• HaberciGazete

Artvin'den "beşibiryerde" haberlerARHAVİ’DE İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI...

Arhavi’de İlköğretim Haftası gerçekleştirilen tören ve etkinliklerle kutlanıyorNecmettin Numanoğlu

ARHAVİ-Arhavi’de İlköğretim Haftası gerçekleştirilen tören ve etkinliklerle kutlanıyor. İlçede Atatürk Anıtı önünde protokol mensupları ve öğrencilerin katılımıyla program düzenlendi.

Törene Garnizon Komutanı M. Fatih Keskin, Arhavi Belediye Başkan Vekili Emine Kuruoğlu Aydınlıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş’ün yanı sıra, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.


Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, 2020-2021 eğitim öğretim döneminin hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

Program öğrenciler tarafından okunan şiirlerle son buldu.


ARTVİN’DE KÜTÜPHANE AÇILDI

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Kütüphane Açılışına Katıldı.ARTVİN-Ak Parti Artvin Milletvekili Av. E. Erkan Balta, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür V. Ali Odabaş, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, Vali Yardımcısı Onur Özaydın, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Kültür ve Turizm İl Müdür V. Özner Bilmiş ve davetlilerin de katıldığı açılış il merkezinde bulunan Artrium Alışveriş Merkezinde gerçekleşti.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda yaptığı konuşmada kütüphanelerin önemine değinen Doruk, şunları söyledi: “Başta Kültür ve Turizm Bakanlığımız olmak üzere bu faydalı projenin hayata geçmesine katkıda bulunanlara şükranlarımı sunuyorum. Bilindiği gibi kütüphaneler şehirlerin karakteri, toplumun tarihi ve kültürel hafızasıdır. Böylesine öneme haiz bu mekanlara gereken ilgiyi göstermek hepimizin ortak görevidir. Biliyoruz ki geleceğin büyük, güçlü ve müreffeh Türkiye’sine katkı sunacak evlatlarımız buralardan yetişecekler. Aziz milletimiz, bu konuda ayrıcalıklıdır. Çünkü bizler ilk emri oku olan bir medeniyetin mirasçılarıyız. Kahraman ecdadımız, bin yıllar boyunca kutlu bir medeniyet davasının neferi olmuştur. Arkasında dünya bilimine, sanatına ve devlet yönetimine yön verecek eşsiz birikim bırakmıştır.

Evlatlarımızın, bu medeniyet şuuruyla hareket etmesi istikbalimiz açısından büyük öneme haizdir. Bu noktada hepimize önemli görevler düşüyor. Kitapları sadece raflara dizmek yeterli değil. Çocuklarımızı okumaya araştırmaya yönlendirecek ne tür etkinlikler yapabiliriz. Onlara kadim medeniyetimizi nasıl anlatabiliriz. Yaşadığı dünyaya ve insanlığa değer üretebilen gençleri nasıl yetiştirebiliriz. Öncelikle bu sorulara cevap aramalıyız. Yavrularımızın zihin ve gönül dünyasındaki boşluğu batı merkezli popüler kültürün doldurmasına müsaade etmemeliyiz. Bu sayede gelecek nesillerimiz, milli ve manevi değerlerini iyi bilecek, kültürüne ve tarihine sahip çıkacaktır. Bu düşüncelerle, açılışını gerçekleştireceğimiz kütüphanemizin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum.”

Protokol konuşmalarının ardından Vali Yılmaz Doruk ve katılımcılar kurdele keserek kütüphanede incelemelerde bulundu.BAŞKAN ELÇİN’DEN ALKAN’A ZİYARET

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, geçtiğimiz günlerde Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına seçilen Yaşar Tekin Alkan’ı ziyaret etti.ARTVİN-Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, geçtiğimiz günlerde Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına seçilen Yaşar Tekin Alkan’ı ziyaret etti.

Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde gerçekleşen ziyarette; Başkan Elçin, Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı ve 24. Rize Artvin Esnaf Bölge Birliği yönetimine seçilen Yaşar Tekin Alkanı tebrik ederek görevinde başarılar diledi.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.


HOPA’DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANIYOR

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı çerçevesinde Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.HOPA-2021-2022 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı çerçevesinde Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, siyasi parti temsilcileri, ilçe protokolü, şube müdürleri, okul müdürleri, müdür yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunma töreninde Okulları temsilen bayrak ve flamaları ile öğretmen ve öğrenciler de hazır bulundu.


ARTVİN’DE AHİLİK KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİTİLDİ

Artvin’de Ahi’lik haftası kutlamaları etkinliği kapsamında konferans düzenlendi.ARTVİN- Artvin’de Ahi’lik haftası kutlamaları etkinliği kapsamında konferans düzenlendi.

Vali Yılmaz Doruk, Ahî’lik Haftası’na yönelik gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Artvin Çoruh Üniversitesince düzenlenen "Kadim Geleneklerimizden Ahilik Kültürü ve Günümüze Yansımaları" konulu konferansa katıldı.

AÇÜ Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen konferansta Tokat Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Samettin Başol tarafından konferans verildi.

Etkinliğin sonunda Vali Doruk, günün anısına Başol'a plaket takdim etti.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / Artvin

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör