• HaberciGazete

Artvin Kanatlarımızın Altında haberleri...

Güncelleme tarihi: 15 OcaCHP'NİN ESKİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ REMZİ GÜLŞEN KALP KRİZİ SONUCU YAŞAMINI YİTİRDİARHAVİ-Arhavi CHP eski yönetim kurulu üyesi Remzi Gülşen geçirdiği kalp krizi sonucu Arhavi Devlet Hastanesine kaldırıldı. Gülşen’e burada yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.Arhavi de her kesim tarafından sevilen, sayılan hayat dolu bir insan olan Remzi Gülşen 59 yaşında hayata veda etti CHP de yaklaşık 20 yıla yakın yönetim kurulunda görev alan Gülşen evli 2 çocuk babası idi. Ani ölümü ilçede ve CHP’de büyük üzüntü yarattı.

Arhavi yeni camide kılınan cenaze törenine katılan sevenleri Gülşen’i son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Arhavi’de her kesim tarafından sevilip sayılan Remzi Gülşen’in cenaze törenine Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Eski Artvin Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İlçe Başkanları ve ilçe yöneticileri ile birlikte Siyasi parti il ve İlçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, partililer, ailesi ve kalabalık bir vatandaş katıldı.

Remzi Gülşen’in cenazesi kılınan cenaze namazı ardından Ulaş Köyü aile mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.Küresel Gazeteciler Konseyi Alanya bildirisi yayımlandıKüresel Gazeteciler Konseyi (KGK) tüm seçilmiş kurullarıyla pandemi sonrasında ilk genişletilmiş toplantısını Alanya’da gerçekleştirdi.


ARTVİN-Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) tüm seçilmiş kurullarıyla pandemi sonrasında ilk genişletilmiş toplantısını Alanya’da gerçekleştirdi.

Yönetim, Denetim, Onur, Etik, Danışma Kurulları ile Yerel, Yaygın ve Dış Medya Meclis üyelerinin yanısıra 19 ülke ve 66 vilayetten katılan KGK temsilcileri, 2-4 Temmuz 2021 tarihleri arasında Alanya’da bir araya geldi.

KGK’ın tüm kurulları ve meclisleri; küresel dünyada ülkemizin üstlendiği önemli rollerin daha iyi yansıtılması için yapılması gereken stratejiler, ulusal ve yerli basının işlevsel ve evrensel değerler üretmek için alacakları pozisyonlar, medya sektöründe yaşanan etik sorunlar için çözümcül öneriler ve dijitale dönüşüm sürecinde rekabetten uzak kalmamak için sektörel tutum içinde yapılması gerekenler gibi önceden belirlenen konu başlıkları üzerinden, KGK temsilcilerinin görüş ve önerilerine başvurmak için gün boyu farklı salonlarda çeşitli çalıştaylar düzenlediler.


Farklı bakış açılarını bir araya getiren bu çalıştaylardan çıkan sonuçlar, KGK Genel Başkanı’nın yönetiminde tüm üyelerin katılımı ile yapılan büyük bir genel toplantıda değerlendirildi. KGK’nin tüm temsilcileri tarafından fikri bir bütünlük sağlanarak kamuoyuyla paylaşılmasına karar verilen konular şöyledir:

-Medyanın yaygın ve yerel medya düzeyinde kamu gündeminin oluşumuna büyük bir etkisi vardır. Bu etki doğru kullanıldığında adalete, refaha, çağdaşlığa ve huzura katkı sağlar. Her türlü ülke ve toplum meselelerinin aktarıcısı olan medya mensupları; bu katkıların üretimi için çalışmalıdır. KGK bu doğrultuda çalışmanın farkındalığında olan üyelerden oluşmaktadır.

- Küresel iklim değişikliği, kuraklık ve çevre kirliliği konusunda farkındalıklı projeler geliştirerek önde gelen, öncü ve referans sivil toplum kuruluşlarından birisi olma amacı taşıyan KGK; huzurlu, refah ve bütün canlıların üzerinde hakça paylaşımla yaşayacağı bir dünya için her türlü işbirliğine hazırdır.

- Özellikle çevre gibi günümüzün en önemli sorununa yeni yaklaşımlar getirmek için çalışacak olan KGK, bünyesinde oluşturacağı bir çalışma komisyonu ile kamuoyunda bilinç ve farkındalık oluşturma, yetkililere tavsiyelerde bulunma, çevre kirliliğiyle mücadele etme konusunda öncül rol üstlenecektir. Bu amaçla projeler hazırlanacak, Avrupa Birliği başta olmak üzere uluslararası kuruluşlarla ortak çalışma imkanları gözden geçirilecektir.

- Türkiye’nin her ilinde bulunan temsilcileri ve 45 ülkedeki dış temsilcisi ile KGK, ülkemizin kamu diplomasisi faaliyetlerine destek vermek amacıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Sayın Fahrettin Altun başta olmak üzere, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileriyle istişare ve işbirliğini arttırarak sürdürecektir.

- Faaliyet alanı medya olan ve bu konuda temsil yetkisine sahip olan KGK; sektörünün hem toplumsal hem bireysel birçok sebeple değişmeye, etik değerlerden uzaklaşmaya hatta yozlaşmaya maruz kaldığının farkındadır. Oysaki “Medya’da Etik”, her türlü iyileşmenin sırrıdır. Özellikle son dönemde sosyal medyada da afişe edilen, ülke gündemimizi fazlasıyla meşgul edip itibarını bozan konu ve olaylar,bu değerin korunması için herkesi tetiklemelidir.

- Ülkenin geleceğini olumsuz etkileyebilecek çıkar sahibi bir takım güç odaklarının, medyayı ele geçirme sorunsalına, bazı yanlış uygulamalar zemin hazırlar gibi görünse de mesleki profilin olumsuz şekilde değişmesi aslında bu duruma gelinmesinin temel nedenidir de. Medya kuruluşları ve medya çalışanlarının ekonomik kaygılarının olduğu gerçeğinden hareketle, gazeteciliğin bir zenginleşme aracı olarak görülmemesi noktasında etik ve ahlaki değerlerin sağlam eğitsel ve hukuksal temellere sahip olması gerekir. İtibarı kadar sorumlulukları da yüksek olan bu sektörün inandırıcılığa zarar gelmemesi ve anlamına oturması için Konsey’in her bir temsilcisi zorunlu görevlidir ve bu amaç doğrultusunda çalışır.

- Asli görevini yerine getirirken, her türlü çıkar gruplarına karşı sağlam duracak, bu şekilde gelecek inşasında mesleği birikimiyle görev alacak genç medya mensuplarının yetişmesinde KGK gönüllü bir kuruluştur. Konsey, temsilcilerinin deneyim ve referansları aracılığı ile sektörün olumlu gelişimine katkı sağlayacak yeni nesillerin oluşumunda her türlü yardımı yapacaklardır. Bu nedenle KGK bünyesinde sertifikalı “İletişim Akademisi” kurulması hedeflenecektir. Medya sektöründe çalışmaya başlayanlar başta olmak üzere, başarılı iletişim öğrencilerini de bu eğitim programına dahil edecek bir meslek içi eğitim programı başlatılması planlanacaktır.

- Yeni iletişim teknolojilerinin gelişimi ve sosyal medya platformlarının ortaya çıkışıyla beraber son dönemlerde algı; bilgi ve ilginin önüne geçti. Kısacası algıyı yöneten dünyayı yönetiyor. Ülkemiz aleyhinde, haksız, yersiz ve dezenformasyon kampanyalarına karşı KGK tüm unsurlarıyla küresel çapta mücadelesini sürdürecektir. Ayrıca, özellikle sosyal medya üzerinden yapılan operasyonel faaliyetlere karşı, ‘temiz sosyal medya’ kampanyasının hayata geçirilmesi noktasında rol üstlenilecektir.

-Basın İlan Kurumu yerel gazete sahipleri temsilcileri seçiminin, bundan sonraki süreçte daha katılımcı ve daha adil, temsiliyet ve hakkaniyet ölçüsünde yapılması temennimizdir. Pandeminin getirdiği ekonomik sorunlarla daha da zor günler yaşayan gazetelerden BİK’in aldığı yüzde15’lik ilan komisyonunun yüzde 7.5 seviyesine çekilmesi can çekişen yazılı medyaya bir destek olacaktır. Yerel gazetelerin zorunlu kadrosu, illerin nüfus ve gelir durumuna göre yeniden belirlenmelidir.

- Yıllardan beri, yasal altyapısı olmadan yayın yapan internet yayıncılığının yaşadığı sorunların çözümü sürekli ertelenmektedir. Dijital medya mecrasına yönelik yasal düzenlemeler en kısa sürede hayata geçirilmelidir. Aksi halde bu alan (yasa dışı) korsan yayıncılığın ve dezenformasyonun cirit attığı bir mecra olarak tehdit oluşturmaya devam edecektir.

- Sektörün, kanayan yarası haline gelen örgütlenme kaosuyla ilgili yaşanan sorunlara kalıcı çözüm üretilmesi, diğer meslek kuruluşlarında olduğu gibi oda veya benzeri bir düzenlemenin yapılması kaçınılmazdır.

- Dünya’daki tüm ülkeler gibi, memleketimizin ekonomik yapısına ciddi zarar veren pandemi sürecinin yarattığı hasarın onarılması için tüm toplum kesimlerinin elini taşın altına kayması kaçınılmazdır. Ancak, Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan tasarruf genelgesinde pandemi koşullarını en ağır yaşayan sektörümüzden istenilen fedakârlık hakkaniyet ölçüsünde değildir. Tasarruf denince akla ilk medya sektörünün gelmesi, demokrasinin akciğeri ve nefes darlığı çeken basın sektörünün bitkisel hayata girmesine neden olur. Bu nedenle, abone, ilan ve reklamlara kısıtlama getiren genelgenin basınla ilgili bölümü yeniden gözden geçirilmelidir.


HOPA TSO’DAN KADINA ŞİDDETE MÜCADELE SEMİNERİ

Hopa Ticaret ve Sanayi Odasında Kadına yönelik şiddetle mücadele İl eylem planı kapsamında bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.HOPA-Kadına yönelik şiddetle mücadele İl eylem planı kapsamında, Psikolojik Danışman Ayla Çınar ve Artvin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Çocuk gelişimci Kardelen Yağmur tarafından bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans salonunda gerçekleştirilen seminere İlçe Kurum Amirleri, Muhtarlar, İhtiyar heyeti, Sivil Toplum Kuruluşları ve Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek katıldı.

Seminer sonunda kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında koruyucu aile broşürleri dağıtıldı.


TGF Genel Kurulunda Nuri Kolaylı Yeniden Genel Başkan Seçildi
ARTVİN-TGK Genel Başkan Yardımcılığına Kaytan seçildi Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunun 3’üncü Olağan Genel Kurulunda Nuri Kolaylı güven tazelerken, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Tolga Gül, Basın Etik Kurulu’na seçildi. Artvin Basınını AGC Başkanı Zeki Alkan, Başkan Yardımcısı Orhan Sevinç ve Eski Başkan Tolga Gül’ün temsil ettiği genel kurulda Türk Basınının sorunları ve Cumhurbaşkanlığı tasarruf genelgesi ile basın kuruluşlarının gelirlerinin düşeceğine dair görüşler masaya yatırıldı. AGC Başkanı Zeki Alkan, yaptığı açıklamada, eski Başkan Tolga Gül’ün Basın etik kuruluna seçilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, AGC’nin Artvin Basınını ülke genelinde güçlü bir şekilde temsil ettiğini ve katıldıkları her platformda Artvin’i ve Artvin basınını ön saflarda kurullarda temsil etme başarısını elde ettiğini ifade etti. Basın etik kuruluna seçilen Tolga Gül’de Artvin basınından aldıkları güç ile AGC’yi her alanda gururla temsil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


Türkiye’nin en üst çatı basın meslek kuruluşu olan ve 8 gazeteciler federasyonu ile 86 gazeteciler cemiyetinin üye olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı Ankara’da yapıldı. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu genel başkanlığına, kongreye katılan delegelerin tamamının oyunu alan Nuri Kolaylı yeniden seçildi.

Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’in divan başkanlığı yaptığı Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 3. Olağan genel kurulunda Nuri Kolaylı, son dönemde gündeme gelen siyaset mafya medya üçgenindeki çarpık ilişkilere dikkat çekti. Kolaylı şunları söyledi; “Türkiye Gazeteciler Konfederasyonumuzun saygıdeğer delegeleri; Büyük özveri ve fedakârlıklarla kurduğumuz, örnek bir dayanışma içinde Türkiye’nin en üst çatı basın meslek kuruluşu haline getirdiğimiz Türkiye Gazeteciler Konfederasyonumuzun 2017 2021 çalışma dönemini geride bırakıyoruz. İlk defa “pandemi” gerçeği ile yüzleştiğimiz bu süreç, aynı zamanda siyaset mafya medya üçgenindeki çirkin ilişkilerin su yüzüne çıktığı bir dönem oldu. Sektörümüzde “adına gazeteci” diyen ama gazetecilik değil, kirli çıkar ilişkilerinin odağı olan insanların mesleğimizi kirletmesine üzülerek tanık olduk ve maalesef olmaya devam ediyoruz. Bu durum hepimizi derinden yaralıyor. Basınımızın özgür, objektif ve tarafsız çalışma olanağı bulması için ilk koşulun, gazetecilik mesleğini ve bu mesleği kimlerin yapabileceğini düzenleyen ‘Gazetecilik Meslek Yasası’nın çıkartılması olduğunu yıllardır her fırsatta dile getiriyoruz. Böyle bir yasa olmayınca ülkemizde dileyen herkes; eğitimine ve bilgi birikimine bakılmaksızın, gazetecilik ahlakından yoksun, şantaj ve tehditle kişisel çıkar peşinde koşarak, “gazeteci” kimliği altında meslekte boy gösteriyor” dedi.Kolaylı Oybirliği İle Yeniden Seçildi

TGK Genel Kurulunda, tek liste ile gidilen seçimlerin açık oylama ile yapılması oy birliği ile kabul edildi ve Nuri Kolaylı Genel Başkanlığı’ndaki liste okundu. Üyelerin tamamının oyu ile 2021 2024 dönemi için seçilen listede şu isimler yer aldı: Genel Başkan: Mehmet Nuri Kolaylı(Bursa), Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Temizyürek(Hatay), Adem Alemdar(Konya), Ali Cihangir(Aksaray), Atilla Durak(Siirt), Cem Kaytan(Muğla), Erdoğan Erişen(Ordu), Ergun Ata(Trabzon), Erkan Sağlam(Kütahya), F. Fazıl Özsoy(Erzurum), Gaye Coşkun(Alanya), M. Erkan Yılmaz(Kastamonu), Mehmet Çelik(Mardin), Mehmet Ergun(Balıkesir), Osman H. Kiracı(Tokat), Osman Koca(Nevşehir), Ramazan Demir(Edirne), Sefa Özdemir(Konya), Vahap Güner(Malatya). Öte yandan, kongrede yapılan oylama ile Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğüne Mevlüt Yeni, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Koordinatörlük görevine de Sinan Tunç oybirliği ile seçildi.Tolga Gül, Basın Etik Kurulu’na Seçildi

Kongre sonunda Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunun ilk yönetim kurulu toplantısı da M.Nuri Kolaylı başkanlığında yapıldı. Yapılan oylama sonucunda 7 Genel Başkan Yardımcılığı görevine Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Demir, Ege Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Cem Kaytan, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Gaye Coşkun, Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı F.Fazıl Özsoy, Güney Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çelik, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Erişen, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Adem Alemdar seçildi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Kurulu’nda Artvin Basını önemli isimlerle temsil edildi. Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Başkan Yardımcısı Orhan Sevinç ve AGC Eski Başkanı Tolga Gül, delege olarak genel kurulda ilimizi temsil ettiler. TGK’nın bir alt birimi olan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nda güçlü bir şekilde temsil edilen Artvin üst kurul olan konfederasyonda da yine güçlü bir şekilde temsil edildi. Daha önce 21 ilin bulunduğu Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nda Genel Başkan Vekili olarak AGC Başkanı Zeki Alkan, Denetleme Kurulu Başkanı olarak AGC Eski Başkanı Tolga Gül ve İstişare Kurulu üyesi olarak da AGC Başkan Yardımcısı Orhan Sevinç görev almışlardı. Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nun ardından da Artvin’in en güçlü basın kuruluşu olan Artvin Gazeteciler Cemiyeti Türkiye’nin en güçlü basın örgütünde de Basın Etik Kurulu’na bir üye vererek yine Artvin’i güçlü bir şekilde temsil etme başarısını göstermiş oldu. AGC eski Başkanı Tolga Gül’ün basın etik kuruluna seçilmesi, Artvin basınının ve Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nin lobi gücünün büyüklüğünü göstergesi olarak değerlendirildi.

AGC Başkanı Zeki Alkan: AGC Ülke Çapında Tanınan Bir Basın Kuruluşudur

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkan Vekili ve AGC Başkanı Zeki Alkan, TGK Genel Kurulu sonrasında yaptığı açıklamada, Artvin basınının en güçlü basın kuruluşu olan Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nin kurulduğu günden bu yana ülke basınında söz sahibi olması noktasında sürekli üzerine koyarak ilerlediğini belirterek yaklaşık 2 yıl önce gerçekleştirilen Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nda güçlü bir şekilde temsil edilen AGC’nin, TGK’da da basın etik kuruluna bir temsilci sokarak lobi gücünü bir kez daha gösterdiğini ifade etti. Artvin basınının sorunlarını ülke gündemine taşıma noktasında da başarılı çalışmalara imza attıklarının altını çizen Alkan, bu tür platformlarda görevler almanın aynı zamanda Artvin’in de tanıtımı anlamına geldiğini vurgulayarak Artvin’de gazetecilik yapan bir ismin 81 ilin bağlı bulunduğu en üst medya örgütünde basın etik kurulu gibi önemli bir alanda görevlendirilmesinin memnuniyet verici bir durum olduğunu sözlerine ekledi.

AGC Başkan Yardımcısı Orhan Sevinç: Amacımız Artvin’i Kendi Alanımızda En Üst Düzeyde Temsil Etmektir

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu İstişare Kurulu üyesi ve AGC Başkan Yardımcısı Orhan Sevinç’te ilimizin basınının temsilcileri olarak bu güne kadar Artvin basınını her alanda başarıyla temsil etme gayretinde olduklarına dikkat çekerek, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nun ardından Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nda da önemli birimlerde görevler almaya başlamalarının henüz bir başlangıç olduğunu belirterek, bu tür başarılara ilimizi alıştıracaklarını ve ilerleyen dönemlerde çok daha etkin ve başarılı noktalara geleceklerinin altını çizdi.

TGK Basın Etik Kurulu Üyeliğine Seçilen Tolga Gül: Bu Benim Değil AGC’nin Ve Artvin Basınının Bir Başarısıdır

Son genel kurulda Basın Etik Kurulu’na seçilen Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Denetleme Kurulu Başkanı Tolga Gül, basın etik kuruluna seçilmesinin kendi başarısı olmadığını, bu başarının Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nin ve Artvin Basınının lobi gücünün bir eseri olduğunu ifade etti. AGC olarak kurulduğumuz günden bu yana sürekli olarak basın üst kuruluşlarında etkili bir biçimde temsil edilmeye çalışıldığını hatırlatan Tolga Gül, her yıl üzerine koyarak başarılı çalışmalara imza atan Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nin tüm Türkiye’de tanınan ve bilinen bir gazeteciler cemiyeti olduğunu belirtti. Son genel kurulda etkin bir lobi yaparak böylesine önemli bir göreve seçilmesine destek veren Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Erişen ve KGF Yönetim kurulu ile kendisi ile birlikte bu önemli kongreye katılmak üzere yol arkadaşlığı yapan ve yaptığı lobi ile sürekli yanında hissettiği AGC Başkanı Zeki Alkan ve Başkan Yardımcısı Orhan Sevinç olmak üzere tüm cemiyet üyeleri ile Artvin basınına minnettar olduğunu belirten Tolga Gül, kendisini bu önemli göreve layık gören TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve genel kurul üyelerine teşekkür ettiğini ifade etti. Aldığı bu yeni görevde ilimiz basınını en iyi şekilde temsil etme gayretinde olacağının altını çizen Tolga Gül, ilimiz ve ülkemiz basınının ve basın mensuplarının sorunlarını ve mesleğimizin problemlerini aktarma ve çözümüne katkı sunma noktasında üzerine düşen görevi yerine getirme gayretinde olacağını da sözlerine ekledi.


ARHAVİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ’NDEN “KİTAP ATÖLYESİ” ETKİNLİĞİPandemi nedeniyle bir buçuk yıldır etkinliklerine ara veren Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi yeni bir çalışmayla halkla buluşuyor.


ARHAVİ-Pandemi nedeniyle bir buçuk yıldır etkinliklerine ara veren Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi yeni bir çalışmayla halkla buluşuyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Emine Hekimoğlu şunları söyledi: “Atatürkçü Düşünce Derneği olarak uzun bir aradan sonra ilk defa ve ilk kez ‘Kitap Atölyesi’ etkinliği düzenledik. Amacımız edebi bir eser üzerinden ana dilini iyi kullanabilmek, ana diliyle analiz ve sentez becerisi kazanmak, somut düşünebilmek, sözlü olarak düzgün ifade edebilmek.

Atölyemizi Galatasaray Lisesi Edebiyat öğretmeni, aynı zamanda Galatasaray Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Mühendisliği’nde okutman olan Selma Zoralioğlu gönüllü olarak yürütecektir.2018 Yılı’nda da yine gençlerimizle ‘Yaratıcı Drama’ etkinliği yapan çalışkan ve tecrübeli eğitimcimize gençlerimiz adına, kitapseverler adına teşekkür ediyorum.

Atölye çalışmamızı Nermin Çarmıklı Halk Kütüphanesi’nde 28 Temmuz 2021 Çarşamba Günü 15.30-17.00 saatleri arasında “Fahrenheit 451 Ray Bradbury” kitabıyla, 18 Ağustos 2021 Çarşamba Günü 15.30-17.00 saatleri arasında da “Gün Olur Asra Bedel Cengiz Aymatov” kitabıyla yapacağız.

Kitapları okurlar kendileri temin edecek, öğrencilerin kitabını ise derneğimiz karşılayacaktır. Kitaplar etkinlik gününe kadar okunmuş olacak ve pandemi kurallarına uygun olarak 16 kişilik guruplar halinde yapılacaktır. Ücretsiz olan böyle güzel bir fırsatı kaçırmamaları için on altı yaş üzeri öğrencilere ve kitapseverlere önemle duyuruyor, derneğimize başvurarak Kitap Atölye’mize katılmalarını bekliyoruz.” diyerek sevgi ve saygılarını iletti.


Haberler ve görseller: Hayati AKBAŞ / ARTVİN43 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör