• HaberciGazete

Artvin'den "beşibiryerde" haberlerHOPA KAYMAKAMI ABDURREZZAK CANPOLAT’A VEDA GECESİ DÜZENLENDİ

Sapanca Kaymakamlığına atanan Abdurrezzak Canpolat adına veda yemeği düzenlendi.HOPA- Sapanca Kaymakamlığına atanan Abdurrezzak Canpolat adına düzenlenen veda yemeğine, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katılım sağladı.

Veda yemeğinde konuşan Canpolat birlikte çalıştığı tüm kamu kurum ve kuruluşlarının müdürlerine, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, siyasi parti temsilcilerine, muhtarlara ve Hopa halkına teşekkürlerini ileterek: ‘ Bu akşamki organizasyon veda yemeği olarak adlandırılsa da bu bir vefa yemeği olduğunu söylemek istiyorum. Hopa’da devam eden çalışmalarımızı bundan sonra gelecek arkadaşımız tamamlayacaktır. Bu bir bayrak yarışı bizden sonra gelecek olanlar daha ileri götüreceklerdir. Herkese teşekkür ederim.’ ifadelerini kullandı.

Yemekte söz alan Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek: ‘Yaptığı çalışmalardan ötürü Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyor, yeni görev yerinde başarılar diliyorum.’ dedi.Öte yandan, Hopa Kaymakamlığından Sapanca Kaymakamlığına atanan Abdurrezzak Canpolat, Hopa da veda ziyaretleri ardından İlçeye bir veda mesajı yayınladı.

Kaymakam Canpolat mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli Hopalı Kardeşlerim, Sapanca Kaymakamlığı’na atanmam nedeniyle, 12 Mart 2018 tarihinden beri büyük bir şerefle yürütmekte olduğum Hopa Kaymakamlığı görevinden ayrılmış bulunmaktayım.

Ülkemizin doğuya açılan kapısı, eşsiz doğal, kültürel zenginliğe sahip, çay ve sınır şehri Hopa’da yaklaşık 3,5 yıl Kaymakamlık yapmak şerefine nail oldum. İnsanı mert ve vefalı doğası güzel bu eşsiz ilçede güzel dostluklar edindik bu vesile ile ayrılmak aile olarak bizi üzse de gönüllerin bir olduğu müddetçe mesafelerin önemsiz olduğunu ifade etmek istiyorum.

Kıymetli kardeşlerim görev yaptığım süre içerisinde; adil, dürüst, açık, katılımcı, halka yakın, müşfik, duyarlı, birleştirici, pratik ve dinamik ve milleti ve devleti için gereken ne ise onu yapmaktan kaçınmayan bir yönetici olmaya gayret ettim.

Bu çerçevede resmi ve özel tüm kurum ve kuruluşların uyumlu çalışmasını sağlamak, devlet ile halkı birbirine yakınlaştırmak, farklı toplum kesimlerini kaynaştırmak, kamu düzeni ve güvenliğini sağlamak öncelikli çalışma alanım oldu,

Başta eğitim, sağlık, turizm, tanıtım, ticaret, yol, su, gençlik, spor ve kırsal kalkınma olmak üzere, ilçemizin öncelik ve potansiyelinin imkan verdiği her alanda elimden geldiğince hizmet etmeye, müdahil olmaya çalıştım. Bu süre zarfında Hopa sporun 3. Lige çıkışına şahit oldum gençlerimizin spor alışkanlığı kazanmasında elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştım.

Hiç şüphesiz yapılan ve yapılamayan daha çok şey var. Yapılanları ve yapılamayanları sizlerin takdirine bırakıyorum. Ancak yapılan bütün hizmetlerin ve yaşanan bütün güzelliklerin asıl sahibi Hopalı kardeşlerimdir. Bizler için önemli olan gönül köprüleri inşa edebilmektir.

Şahsımın ve ailemin Hopa da yaşadığı her bir zaman dilimi bizim için anlamlı ve değerli birer anı olarak yaşayacaktır.

Bu büyük milletin bir evladı olarak ve Mülki İdare camiasının bir ferdi olarak taşıdığım bu onurlu sancağı gönül rahatlığıyla Gürkan Üçüncü kardeşime teslim edeceğim. Hopa ilçemizle güzel bağ kuracağına inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle sizlere arz-ı veda ederken; Himayelerinde Hizmet bahtiyarlığı içinde olduğum İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ya, riyasetinde çalışmaktan şeref duyduğum Valim Sayın Yılmaz Doruk a, Milletimizin temsilcisi olarak ilettiğim her konuda verdikleri destek ve yakın ilgilerinden dolayı Artvin Milletvekillerimize, Kamu kurum ve kuruluşlarımızın başkanlarına, il ve ilçe müdürlerine ve personeline; Tüm Siyasi Partilerin il ve ilçe temsilcilerine; İl genel meclis üyelerimize, Köy Muhtarlarımıza. Mahalle muhtarlarımıza, Mesai arkadaşlarıma; Sivil toplum kuruluşlarına; Meslek örgütlerine; Esnaf, ticaret erbabı ve işadamlarına; Basın yayın mensuplarına Ve gönlü zengin, vefalı ve vatansever Hopalı hemşerilerimin her birine yürekten teşekkür ediyorum.

Bozkurt ilçemizdeki afet görevinde iken kararnamenin yayınlanması ve dar bir zaman diliminde veda etmiş olmam ve ilçeden ayrılıyor olmam nedeniyle görüşemediğim, vedalaşamadığım tüm il ve ilçelerdeki tanıdık ve dostlarımızın affına sığınıyor kendilerine sağlık dolu bir hayat diliyorum,

Gönlü güzel, vefalı ve kıymetli Hopalı kardeşlerim hakkınızı helal ediniz. Bizden yana varsa hakkımız helal olsun…”


ŞAVŞAT’TA EĞİTİME TABLET DESTEĞİ GELDİ

Başkan Acar ve Eğitim Gönüllüleri Şavşat’ta Öğrencilere Tablet Dağıttı.ŞAVŞAT-Yurtdışında yaşayan Şavşatlı eğitim gönüllüleri Nuri Altun ve Meltem Altun ile Şavşatlı Avukat Bedrettin Kalın ve iş insanı Özgür Kalın tarafından gönüllülük esasına göre yapmış oldukları girişimlerle temin edilen tabletler okul yönetimleri tarafından tespit edilen ilçedeki öğrencilere dağıtıldı.

Şavşat Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen tablet dağıtım programına, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, eğitim gönüllüsü Nuri Altun, Artvin Barosu avukatlarından Av. Bedrettin Kalın, Av. Handan Demiral Almalı ve Rehber Öğretmen Canan Güngüt, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Programda konuşma yapan Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar: “Öncelikle bize bu mutluluğu yaşatan hemşerilerime huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum.

Belediyemizce eğitim faaliyetleri kapsamında geçtiğimiz yıllarda öğrencilerimize kırtasiye desteklerimiz oldu. Bu yıl yine aynı yönde desteklerimizi planlamaktayız.

Eğitim ve öğretimi engelleyen pandemi dolayısıyla Belediyemiz tarafından okul müdürlükleri ile koordineli çalışarak okullarda alınması gereken her türlü tedbir konusunda bizlere düşen desteğimizi bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada sürdüreceğiz.

Çocuklarımıza tablet dağıtımındaki asıl amacımız, İlçe genelinde ki tüm öğrenciler arasında eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, bugünün ortağı ve geleceğin teminatı çocukların geleceğine katkı sunmaktır.

Daha fazla çocuğa ulaşmak için yurt içinde ve yurt dışında yaşayan hemşerilerimizden aynı doğrultuda destek bekliyoruz.

Başarılı bir eğitim yılı temennisiyle dağıtımı yapılan tabletlerini eğitime yönelik olarak kullanmalarının sözünü sevgili çocuklarımızdan istiyor ve hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

HOPA TSO’YA ZİYARETLER DEVAM EDYOR

İSRAFİL YILDIZ VE İLÇE MÜFTÜSÜNDEN BAŞKAN AKYÜREK’E ZİYARET

HOPA-İstanbul Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü İdari ve Mali işler Müdürü, Kemalpaşa ilçesinin yetiştirdiği bürokrat İsrafil Yıldız Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek’i ziyaret etti.

Kemalpaşa’da kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi ve bölge ticareti hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Başkan Akyürek, ziyaretlerinden ötürü İsrafil Yıldız’a teşekkürlerini iletti.HOPA MÜFTÜSÜ ÖMER FARUK SATICIDAN HOPA TSO’YA İADE-İ ZİYARET

Hopa İlçe Müftüsü Ömer Faruk Satıcı ve Vaiz Osman Çavuşlu Hopa TSO’ya iade-i ziyarette bulunarak Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Meclis Üyesi Alişan Ender Topaloğlu ile bir araya geldiler.

Müftü Satıcı, Ahilik Haftası anısına Başkan Akyürek’e tablo takdim etti.

Başkan Akyürek, Müftü Satıcı ’ya iade-i ziyaretinden ötürü teşekkürlerini iletti.


ARTVİN’DE İÇME SUYU ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Artvin Belediyesi, Artvin Belediyesi İçme Suyu ve Kanalizasyon şebeke hattı yapım işi kapsamında çalışmalarına devam ediyor.ARTVİN-Artvin Belediyesi, Artvin Belediyesi İçme Suyu ve Kanalizasyon şebeke hattı yapım işi kapsamında, Artvin halkının gönül rahatlığıyla su içmeleri için su depoları arası ilettim hattı, eskiyen su depoları, maslakları yenileme, eskiyen ve yetersiz kalan su hatlarının yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda uzun yıllardır Artvin’in su ihtiyacını karşılayan ve artık eskiyerek içme suyu ihtiyacına cevap veremeyen Havuzbaşı mevki ve Yeşilkent Sitesinde ki 2 adet su deposunu yıkarak yerine yeni ve modern nitelikli içme suyu deposu inşa çalışmaları devam ediyor. Yenimahalle’de (İskebe) bulunan su deposunun iç mekanik teçhizatı yenilenerek içerisinin seramik kaplaması ve yalıtımı gerçekleştiriliyor.

Katrevan su deposundan Yenimahalle su deposuna yapılan yeni hat çalışmasında; kazı ve su borusu döşeme işlemleri tamamlanmak üzeredir.…


YUNUS YILMAZ ÇORUHSPOR’DA Artvin Çoruhspor kulübü deneyimli sağ bek oyuncusu Yunus Yılmaz’ı kadrosuna dahil etti.ARTVİN-Artvin Çoruhspor kulübü deneyimli sağ bek oyuncusu Yunus Yılmaz’ı kadrosuna dahil etti. Artvin Çoruhspor kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Koyuncu yaptığı açıklamalarda” Artvin Çoruhspor kulübü olarak Başka Artvin yok diyerek şampiyonluk parolası ile çıktığımız bu yolda ilk Transferimiz Yunus Yılmaz kardeşimiz oldu. Yunus kardeşimize ve Artvin Çoruhspor kulübü ailesine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Artvin Çoruhspor kulübü Yönetim Kurulu olarak sezon öncesi Teknik ekibimiz ile yaptığımız istişarelerde eksik olan bölgeler tespit edildi ve bu bölgelere transferlere başladık, ilk transferimiz Yunus kardeşimiz oldu. Yunus kardeşimiz daha önce Artvin Hopaspor kulübünde de oynadı çok başarılı bir kardeşimiz ve profesyonel liglerde, bölgesel Amatör Liginde uzun yıllar mücadele etmiş kardeşimiz.

Artvin Çoruhspor kulübü olarak yapacağımız transfer sonucunda her kesin taktirini toplayacak kazandığında veya kaybettiğinde ortaya konan mücadele ve güzel oyun neticesinde taraftarlarımızın sabırsızlıkla hafta sonunun bir an önce gelmesini ve müsabakanın oynanmasını sabırsızlıkla bekleyecektir.

Yönetim kurulu olarak buradan siyasilerimize, Sn valimize, kurum müdürlerimize, iş insanlarımıza, esnaflarımıza, sivil toplum örgütlerine ve en önemlisi tüm taraftarlarımıza seslenmek istiyorum biz Murat Yılmaz Başkanım, Futbol şubesi Sorumlusu Yücel Ustabaş başkanım ile beraber imkanlarımız dahilinde Artvin merkez halkının 25 yıllık deplasmanlı ve profesyonel lig özlemine son vermek, şehre heyecan katmak için mücadele ediyoruz. Bizler bu işi seviyoruz ve her türlü maddi ve manevi fedakârlığı yapıyoruz bizlerde bu süreçte Artvin halkını yanımızda görmek istiyoruz.

Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu olarak tüm Artvin halkından beklentimiz imkânı olan maddi olarak olmayan dostlarımız ise her hafta türbinlerdeki yerini alarak bizlere destek olmasıdır. İmkânı olan insanları bölgesel Amatör Liginde mücadele edecek olan Futbol takımımızı desteklemeleri için uyarmalarıdır. Sevgili Artvinliler Bizler sizin için mücadele ederken Benim de çorbada tuzum olsun, bu mutluluğu da Sevinci de hep beraber paylaşalım el ele tutarak sen ben demeden, Artvin Çoruhspor kulübünü şehrin takımını profesyonel lige taşıyalım. Artvin ilinin marka değerini, tanıtımını çok daha ileri seviyelere taşıyalım, 15 günde bir takım ilimizi ziyaret edecek sezonun en ölü döneminde esnafımıza ciddi anlamda sıcak para akışı da olacaktır.

Biz inanıyoruz, başaracağız hiç bir Allahlın kulu yanımızda olmasa bile Yücel Ustabaş başkanımla beraber Murat başkanımla çıktığımız bu yolda yalnız bırakmayacak ve Artvin Çoruhspor kulübünü profesyonel lige çıkaracağız. O SENE BU SENE, Her şey hayal etmekle başlar.Hedef profesyonel lig”


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş/ Artvin

16 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör