• HaberciGazete

Artvin Kanatlarımızın Altında haberleri...

Güncelleme tarihi: 5 OcaHOPA TSO AĞUSTOS AYI PERSONEL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Hopa TSO personeli aylık olağan toplantısı Oda Başkanı Osman Akyürek’ in katılımı ile gerçekleştirildi.HOPA-Hopa TSO personeli aylık olağan toplantısı Oda Başkanı Osman Akyürek’ in katılımı ile gerçekleştirildi. 5 maddeden oluşan toplantı gündemi görüşüldü. Toplantının ilk bölümünde Oda Yönetim Kurulu Başkanı Akyürek değerlendirme yaparak oda işleyişi hakkında tüm personele bilgi verdi. Üye ve misafirleri karşılama ve uğurlamalara dikkat edilmesi ve “Hopa TSO ailesi olarak hizmet kalitesini en üst seviyeye getirmek için hep birlikte uyum içinde çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

Personel toplantısına Oda Genel Sekreteri Hamdi Yıldırım, Ticaret Sicil Müdür Yardımcısı Yücel Altunkaya, Bilgi İşlem Sorumlusu Hami Tatar, İç Hizmetler Sorumlusu Şahinaz Topaloğlu, Dış Ticaret ve Proje Birimi Sorumlusu Hüsnü Bıyıklı, Geçiş Belgesi Ofisi Personelleri Onur Gümüş, Öner Cenk Cihan, Haldun Aslıbay, Çağrı Kadem ve Özge Vayiç Katıldı.

Başkanın toplantıdan ayrılmasının ardından gündem maddeleri görüşülerek toplantı sona erdi.


ŞAVŞAT KAYMAKAMI ÖZAYDİN HASADA KATILDI Kaymakam Onur Özaydın, "Dolu Ambar Siyez Buğdayı Üretimi Projesi" Kapsamında Siyez Buğdayı hasadını gerçekleştirdi.

ŞAVŞAT- Şavşat Kaymakamı Onur Özaydın, "Dolu Ambar Siyez Buğdayı Üretimi Projesi" Kapsamında Siyez Buğdayı hasadını gerçekleştirdi. Kaymakam Onur Özaydın, Şavşat ilçesinde faaliyet gösteren, Şavşatlı Kadınlar ve Kadın girişimciler tarafından hizmet veren, Şavşat Kadın Derneğince Projelendirilen ve Üretim için Köprüyaka Köyünde belirlenen alanda "Dolu Ambar Siyez Buğdayı Üretimi Projesi" kapsamında tohum ekim sezonunda ekimi gerçekleştirilen Siyez Buğdayı hasadını üreticilerimizle birlikte gerçekleştirdi.

Tamamen yerli doğal siyez buğdayı ve Şavşat ilçesine özgü doğal ekim yöntemleri ile ekilip, ürünü alınan girişimden dolayı Kaymakam Özaydın, “hayırlı olsun” dileklerinde bulunarak, “emeği geçen Şavşat Kadın Derneği yöneticilerimize, Dernek üyesi Şavşatlı Kadınlarımıza, vatandaşlarımıza ve Köprüyaka Köyü Muhtarımıza teşekkür ederim” dedi.


ARHAVİ TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ YAKINDA AÇILIYOR

Arhavi Toplum Sağlığı Merkezi’nin kısa bir süre sonra faaliyete geçeceği açıklandıARHAVİ- Arhavi Toplum Sağlığı Merkezi’nin kısa bir süre sonra faaliyete geçeceği açıklandı

Arhavi Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Kevser Osmanoğlu yaptığı açıklamada, “herhangi bir aksilik yaşanmadığı durumda bir hafta on güne kadar yeni binaya geçeceklerini” ifade etti.

Geçici binada hizmet vermekte zorlandıklarını belirten Osmanoğlu; yer, hava, bilgisayar kullanımı gibi alanlarda sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek “Bir haftaya kadar yeni binaya geçmeye çalışıyoruz. Şu an elektrik ve su bağlantıları gibi prosedürlerin resmiyette gerçekleşmesini bekliyoruz” dedi.

YENİ KOMPLEKS 3 KURUM OLARAK HİZMET VERECEK

Faaliyete geçecek olan yeni binada üç ayrı alanda vatandaşlara hizmet verilecek. Üç ayrı girişe sahip olacak bina; Toplum Sağlığı Merkezi, 01 No’lu Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetler İstasyonu olarak faaliyet gösterecek.


HOPA BELEDİYESİ ATLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Hopa Belediyesi ve sanatçı haluk Levent Hopa’da ölüme terk edilen atlar için harekete geçti
HOPA-Artvin’in Hopa ilçesinde bir tır dorsesinde ölüme terk edilen atlar için gönüllüler seferber olurken Hopa Belediyesi de Atlar’ın sağlığına kavuşması için harekete geçti.

Kars’tan Kırgızistan’a kesime götürülmek üzere tıra yüklenen ancak bazı atların ölmesi bazılarının ise hastalanması sonrası Sarp Sınır Kapısı’ndan geçemeyeceğini anlayınca Hopa’da bir tır garajında ölüme terk edilen 38 at için gönüllüler sanatçı Haluk levent ve Hopa Belediyesi seferber oldu.


“ATLARI ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Toplumsal olaylara duyarlılığıyla ve yaptığı sosyal yardımlarla bilinen sanatçı Haluk Levent, Rize’nin Fındıklı ilçesinde gerçekleşen Viçe Festivali etkinliklerine katılmıştı.

Haluk Levent Atların yaşadığı durumu öğrenir öğrenmez Hopa’ya giderek sosyal medya hesabından videolu paylaşımda bulundu. Haluk Levent, paylaşımında;

“Dünden beri tüm Türkiye’yi meşgul eden bir durum var. Hopa’da durdurulan ve yakalanan bir tırda yaklaşık 38 atımız vardı. 5 tanesi ölü bulundu içinde. Büyük bir ihtimalle Kırgızistan’a kesime gönderiliyordu. Ve bir yavrumuz oldu bu yavrumuz dün akşam doğdu. Biz hepsini bir şekilde toparlamaya çalışıyoruz. Tarım il Müdürlüğü’ne dilekçemizi vereceğiz ve almaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Tır parkına bırakılan 38 attan 5’i ölürken, bir at’ın ise doğum yaptığı olay sonrası adli ve idari işlemlerin devam ederken Hopa Belediyesinden atların sağlığına kavuşması için yoğun çaba içerisine girdiği görüldü


“BU ÇOK ACI BİR OLAY UMARIZ BİR KEZ DAHA TEKRAR ETMEZ”

Hopa Belediyesi başkanı Taner Ekmekçi konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kars üzerinden Kırgızistan’a tırla nakliyesi yapılmak istenen 38 atın nakliye şartlarının uygun olmadığını belirleyen gümrük görevlileri durumu tespit ederek aracın ülke dışına çıkmasına izin veremeyerek geri çevirmiş içerisi atlarla dolu olan aracın şoförü de geri dönüş yolunda aracı ilçemiz sınırlarında terk etmiştir.

Emniyet güçleri, İlçe Tarım Müdürlüğü ve hayvan severlerin müdahil olduğu olayda Zabıta ve İtfaiye Ekiplerimizle belediyemizin tüm imkânlarıyla çalışmalara destek verilmektedir.

Çok üzücü ve içler acısı bir olay bu!

38 atın 4 ü ölü olarak araçtan çıkarıldı. Daha sonra tüm müdahalelere rağmen 1 at daha yaşamını yitirmiştir. İnsanlık dışı bu davranış hayvanların ölümü ile sonuçlandı. Araçta bir de hamile at bulunmaktaydı ve olay gecesi 1 tay da dünyaya gelmiştir. Şu an karantina altında olan atların geçici barınmaları, yem, su ve tıbbı malzeme ihtiyaçları karşılanmaktadır. Biz belediye olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmek ve atların sağlığına kavuşması için çabamız aralıksız devam edecektir. Ülke gündemine düşen bu çağdışı olay umarım bir kez daha tekrar etmez.”


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş / Artvin


42 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör