• HaberciGazete

Artvin Kanatlarımızın Altında haberleri...

Güncelleme tarihi: 21 OcaSAHİL GÜVENLİKÇİLERDEN VALİ DORUK’A ZİYARET

ARTVİN-Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 39. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Hopa Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Kd. Üsteğmen Can Çakıcı ve beraberindeki heyet, Vali Yılmaz Doruk’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen etkinlikler ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yılmaz Doruk, 39.kuruluş yıl dönümünü kutlayarak Kd. Üsteğmen Can Çakıcı ve ekibine çalışmalarında başarılar diledi.


BAŞKAN ELÇİN, HATİLA DERESİ İÇME SUYU VE ARITMA TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU


Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Belediye ve Devlet Su İşlerinin ortaklaşa finanse ettiği Hatila Deresi İçme Suyu ve Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu.ARTVİN-Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Belediye ve Devlet Su İşlerinin ortaklaşa finanse ettiği Hatila Deresi İçme Suyu ve Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu.

Bu yıl içerisinde belediyemize teslim edilecek olan Hatila Deresi İçme Suyu ve Arıtma Tesisinde yer alan; İdare binası, trafo binası, klor binası, kimya binası, klor temas tankları ve su depolarını incelemelerde bulunan Başkan Elçin, tesisin işleyişi hakkında teknik bilgi aldı.

Başkan Elçin, Artvin'in gelecek 50 yıllık periyotta, memba kalitesinde ki içme suyunun hemşerilerimizin kullanımına en kısa süreçte sunulacağını belirtti.


"EĞİTİMDE YENİ NORMLAR KONGRESİ"ne YOĞUN İLGİ


Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar Kongresi-II yoğun programı ile devam ediyor.

ARTVİN-Artvin İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen kongre Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Salih Çelik'in "ABD'de Pandemi Dönemi ve Uzaktan Eğitim Uygulamaları" konulu konuşması ile başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Salih Çelik'e kongreye teşriflerinden dolayı teşekkürlerini ileterek başladığı selamlama konuşmalarında, "Kongremiz ile önümüzdeki günlerde eğitim sürecinde yaşanabilecek yeniliklere, gelişmelere ışık tutmayı, Bakanlığımızın yaptığı çalışmalara ek olarak eğitim ve bilim dünyasında çocuklarımız için yararlı uygulamaların artmasına kaynaklık etmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen kongre gün içerisinde davetli konuşmacılar Uzm. Marika Zviadadze'nin (Georgian Technical Üniversitesi) Gürcistan'da Covid-19 Salgını Sırasında Eğitim ve Uluslararasılaştırma Faaliyetleri, Levent Yazıcı'nın (İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü) Salgın Süreci Sonrası Eğitim Öğretim Uygulamalarında Yeni Normlar, Dr. Özgür Bolat'ın (Eğitim Bilimci / Yazar) Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir, Prof. Dr. Richard C. Schultz'un (Iowa State Üniversitesi) Developing a Global Perspective in Students başlıklı konuşmaları ilgiyle takip edildi

Kongrede yer alan 76 bildiri sunumu ise sanal olarak oluşturulan Artvin Salonu ve Çoruh Salonunda eş zamanlı olarak gerçekleştirildi..


U-23 AVRUPA 3.’SÜ ERKAN ERGEN YUSUFELİNDE

17 - 23 Mayıs 2021 tarihleri ​​arasında Kuzey Makedonya'nın Üsküp kentinde gerçekleştirilen U-23 Avrupa Güreş Şampiyonasında Avrupa Üçüncüsü olarak kürsüye çıkan Erkan Ergen Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’i ziyaret etti.YUSUFELİ-17 - 23 Mayıs 2021 tarihleri ​​arasında Kuzey Makedonya'nın Üsküp kentinde gerçekleştirilen U-23 Avrupa Güreş Şampiyonasında Avrupa Üçüncüsü olarak kürsüye çıkan Erkan Ergen Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’i ziyaret etti.

Milli Güreşçi Erkan Ergen’e başarılarla dolu bir spor hayatı temennisinde bulunan Başkan Aytekin; Erkan kardeşimiz genç nesillere çok güzel örnekler sunuyor. Çalışmayla, azimle her zorluğun üstesinden gelinerek nasıl başarılı olunacağını göstermiş oldu. Avrupa güreş arenasında genç yaşında madalya kazanarak adını duyuran ve bizleri gururlandıran hemşerimizi tebrik ediyor, bugüne gelene kadar üzerinde emekleri olan başta anne babası olmak üzere tüm antrenörlerine teşekkür ediyorum. İnşallah Ay Yıldızlı mayo altında yıllarca göğsümüzü kabartacak nice zaferler kazanmasını temenni ediyorum.” dedi.

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran’ında bulunduğu ziyarette Başkan Aytekin günün anısına Erkan Ergen’e hediyeler verdi.Haberler ve görseller: Hayati Akbaş/Artvin


20 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör