• HaberciGazete

Artvin haberleri...BAŞKAN ELÇİN KAFKASÖR’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, bu yıl 21-22 Ağustos tarihlerinde 40’ıncısı düzenlenecek olan Kafkasör Boğa Güreşleri için Kafkasör Arena ve çevresinde incelemelerde bulundu.

ARTVİN-Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, bu yıl 21-22 Ağustos tarihlerinde 40’ıncısı düzenlenecek olan Kafkasör Boğa Güreşleri için Kafkasör Arena ve çevresinde incelemelerde bulundu.


Arena ve çevresinin eksiklerinin giderilerek Boğa Güreşlerine hazırlanması için ilgili birim amirlerine talimat verdi.HOPA’DA ÖLÜME TERK EDİLEN ATLARLA İLGİLİ SEVİNDİRİCİ GELİŞME

Hopa’da sahildeki dolgu alanında ölüme terk edilen 38 at bakım ve tedavileri için Artvin’in Ardanuç ilçesinde bulunan bir at çiftliğine götürülmek üzere yola çıktı.HOPA-Yaklaşık 1 hafta önce Kars’tan Kırgızistan’a kesim için götürülmek üzere tıra yüklenen ancak bazı atların ölmesi bazılarının ise hastalanması sonrası Sarp Sınır Kapısı’ndan geçemeyeceğini anlayınca Hopa’da sahildeki dolgu alanında ölüme terk edilen 38 at bakım ve tedavileri için Artvin’in Ardanuç ilçesinde bulunan bir at çiftliğine götürülmek üzere yola çıktı.Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek süreç hakkında yaptığı değerlendirmede ‘Başta gönüllüler ve hayvan severler büyük emek sarf ettiler ve sahip çıktılar. Biz Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası olarak daha sağlıklı bir ortamda gönderilmeleri hususunda görüşmeler yaptık. Tarım İlçe Müdürümüz veteriner arkadaşlarımızın çabalarına destek verecek Ardanuç’ta açık ve kapalı alanı olan bir çiftliğe gönderilme kararı aldık.

Hopa İlçe Tarım Müdürlüğü, Hopa Belediyesi ve Hopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile birlikte hayvanların nakledilmesini bugün itibariyle gerçekleştirdik ve yola çıktılar. Başta gönüllü kardeşlerimize, veterinerlerimize, hayvan severlere, Tarım İlçe Müdürümüz Metin Algür’ e Taşıyıcılar Kooperatif Başkanımız Celil Yıldırım’ a Hopa Belediye Başkanımız Taner Ekmekçi’ ye bu kötü ortamda daha sağlıklı daha uygun bir ortama sevkinde, kaldığı süresince yem desteğini verenlere teşekkür ediyorum. Hayvan dostu, çevre dostu ve sorumluluk bilinciyle hareket etmiş olmaları sevindirici.’ ifadelerini kullandı.


ARTVİN'E SAYISAL BAKIŞ KAMPI DEVAM EDİYOR

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Borçka ilçesine bağlı Anbarlı köyündeki eski yatılı bölge okulunda 09 Ağustos- 05 Eylül tarihleri arasında devam edecek kampa Murgul'dan katılan öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.BORÇKA- Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Borçka ilçesine bağlı Anbarlı köyündeki eski yatılı bölge okulunda 09 Ağustos- 05 Eylül tarihleri arasında devam edecek kampa Murgul'dan katılan öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.

Kamptaki matematik, kodlama, sanat, zeka oyunları, müzik, oryantiring, STEM, astronomi, beden eğitimi ve spor atölyelerinde; ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce okul bahçesine kurulan oyun parkurunda bilişsel, duyuşsal ve psikomotor olarak kendini geliştirme imkânı bulan öğrencilerle etkinlere de katılan Acar, atölyelerde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.


HOPA TSO YÖNETİMİNDEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek ve Y.K ve Meclis Üyeleri ile birlikte son yapılan Genel Kurulda Hopa Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına seçilen Osman Küçükali ve Yönetim Kurulu Üyelerine Hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.HOPA- Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek ve Y.K ve Meclis Üyeleri ile birlikte son yapılan Genel Kurulda Hopa Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına seçilen Osman Küçükali ve Yönetim Kurulu Üyelerine “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular.

Oda Başkanı Osman Küçükali ve Yönetim Kurulu Üyeleri TSO Başkanı Akyürek ve beraberindekileri sıcak bir ortamda karşılayarak “Hoş geldiniz” dediler.

Hopa TSO Başkanı Akyürek sıcak karşılama için teşekkür ederek “Son yapılan Genel kurulda yeni yönetim kuruluna seçildiğiniz için sizleri tebrike etmek ve başarılar dilemek için buradayız.

Üye sayısı olarak İlçemizin en önemli odaları arasında bulunuyorsunuz. Bugüne kadar Önceki dönem Başkanı Sayın Ahmet Ekmekçi abimizle sıcak bir işbirliği ortamı sağladık. Ümit ediyoruz ki Hopa’mızın önemli sorunlarını tespit etme ve çözüm yolları üretmede bu işbirliğimiz bundan sonrada devam eder, Tekrar hayırlı olsun diyor, başarılar temenni ediyoruz” dedi.,

Hopa Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Osman Küçükali’de TSO Başkan ve yöneticilerini odalarında misafir etmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek “Sayın Başkan başarı temennileriniz için teşekkür ediyorum. Biz arkadaşlarımızla beraber elimizi taşın altına sokarak bu göreve talip olduk ve seçildik. Oda olarak Hopa ve Kemalpaşalı esnaf kardeşlerimize ciddi sayılacak ekonomik destek sağlıyoruz. Bu sorumluluğumuzu da önümüzdeki dönem daha fazlası ile yerine getirmeye çalışacağımızın bilinmesini isteriz. Sizin kanalınızla esnaf dostlarımıza da bir çağrımız olsun, daha fazla esnaf dostumuza destek olabilmek için alınan kredilerin taksitlerinin düzenli ödenmesi bizlerin elini güçlendiriyor ve bizlere tanınan kredi limitinin artmasında önemli rol oynuyor.

Biz Hopa İçin her zaman buradayız ve Hopa STÖ’leri ile hep birlikte olacağımızın da bilinmesini istiyoruz. Biz her zaman varız. Ziyaretiniz için tekrar teşekkür ederiz” dedi.

Ziyaret karşılıklı sohbetin ardından sona erdi.


COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER FESTİVALİ, GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yerel Kalkınma, İstihdam ve Turizm Değeri Olarak Hopa Laz Böreğinin Üretimi ve Pazarlanması’ Projesi kapsamında gerçekleştirilen Coğrafi İşaretli Ürünler Festivali gerçekleştirildi.HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 2020 yılı Coğrafi İşaretli Ürünler Mali Destek Programı kapsamında TR90/20/Cİ/0017 sözleşme numarası ile yürüttüğü ‘Yerel Kalkınma, İstihdam ve Turizm Değeri Olarak Hopa Laz Böreğinin Üretimi ve Pazarlanması’ Projesi kapsamında gerçekleştirilen Coğrafi İşaretli Ürünler Festivali gerçekleştirildi.

Festivale Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Kemalpaşa Belediye Başkan Vekili Arif Lokumcu, Borçka TSO Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Merttürk, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, Halkevleri Kemalpaşa Şube Başkanı Olcay Muti, Hopa Kadın Kooperatifi üyeleri, Hopa TSO Üyeleri ve yerel halk katıldı.


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş / Artvin

62 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör