• HaberciGazete

Artvin'den "beşibiryerde" haberler

Güncelleme tarihi: 26 OcaBAYRAKTUTAN İLÇE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Artvin Milletvekili CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Uğur Bayraktutan bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Hopa ve Arhavi’de esnaf ziyaretlerinde bulundu.HOPA- Artvin Milletvekili CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Uğur Bayraktutan bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Hopa ve Arhavi’de esnaf ziyaretlerinde bulundu.


CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Orhan Atan, İl yönetici İsmet Başar, İl Genel Meclisi Üyesi Hakan Makar, İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, İlçe yöneticileri Serpil Ustabaş, Neşe Kadan, Elif Yazıcı, Recai Büyük, Ahmet Ecevit Turan, Mustafa Beşli, Ersan Cihan ve Belediye Meclis Üyesi Fatma Bayrak ile birlikte Hopa’da esnaf ziyaretlerinde bulundu ve esnafların ve vatandaşların sorunlarını dinledi.


Bayraktutan Hopa ziyareti ardından geldiği Arhavi’de esnaf ziyaretlerinde bulundu. Bayraktutan’ın ziyaretinde Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tatar, Belediye Meclis Üyesi Birkan Uyanık, CHP Arhavi Kadın Kolları Başkanı Selma Kekeva, Belediye Personel Şirket Genel Müdürü Engin Erkan da hazır bulundu.

Bayraktutan’ın ziyareti sabah saatlerinde Millet Çay Ocağı’nda esnaf ve vatandaşların katılımıyla yapılan kahvaltı programıyla başladı. Sıcak bir sohbet ortamında geçen programda Milletvekili Bayraktutan esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Daha sonra Milletvekili Uğur Bayraktutan, Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ve beraberindekiler ilçede faaliyet gösteren işyerlerini ziyaret ederek ilçe esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldiler. Halkın ve esnafın sorunlarını dinleyen milletvekili, ayrıca sel sonrası ilçemizde yapılan çalışmaları da inceleyerek Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’ndan bilgiler aldı.

Bir işyerinin açılışına da katılan Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan merhum belediye eski başkanı Musa Ulutaş’ın kabrini de ziyaret etti.

Daha sonra işyeri ziyaretlerini sürdüren Milletvekili Ugur Bayraktutan Arhavi ziyaretini tamamladı.


2020 ARTVİN e-Twinning KALİTE ETİKETİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

e-Twinning tanıtım videosunun izlendiği program, konuşmaların yapılması, ödül ve plaketlerin takdim edilmesi ile devam etti.ARHAVİ-Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından e-Twinning tanıtım videosunun izlendiği program; konuşmaların yapılması, ödül ve plaketlerin takdim edilmesi ile devam etti.

Ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar selamlama konuşmalarının ardından " Çocuklarımızın bütün yeteneklerinin geliştirilmesi; onların ileride kültürel, sosyal ve akademik gelişimleri için önemli olduğundan Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızın bütünsel gelişimlerini önemsiyoruz. Ayrıca okullarımızda daha fazla sinerji oluşturmak için de projelerin önemine inanıyoruz ve yaptığımız projelerle hem okul içinde hem de okul dışında birçok başarılı çalışmaya imza atmak için gayret ediyoruz." dedi. Okullarımızda yapılan projeler sonucunda okulların hem maddi hem de manevi birçok kaynağa sahip olduğunu belirten ACAR "2020 yılında 11 öğretmenimiz; 20 e-Twinning projesi ile 20 Ulusal Kalite etiketi, 5 Avrupa etiketi ödülü almaya hak kazanmıştır." dedi. 7 Okulun da e-Twinning okulu olmaya hak kazandığını belirten Acar, İl’de e-Twinning projelerinde büyük bir başarı artışı olduğuna değindi.

Çocuklara uluslararası rekabet gücünü kazandırmak için uluslararası işbirliği ile yapılan projelere verilen önemin altını çizen Acar "Diğer ülkelerdeki gelişim ve değişimleri yakından takip ederek sürekli gelişim ve değişim içinde olmaya gayret etmeliyiz." dedi.

Salgın dolayısıyla 2020'de birçok eğitim ve çalışmanın çevrim içi olmasına rağmen il’de birçok başarılı çalışmaya imza atıldığını belirten Acar, “bu başarılı çalışmalarından ötürü emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ve tebriklerini” iletti. Ödül töreni; okul yönetici ve öğretmenlerimize belge ve plaketlerin verilmesi ile sona erdi.

Ödül törenine; Artvin Vali Yardımcısı Onur Özaydın, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Ulusal Destek Servisi Mesleki ve Pedagojik Gelişim Sorumlusu Dr. Hülya Bal ve Turan Göre ile okul yöneticiler ve öğretmenler katıldı.

e-Twinning Ödülü Alan Okullarımız ve Öğretmenlerimiz:e-Twinnnig Okulları

* Gazi Ortaokulu okul müdürü Osman Pehlivan, öğretmenleri Serpil Doğan, İlknur Yıldız Süner, Hüseyin Günay Süner, Eylem Yüksel Karakurt, Esra Yasemin Levent, Özlem Tandoğan

*Çoruh İlkokulu okul müdürü Fatih Avcı, öğretmeni Sinem Sönmez

*Şehit Ömer Zeki Varan Anaokulu okul müdürü Sema Aydın Çelik, öğretmenleri Hülya Sabancı, Güldane Pehlivan, Seda Turan Alkan, Zeynep Özgür, Gül Sezgin

*Arhavi Cumhuriyet İlkokulu okul müdürü Mesut Temiz, öğretmenleri Yeliz Şengül Pala, Bayram Pala, Sevda Dursun

*Milli Egemenlik Anaokulu okul müdürü Ertürk Seçgün, öğretmenleri, Esin Ümmühani Üstünsöz, Elif Keskin Demir, Filiz Özden

*14 Mart İlkokulu okul müdürü Hakan Hacıosmanoğlu, öğretmenleri, Mine Torun Serdar, Nihal Aktaş Çakır

*Vakıfbank İlkokulu okul müdürü Ercan Boz, öğretmenleri, Gül Köse, Semiha Ocakoğlu Köksal

Kalite Etiketliler

4 ulusal 1 Avrupa kalite etiketi alan Şehit Ömer Zeki Varan Anaokulu Öğretmeni Hülya Sabancı ve Okul Müdürü Sema Aydın Çelik

2 ulusal 1 Avrupa kalite etiketi alan Borçka Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Emine Geçin ve Okul Müdürü Emin Demir

3 ulusal kalite etiketi alan Milli Egemenlik Anaokulu Öğretmeni Filiz Özden ve Okul Müdürü Ertürk Seçgün

2 ulusal 1 Avrupa kalite etiketi alan Çoruh İlkokulu Sınıf Öğretmeni Sinem Sönmez ve Okul Müdürü Fatih Avcı

1 ulusal 1 Avrupa kalite etiketi alan Şavşat Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Mervenur Güven ve Okul Müdürü Selahattin İşçi

1 ulusal 1 Avrupa kalite etiketi alan Vakıfbank İlkokulu Sınıf Öğretmeni Gül Köse ve Okul Müdürü Ercan Boz

2 ulusal kalite etiketi alan Borçka Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Gülümser Balcı ve Okul Müdürü Emin Demir


2 ulusal kalite etiketi alan Hopa 14 Mart İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mine Torun Serdar ve Okul Müdürü Hakan Hacıosmanoğlu

1 ulusal kalite etiketi alan Gazi Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Serpil Doğan ve Okul Müdürü Osman Pehlivan

1 ulusal kalite etiketi alan Arhavi Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Yeliz Şengül Pala ve Okul Müdürü Mesut Temiz

1 ulusal kalite etiketi alan Kemalpaşa Kaya Çamurlu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Bayram Pala

1 ulusal kalite etiketi alan Şavşat Çiçek Nene Anaokulu Öğretmeni Havva Altun


HOPA KAYMAKAMI GÜRKAN ÜÇÜNCÜ GÖREVE BAŞLADI

20.08.2021 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Adana-Aladağ Kaymakamı iken Hopa Kaymakamı olarak atanan Kaymakam Gürkan Üçüncü ilçedeki görevine başladı.HOPA-20.08.2021 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Adana-Aladağ Kaymakamı iken Hopa Kaymakamı olarak atanan Kaymakam Gürkan Üçüncü ilçedeki görevine başladı.

Kaymakam Üçüncü’nün göreve başlaması nedeniyle hayırlı olsun ziyaretleri aralıksız devam ediyor.

GÜRKAN ÜÇÜNCÜ KİMDİR?

