top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Artvin'den 'beşibiryerde' haberlerBATUM’DA SINIR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Gürcistan’ın Batum şehrinde düzenlenen Sınır Temsilcileri Toplantısında Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat Türk Heyetine başkanlık etti.BATUM-Gürcistan’ın Batum şehrinde düzenlenen Sınır Temsilcileri Toplantısında Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat Türk Heyetine başkanlık etti.

Gürcistan İçişleri Bakanlığı Sınır Polis Başkanlığı Sınır Temsilciliği ve Sınır Tespiti ve Demarkasyon Daire Başkanı Karlo Tskitişvili başkanlığındaki Gürcistan heyeti ile görüşülen konular üzerine varılan mutabakat imzalandı.

Toplantının ardından Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat ve beraberindeki Türk heyeti Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz’ı ziyaret etti.


HOPA KAYMAKAMI ÜÇÜNCÜ’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

20.08.2021 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Adana-Aladağ Kaymakamı iken Hopa Kaymakamı olarak atanan Kaymakam Gürkan Üçüncü ilçede görevine başlaması ardından Hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.HOPA-20.08.2021 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Adana-Aladağ Kaymakamı iken Hopa Kaymakamı olarak atanan Kaymakam Gürkan Üçüncü ilçede görevine başlaması ardından Hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Kaymakam Üçüncü’ye İl Protokol üyeleri, İlçe Protokol üyeleri, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlar, Sivil toplum Kuruluşları ve ilçe esnafları Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü’yü makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular

Vali Yardımcısı Onur Özaydın, Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan ve Ardanuç Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü’yü makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Uzun, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Cengiz Köse, Ak Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Murat Balkaya, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüsnü Çakır ve yönetim kurulu üyeleri Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü'yü ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Hopaspor Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Cihan ve yönetim kurulu üyeleri Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü’yü makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Türkiye Sağlık İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Osman Çavuş, Türkiye Sağlık İş Sendikası Denetleme Kurulu üyesi Asiye Durmuş, Artvin Sağlık İşçileri temsilcisi Mustafa Saruhan ve Türkiye Sağlık Sen Artvin Başkanı Turgut Ocakçı İlçe Kaymakamımızı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Sahil Güvenlik Bölge Komutanı S.G Binbaşı Harun Özkaynak ve Sahil Güvenlik Komutanı S.G Yüzbaşı Can Çakıcı’da İlçe Kaymakamını makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular.ŞAVŞAT’TA BİRLİK TOPLANTISI YAPILDI

Şavşat İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği 2. Olağan Meclis toplantısı Kaymakam Yusuf Akın başkanlığında yapıldı.ŞAVŞAT-Şavşat İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği 2. Olağan Meclis toplantısı Kaymakam Yusuf Akın başkanlığında yapıldı.

Köylere Hizmet Götürme Birliği 2. Olağan Meclis toplantısında 2021 faaliyet raporu ve 2022 yılı tahmini bütçesi görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantıya İl Genel Meclis üyeleri Sedat Çelik ve İrfan Avcı’nın yanı sıra köy muhtarları da katıldı.


BORÇKA BELEDİYESİ TAP İLE ATIK PİL TOPLAMA PROTOKOLU İMZALADI

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi(TAP) ile Belediye Başkanlığı atık pillerin toplanması, eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında imzalanan protokol dahilinde yürütülen okullar arası ödüllü atık pil toplama kampanyası başlamıştır.BORÇKA-Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi(TAP) ile Belediye Başkanlığı atık pillerin toplanması, eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında imzalanan protokol dahilinde yürütülen okullar arası ödüllü atık pil toplama kampanyası başlatıldı.

1 Ekim'de başlayan kampanyanın 30 Nisan 2022’ de sona ereceği açıklandı.

Kampanya süresince Belediye tarafından toplanacak ve Mayıs ayı içinde atık piller TAP tarafından teslim alınırken, ödüllerin teslimi 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı başında gerçekleşecek.

Kampanya süresince, il genelinde, -50-249 kg arası atık pil toplayan okula, her 50 kg atık pil için Top Seti (1 futbol topu, 1 voleybol topu, 1 basketbol topu), her 250 kg atık pil toplayan okula 1 adet STEM Robotik Sistem seti ile ödüllendirileceği açıklanırken, Okulların 250 kg ve katlarında atık pil toplamaları halinde toplanan her 250 kg’lık atık pil için ödül almaya devam edecekleri de açıklamada ifade edildi.İSTANBUL’DA DÜZENLENEN YÖRESEL ÜRÜNLER FUARINA KATILAN BELEDİYELER DÖNDÜ...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'un da katıldığı CHP'li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi'nde Artvin ve CHP’li İlçe Belediyeleri standında yöresel ürünler tanıtıldı. Dün sona eren fuara katılanlar Artvin'e döndü.-İstanbul Yenikapı'da Avrasya Gösteri merkezinde düzenlenen

Etkinlikte Artvin Belediyesi ve İlçe Belediyeleri yöresel ürünler stantları açtılar.

60 belediye ve 300 kooperatifin katılımıyla İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi’nde düzenlenen CHP'li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesinde Artvin ve İlçe Belediyeleri stantları ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi ile ziyaret edildi.


Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir ve Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar’ın yanı sıra Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Cervatoğlu’da açtıkları stantlarda ziyaretlerine gelen konuklarına stantlarda sergiledikleri yöresel ürünler hakkında bilgiler vererek, kendi ilçelerinin de tanıtımını yapmaktan geri kalmadılar.

Açılan stantları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin tarafından ziyaret edildi.

Fuara katılan ekipler Artvin'e döndü.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page