top of page
  • HaberciGazete

Artvin haberleri...

P


BAŞKAN ‘DAN BAKANA LAZ BÖREĞİ İKRAMI

Akparti Arhavi ilçe Başkanı Remzi Gedik ilçenin sorunlarını temel sorunlarına çare bulmak için gittiği Anakarada ziyaretlerde bulundu.Necmettin Numanoğlu

ARHAVİ- Adalet ve Kalkınma Partisi Arhavi ilçe Başkanı Remzi Gedik ilçenin sorunlarını temel sorunlarına çare bulmak için gittiği Anakarada ziyaretlerde bulundu.

22 Temmuz da Arhavi de yaşanan sel felaketinde devletin tüm imkânlarını seferber ederek yaraların sarılmasında başta cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatlarıyla seferber olan hükümet kısa sürede ilçede yaşanan afetin izlerini silmiş, mağdur olan vatandaşlara destek olmuştu.

Gedik, Ankara ziyaretinde ilk önce Artvin Milletvekili Av. Ertunç Erkan Balta ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret ederek özel hazırlatmış olduğu Laz böreğini kendisine ikram etti. Başkan Gedik, İlçelerinde yaşanan afet sonrası yaraların sarılmasında koordineli bir çalışma göstererek afetin izlerinin silinmesinde verdiği destekten dolayı Arhavi halkı adına Bakan Soylu ’ya teşekkür etti. Laz Böreğinin bölgeye has özel hazırlanan bir tatlı olduğunu ifade etti.


Bakan Süleyman Soylu, Başkan Remzi Gedik’e nazik düşüncelerini için teşekkür ederek, ellerinden gelen tüm imkânları Arhavi için seferber ettiklerini ifade etti. Bakan Soylu Laz Böreğinin tadına bakarak, daha öncede bölge ziyaretlerimde tadına bakmıştım bu da çok leziz olmuş, yapanların ellerine sağlık. Arhavi halkına benden çok selam söyleyin. İlk fırsatta o güzel ve şirin ilçeye geniş zaman ayırarak tekrar geleceğim” dedi.

Başkan Gedik ikinci ziyaretini de yine Milletvekili Av. Ertunç Erkan Balta ile birlikte daha sonra sel felaketinde büyük hasar gören şehir içme suyu şebekesinin kısa zamanda onarılmasını sağlayan İller Bankası A.Ş. Genel Müdürü Yusuf Büyük’ü makamında ziyaret ederek verdiği destek ve katkılardan dolayı Arhavi halkı adına teşekkürlerini ilettiler

Genel Müdür Büyük görevlerinin halka hizmet olduğunu ifade ederek kendilerinin böylesi afetlere karşı her zaman hazır olduklarını ifade ederek, ziyaret için teşekkür etti.


ARTVİN BELEDİYESİ EKİM AYINDA OLAĞANÜSTÜ MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Artvin Belediyesi Meclisi Ekim ayında olağanüstü Belediye Meclis Toplantısı düzenleyerek itirazları değerlendirme üzerine imar komisyonuna sevk etti.
ARTVİN-Artvin Merkez 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planlarının askı süresi 21 Ekim 2021 tarihinde sona erdi. Planın askıda bulunduğu 1 aylık süreç içerisinde imar planına gelen itirazlar, Belediye Meclisinden görüşülmeden önce Belediye Meclisinin; imar planına yapılan itirazları imar komisyonuna sevk etmesi gerekmekte. Bu yüzden zamanı kaybı yaşanmaması adına Artvin Belediyesi Meclisi Ekim ayında olağanüstü Belediye Meclis Toplantısı düzenleyerek itirazları değerlendirme üzerine imar komisyonuna sevk etti.

Artvin Belediyesi Ekim Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin başkanlığında, sosyal mesafe kurallarına uyularak, Belediye Başkanlık Makamında gerçekleştirildi.2021 yılı 2. Olağanüstü Meclis Toplantısı; Başkan Elçin’in, alınan kararların Artvin’e hayırlı uğurlu olması dileğinde bulunmasından sonra, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

21.09.2021 tarihinde yapılan olağanüstü meclis toplantısında onaylanan Artvin Merkez 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planları 22.09.2021-21.10.2021 askıya çıkarılmış olup askı sürecinde planlara itirazda bulunanların itirazlarının değerlendirilmesi için imar komisyonuna sevk edilmesi oybirliği ile kabul edilmesi oldu.

Olağanüstü Meclis toplantısı 1 gündem maddesinin görüşülmesinin ardından sona erdi.


YÖREX FUARINDA HOPA STANDINA YOĞUN İLGİ GÖSTERİLDİ.

"Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX" ‘e katılım sağlayarak Hopa TSO Coğrafi İşaret almış ürünler ilgi odağı oldu.HOPA -Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle bu yıl Antalya'da ANFAŞ Fuar Merkezi’nde 11'incisi düzenlenen "Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX" ‘e katılım sağlayarak Hopa TSO Coğrafi İşaret almış ürünler ilgi odağı oldu.


Fuarda, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası standını ziyaret ederek Hopa Laz Böreği ve Hopa Hamsili Ekmeğin tadına bakarak eşsiz bir lezzet olduğu ifade ettiler.

Gıdaların tazeliğini uzun süre koruması ve üretim aşamasında yapılması gerekenler hakkında bilgi alışverişi gerçekleştirilen sohbette Başkan Akyürek ‘ Gıdaların üretim, saklama koşulları göz önüne alınarak yöresel ürünlerin pazarlanması konusunda Özdilek temsilcileri ile sohbet gerçekleştirdi. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası olarak öncülük edeceğiz ancak asıl konunun muhatapları Hopa Laz Böreği ve Hopa Hamsili Ekmeğini üreten Kadın Kooperatifimize yönlendireceğiz.’ ifadelerini kullandı.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / Artvin

15 görüntüleme0 yorum
bottom of page