1988 Akçaabat doğumlu Gürkan Üçüncü ilköğrenimini Rize’de, lise öğrenimini ise Akçaabat Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Erciyes Üniversitesi İktisat Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü’nden mezun oldu.

Memuriyet hayatına Vergi Denetim Kurulu’nda vergi müfettiş yardımcısı olarak başlayan Üçüncü, 103. dönem Giresun Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine intisap etti.

Samsun İlk Adım ve Denizli Serinhisar ilçelerinde Kaymakam Refikliği yapan Gürkan Üçüncü İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu’nda teftiş stajını tamamladı. Giresun Vali Yardımcılığı Vekilliği ile Giresun Dereli ve Çanakçı İlçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra yurtdışı stajı için gönderilen Üçüncü, İngiltere Liverpool Üniversitesi’nde İngilizce dil eğitimi aldı.

103. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu tamamlayıp İzmir Beydağ İlçesine atanan Gürkan Üçüncü, 07 Ağustos 2019 tarihli 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Adana Aladağ Kaymakamı olarak görevlendirildi. Üçüncü, 20.08.2021 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Adana-Aladağ Kaymakamı iken Hopa Kaymakamı olarak atanarak görevine başladı.BAŞKAN AKÇİÇEK KÖYLERE HİZMET SİYASETE ALET EDİLMEMELİDİR.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, “Köylere hizmetle yükümlü olan kurumlar siyasete alet edilmemelidir” dedi.KEMALPAŞA- Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, “Köylere hizmetle yükümlü olan kurumlar siyasete alet edilmemelidir” dedi.


Akçiçek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kemalpaşa Belediyesi olarak Bölgemiz Köylerinde Nisan ayında başlayıp, Eylül ayına kadar süren çay tarımı süresince bütün köylerimizin tarım yollarına makinalarımızı seferber ediyoruz. Belediyenin asli görevleri dışında da olsa vatandaşımızı kaderine terk etmiyoruz.

Fakat üzülerek görüyorum ki köylere hizmetin asli görevleri olan kurum ve kuruluşlar ,keyfi uygulamalar ve düzensiz çalışma sistemleri ile siyasete hizmet etmektedirler. Bir resmî kurum yönetici olarak halka hizmette ayrım yapmadan ve doğru teknikle çalışarak halka hizmet etmelerini tavsiye ederim”.


ARTVİN İL MÜDÜRÜ ACAR, YUSUFELİ’NDE BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran ile birlikte Yusufeli İlçemizi ziyaret etti.YUSUFELİ-İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran ile birlikte Yusufeli İlçemizi ziyaret etti.

Kazım Karabekir İlkokulu ve Ortaokulu ile ziyaret programına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar; öğretmen ve öğrenciler ile sohbet ederek 2020-2021eğitim öğretim yılında okulun göstermiş olduğu LGS başarısı için tebriklerini belirtti. Kazım Karabekir İlkokul ve Ortaokuluna spor malzemeleri dağıtılmasının ardından sonlanan ziyaretin ardından Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yürütülen "Mahallemde Spor" projesi kapsamında ev hanımları ile voleybol oynayan Acar, ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünü ziyaret ederek bisiklet etkinliğinde bulunan öğrenciler ile sohbet etti ve öğrencilere başarılar diledi.


Ziyaret programını Halitpaşa İlkokulu ve Ortaokulu ile sürdüren Acar, okul da incelemelerde bulundu ve düzenlenen veli toplantısına katılarak veliler ile sohbet etti. Devamında, ilçeye yeni atanan Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Acar, Yusufeli İlçe Belediye Başkanı Eyüp Aytekin'i ziyaret ederek ilçedeki spor faaliyetleri hakkında görüştü.

Yusufeli ilçesinde yaptıkları ziyaretlerde Acar ve Demirkıran'a, Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Alp ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Kırbıyık eşlik etti.Öte yandan Kemalpaşa ilçesinde inşaa edilecek okulun yer tespiti için de incelemelerde bulunan Acar; ardından Arhavi Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunu ziyaret ederek okulda incelemelerde bulundu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş’ten okulda yapılan çalışmalar hakkında son bilgileri aldı.

Ziyaretlerinde Acar’a, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Murtezaoğlu, Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Cengiz, Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş ve şube müdürleri eşlik etti.


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş / Artvin12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör