top of page
  • HaberciGazete

Artvin'den "beşibiryerde" haberlerİYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER ARTVİN’DE

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Memleket gezisi kapsamında Artvin’i ziyaret etti.ARTVİN-İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Memleket gezisi kapsamında Artvin’i ziyaret etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’i, Halitpaşa Meydanında Belediye Başkanı Demirhan Elçin ve eşi Suna Elçin, CHP ve İYİ Partiden oluşan heyet karşıladı. Başkan Elçin’in eşi Suna Elçin, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e çiçek ve eşarp taktim etmesinin ardından Halkoyunları ekibi gösteri gerçekleştirdi.Karşılama merasiminin ardından program İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in esnafı ziyaret ederek ülkenin ekonomisi üzerine sohbet etmesiyle devam etti.

Program, Esnaf ziyaretinden sonra İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in yaptığı konuşma ile sona erdi.

Genel Başkan Akşener’in ziyaretinde, CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, İYİ Parti Artvin İl Başkanı Kemalettin Akgök, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf İnce, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Belediye Meclis Üyeleri, İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi yetkilileri ve vatandaşlar yer aldı.


Artvin ve ilçelerini kapsayan ziyaret programında Ardanuç’u da ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti İlçe Başkanlığı önünde halka hitap etti.Artvin ve ilçelerini kapsayan ziyaret programında Ardanuç’u ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti İlçe Başkanlığı önünde halka hitap etti.

Programa, İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, İYİ Parti Artvin İl Başkanı Kemalettin Akgök, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Belediye Başkanı Yıldırım Demir, İYİ Parti Ardanuç İlçe Başkanı Selçuk Babacan, CHP Ardanuç İlçe Başkanı Mesut Hüseyin Aksakal, İl Genel Meclisi Üyesi Talip Işık, partililer ve Ardanuç halkı katıldı.


Ülke gündemi ve ekonomi üzerine halka seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve heyetine ilçeye yaptıkları ziyaretlerden dolayı teşekkür ederiz.


ARTVİN’DE AFETLERE KARŞI HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

Artvin’de Vali Yılmaz Doruk başkanlığında il’de meydana gelen afetlerde yaraların biran önce sarılması için yapılan çalışmalara yönelik değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.ARTVİN-Artvin’de Vali Yılmaz Doruk başkanlığında il’de meydana gelen afetlerde yaraların biran önce sarılması için yapılan çalışmalara yönelik değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen oturumda il’de meydana gelen afetlerde bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak işlere dair bilgi alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya, Arhavi Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Murgul Kaymakamı Alay Yazıcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İl Afet Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı, Çevre ve Şehircilik Müdürü Katip Çiçek, Karayolları 102. Şube Şefi Hamza Eken, İl Defterdarı Mustafa Yılmaz Şimşek, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Muhammet Çakmak, DSİ Bölge Müdür Yardımcıları Turan Uzun ve Mehmet Kalaycıoğlu ile İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun Okur katıldı.

ARTVİN’DE AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI YAPILDI

Vali Yılmaz Doruk, Ahilik Haftası Kutlama Programına Katıldı.ARTVİN-Artvin’de 34.'si düzenlenen Ahilik Haftası, Valilik önünde gerçekleştirilen etkinlikle başladı.

Ticaret İl Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odasınca, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Esnaf ve Sanatkarın hizmetinde uzun yıllar görev yaptıktan sonra, esnaf meslektaşlarının desteği ve öne çıkarmasıyla Belediye Başkanı seçilmiş olduğunu, bundan da onur ve şeref duyduğunu belirterek kısıtlı sermayesini, el emeğine, göz nuruna ve alın terine katık ederek yaşam savaşı veren namuslu, çalışkan, üretken, vatansever esnaf ve sanatkarlarımızın ahilik haftasını kutlayarak, sağlıklı, mutlu, bol kazançlı günler diledi.

Başkan Elçin; “Ahilik, Anadolu Selçuklu Devleti’nin son dönemleriyle Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemi arasında güçlenmiş esnaf örgütüdür. Mesleki dayanışma üzerine kurulu, güzel Ahlaka dayalı, üretimi standarda bağlayan ve ihtiyaca göre sınırlayan, sanatı geliştirmeyi ve dünyaya bırakmayı hedefleyen, ahlak ve terbiyeyi benimseyen, sevgi saygı ve yardımlaşmayı öne çıkaran, insan odaklı kültürü benimseyen, ahilik felsefesi günümüz dünyasında evrensel değerlerle tıpa tıp aynıdır.

İlimizde 7.209 faal aktif esnaf 7.837 işyerinde hizmet vermektedir. İl genelinde 18 oda’ altında örgütlenerek Artvin esnaf ve sanatkarlar odaları birliği çatısı altında; ilimizin; en güçlü, en etkin en belirleyici ticari ve siyasi meslek kuruluşudur. İlimizin nüfusu bildiğiniz gibi 169.501’dir. Bu nüfusumuzun % 4,25’ i yani 7.209 faal aktif esnaf 7.837 işyerinde ilimizde hizmet vermektedir.

Nüfusa göre esnaf sayımız yüzdelik dilimde Türkiye ortalaması olan % 2,47 oranının hemen hemen 2 katı kadardır. İlimizdeki faal aktif esnafın 1.165 i yani %17 si kadın esnaftan oluşmakta olup kadın esnaf sayısında da nüfusa oranla Türkiye ortalamasının çok çok fazlasındayız. Bu durum Cumhuriyet kenti Artvin’imizin aydınlık yüzünü ve ayrıcalığını bir kez daha ortaya çıkarmaktadır.

Harama bakmayan, haram yemeyen, haram içmeyen, doğru, sabırlı, yanıklı olan, yalan söylemeyen büyüklerinden önce söze başlamayan dünya malına tamah etmeyen, kanaatkar olan, kimseyi kandırmayıp, yanlış ölçmeyen, eksik tartmayan kuvvetli ve üstün durumda iken affetmesini bilen, hiddetli iken, hoşgörülü olan kendisi muhtaç iken bile, başkalarına verecek kadar cömert olan esnaf kişiye ahi’ denir. Bu vesile ile esnaf ve sanatkarlarımızın ahilik kültürü haftasını bir kez daha kutluyor, birlik ve beraberlik içerisinde nice etkinliklerde bir arada olmamız dileğiyle haziruna saygılar sunarım.” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Başkan Elçin 2021 yılı ilin çırağı seçilen Emre Coşkun’a, AK Parti Artvin Milletvekilli Erkan Balta 2021 yılı ilin Kalfası seçilen Esra Atan’a ve plaket takdim etti. Vali Doruk İlin Ahisi seçilen Sabit Akgül’e şed kuşatmasını yaparak plaket takdim etti.

Etkinliğin sonunda, Vali Doruk, Başkan Elçin ve protokol üyeleri vatandaşlara pilav ve kavurma ikram etti.

Programa, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti Artvin Milletvekili Erken Balta, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Hakkı Seyhan, Artvin Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Ticaret İl Müdür Vekili Bilal Taş, il protokolü, esnaf ve vatandaşlar katıldı.


VALİ DORUK’A ZİYARET

34. Ahilik Haftası’na yönelik düzenlenen etkinlikler kapsamında Artvin İl Ticaret Müdür V. Bilal Taş, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakkı Seyhan, Yusufeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Mehmet Bülent Özdemiroğlu, Ardanuç Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Bilgehan Koşar, Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeref Öngüner, Yusufeli Şoförler Odası Başkanı Fevzi Polat ve beraberindekiler Vali Yılmaz Doruk’u ziyaret etti.

BAŞKAN ELÇİN’E AHİLİK HAFTASI ZİYARETİ
Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, 34. Ahilik Haftası kapsamında Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Hakkı Seyhan, Artvin Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Ticaret İl Müdür Vekili Bilal Taş, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Yaşar Alkan ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliğine bağlı Oda başkanları ziyaret etti.


Belediye Başkanlık makam odasında gerçekleşen ziyarette Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Hakkı Seyhan ve Ticaret İl Müdür Vekili Bilal Taş Başkan Elçin’e çiçek taktim ettikten sonra bir süre esnaflık hakkında sohbet edildi.


Başkan Elçin bu nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Esnaf ve Sanatkârın hizmetinde uzun yıllar görev yaptıktan sonra, esnaf meslektaşlarının desteği ile Belediye Başkanı seçildiğini ve imkanları doğrultusunda esnafların her zaman destekçisi olacağını belirterek misafirlerinin Ahilik haftalarını kutladı.


ARHAVİ’DE EĞİTİMCİLERE VEDA

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, emekli olan ve tayini çıkan müdürler için Arhavi ilçesinde düzenlenen yemeğe katıldı.

Necmettin NumanoğluARHAVİ-Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, emekli olan ve tayini çıkan müdürler için Arhavi ilçesinde düzenlenen yemeğe katıldı.

Yemekte konuşan Acar "Göreve geldiğimde ilk işim emekli öğretmenlerimize ulaşmak oldu. Çünkü onların tecrübelerinden yararlanmalıyız. Onların tecrübe ve birikimleri bizler için çok önemlidir." dedi.

Emekli olan Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu'na, tayin ve emeklilik ile aramızdan ayrılan şube ve kurum müdürlerine görevdeyken göstermiş oldukları özverili ve başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Acar; müdürlere belgelerini takdim ederek bundan sonraki hayatlarında ve çalışmalarında sağlık ve başarı dileklerinde bulundu.

ARTVİN ÇORUHSPOR SEZONA HAZIR 2021-2022 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek olan Artvin Çoruhspor kulübü sezon hazırlıklarına Artvin İskebe şehir stadında devam ediyor.


ARTVİN-2021-2022 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek olan Artvin Çoruhspor kulübü sezon hazırlıklarına Artvin İskebe şehir stadında devam ediyor Artvin Çoruhspor kulübü başkanı Murat Yılmaz yaptığı açıklamalarda “ Artvin Çoruhspor kulübü olarak geçen sezon şampiyon olarak katılım hakkı elde ettiğimiz bölgesel Amatör Ligine dünyayı etkisi altına alan Covit 19 salgını nedeniyle katılamadık.

Artvin çoruhspor kulübü olarak 2021-2022 Futbol sezonuna katılmak için gerekli katılım ücreti ve belgeler tamamlanarak Türkiye Futbol federasyonu teslim ettik. Futbol Takımımız Teknik direktör Coşkun ÖZ ve Ekibinin kontrolünde çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Türkiye Futbol federasyonu bölgesel Amatör Ligi Ekim ayının ikinci haftası başlatılmasını beklemekteyiz. Türkiye Futbol federasyonu henüz liglerin başlama tarihi ile ilgili bir açıklama yapmadı bir kaç gün içerisinde gerekli açıklamanın yapılmasını ve kura çekimini bekliyoruz.

Artvin çoruhspor kulübü olarak bizler Teknik direktör coşkun Öz Hocamız ve yönetim kurulu üyeleri sezon öncesi yaptığımız toplantıda 25 yıl sonra deplasmanlı lige katılan Artvin Merkez ilçesinin ve yönetim kurulu üyelerinin yapması gerekenleri istişare ettik öncelikle problemimiz konaklama bu sorunumuzu Livane Apart işletmesinden 5 adet 20 kişinin konaklaya bileceği daireleri kiraladık bizlere bu hususta yardımcı olan Livane Apart yetkililerine teşekkür ederiz.

Artvin çoruhspor kulübü olarak bu sezon konaklama problemini apart daireler kiralayarak çözdük, önümüzdeki sezon Varyant’ta kiralamış olduğumuz ruhsat aşamasında olan arazimize inşallah Artvin çoruhspor kulübü sporcu konuk evi işletmesini yaparak uzun yıllar boyunca bu sorunu da çözmüş olacağız.

Artvin çoruhspor kulübü olarak sporcularımızın Kahvaltı ve yemek ihtiyaçlarını ise Artvin Çoruhspor kulübüne ait olan Çarşı merkezde bulunan kahvaltı salonu ve lokal işletmemizi hazır hale getirerek sporcularımızın hizmetine sunduk. Artvin çoruhspor kulübü olarak konaklama, beslenme, sağlık, araç ve malzeme anlamında her hangi bir eksiğimiz şu aşamada bulunmamaktadır.

Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu olarak hocamızın talepleri doğrultusunda transfer çalışmalarımızda devam etmektedir. Futbol takımız şuan 19 sporcu, 3 teknik ekip, 1 Masör ve 4 personel ile sezona hazırız, eksik olan bölgelerimize de en kısa sürede transferler yaparak bu sezon ses getiren adından çokça söz ettirecek şampiyonluğun en güçlü adayı Artvin çoruhspor kulübü olarak Ligde olacağız. Hedef profesyonel lig. Her şey hayal etmekle başlar”.


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş / Artvin

38 görüntüleme0 yorum
bottom of page