top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Artvin'den deprem bölgesine yardımlar sürüyorArtvin Sanayi Sitesi dayanışma örneği göstererek depremzedeler için portatif tuvalet ve banyolar yapıldı. Öte yandan Artvin Barosu'ndan avukatlar da bölgeye giderek depremzedelere yardımcı olmaya başladı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Sanayi Sitesi dayanışma örneği göstererek depremzedeler için portatif tuvalet ve banyolar yapıldı.

Artvin Sanayi Sitesi’nin başlattığı kampanya ile 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş ve 10 ilde meydana gelen depremlerden etkilenen depremzedeler için hazırlanan 4 seyyar tuvalet ve banyonun kurulumları tamamlandı. Artvin Sanayi Sitesi’nin başlattığı kampanyaya Artvin Valiliği, Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Artvin Sanayi Sitesi esnafları ile Artvin Valisi Yılmaz Doruk, öncülüğünde Artvin İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası, Artvin Esnaf Ve Sanatkârlar Odası, yine Komite üyelerinden Köksal İspirli, Yaşar Yılmaz ve gazeteci Tolga Gül katkı sağladı.

Artvin Sanayi Sitesi Başkanı İsmail Ustael konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve öğretmenleri aracılığıyla bu bölgede ciddi bir yıkım olduğunu ve insanların her şeylerini kaybettiklerini daha önce tespit ettiğimiz Malatya’nın Doğanşehir Erkenek köyüne yaptığımız kampanyalarla ciddi yardımlarda bulunmuştuk. Yine bu malzemelerimizin yola çıkarak bölgede dağıtıldığı sırada deprem bölgelerinde ciddi anlamda seyyar tuvalet ve banyo sorunu olduğunu tespit ettik. TOBB Mesleki ve Anadolu Lisesi Müdürü Şehmuz Bulut ve öğretmenlerimizin talepleri üzeri bir kampanya daha yapma gereği duyduk. Bölgeye 4 adet seyyar tuvalet ve banyo kombin şekilde hazırlayıp göndermeyi düşündük. Yine bu kampanyamızı Sayın Valimiz Yılmaz Doruk Bey ile görüştük ve kendisinin ciddi anlamda desteklerini gördük. Nihayetinde maliyetli işler bunlar. Malzeme alınacak ve kurulum ise öğretmenlerimiz tarafından gerçekleşecekti. Öğretmenlerimize, okulumuza ve Artvin Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ve İl Müdürlüğüne, teşekkür ediyorum. Onların kurulum giderlerini kendi emekleri ile karşılamaları sonrasında bizde masrafları bölüşmek istedik. Artvin Sanayi Sitesi, Artvin Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt ve yönetimi, Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şeref Öngüner ve yönetimi ve gazeteci dostumuz Tolga Gül’ün de destekleri ile bu kampanyayı gerçekleştirdik. 4 adet portatif tuvalet ve banyonun kurulum işleri tamamlandı ve kısa süre içerisinde bölgeye gönderilmek üzere hazır hale gelmiştir. Bizler elimizdeki imkânlar ölçüsünde depremzedelerimizi unutmak istemiyoruz ve bölgeden elimizi çekmiyoruz. İnşallah banyo ve tuvaletlerimiz bölgeye gidecek ve çadır kentlere bölgedeki AFAD yetkililerinin talep ve yönlendirmeleri ile bölgeye kurulacaktır. Tekrar bize destek veren herkese, tüm kamu, kurum ve kuruluşlarına teşekkür ediyoruz”.


ARTVİN’Lİ AVUKATLAR YENİDEN ADIYAMAN’DA

Öte yandan Artvin Barosu 2’nci kez Adıyaman’a giderek depremzede kadınların yaralarını sardı.Artvin Barosu Kahramanmaraş ve Hatay merkezli gerçekleşen on bir ilimizi etkileyen depremin ardından 2'nci kez Adıyaman'a giderek depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Artvin Baro Başkanı Av. Ayla Varan, Baro Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Elif Oya Gültekin, Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Elvan Güven Yılmaz, Baro üyesi kurum avukatları Keziban Demir Kopuz, Betül Mert, Zeynep Betül Şahin; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Adıyaman’a giderek depremzede kadınlarla bir araya geldi. Baro üyeleri ayrıca hazırladıkları kadın paketlerini de bölgede bulunan kadınlara iletti.

Artvin Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Elif Oya Gültekin Adıyaman’a gerçekleştirdikleri ziyaret ile ilgili “Baromuz Kahramanmaraş ve Hatay merkezli gerçekleşen on bir ilimizi etkileyen depremin ardından 2'nci kez Adıyaman'a giderek depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Baro Başkanımız Sayın Av. Ayla Varan, Çocuk Hakları Komisyonu Başkanımız Sayın Av. Elvan Güven Yılmaz, Baromuzun üyesi kurum avukatlarımız Keziban Demir Kopuz, Betül Mert, Zeynep Betül Şahin; deprem bölgesi olan Adıyaman'da bulunan depremzede kadınlarımız için hazırlanan paketleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile kendilerine ulaştırdı.

Bir kez daha, Artvin Barosu olarak deprem bölgesinde etkilenen kadın arkadaşlarımızın yanındayız ve yanlarında olmaya devam edeceğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz” dedi.9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page