye eden futbolcularda “Bir nebzede olsa kardeşlerimizin mutluluğuna dokunabildiğimiz için çok mutlu olduk.
Ne mutlu bize. sosyal sorumluluk projeleri yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dediler.

Ziyaret çekilen fotoğrafların ardından sona erdi.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör