• HaberciGazete

Artvin Kanatlarımızın Altında haberleriEĞİTİMCİLERDEN HAFTALIK DEĞERLENDİRME VE KOORDİNASYON TOPLANTISI

Haftalık değerlendirme ve koordinasyon toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

ARTVİN- Haftalık değerlendirme ve koordinasyon toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin katılımıyla yapıldı.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda salgın ile mücadele kurallarına uygun olarak yapılan toplantı, LGS sonuçları, tercih sürecinde yapılacak çalışmalar ve tercih danışmanlığı faaliyetlerinin değerlendirilmesiyle başladı.

Toplantı "Telafide Bende Varım" programı kapsamında ilimiz genelinde yapılan çalışmalar, 8 ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik devam eden Destekleme ve Yetiştirme Kursları, yetenek sınavı ile öğrenci alacak olan Artvin Spor Lisesi öğrenci başvuruları, ilimiz genelindeki eğitim yapılarında devam eden inşaat çalışmaları, "Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış" projesi yaz kampı kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile devam etti.

Toplantı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin sorumluluk alanlarıyla ilgili çalışmalar hakkında bilgi vermelerinin ardından sağlık ve başarı dilekleriyle tamamlandı.


ARHAVİ’DE ÇİÇEĞİ BURNUNDA BAŞKAN BASINLA BİR ARAYA GELDİ.

Adalet ve Kalkınma Partisi Arhavi İlçe Başkanı Remzi Gedik, Kahvaltı Etkinliğinde Basınla Bir Araya GeldiARHAVİ-Adalet ve Kalkınma Partisi Arhavi İlçe Başkanı Remzi Gedik, basın mensupları ile bir araya geldi. Yeni göreve başlayan yönetim kurulu ve çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Gedik, kahvaltı etkinliğinde basın mensuplarını karşıladı. Kahvaltının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Artvin’deki ulusal ve yerel basın mensupları ile yeni yönetimin hizmetlerinin değerlendirilmesi ve kaynaşma amaçlı kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelen Başkan Gedik, kendisine yöneltilen soruları cevapladı, ardından her bir basın mensubuna isimlerinin yazılı olduğu ajandaları takdir etti.

Gedik: ‘’Görevimize Layık Olabilmek İçin Elimizden Geleni Yapacağız’’

Gedik Basın mensuplarına teşekkür ederek şu konuşmayı yaptı: “Ak Parti Genel Merkezi tarafından 12 Nisan tarihinde görevimize başladık. Öncelikle bizleri bu kutsal göreve layık gören Cumhurbaşkanımıza sizlerin önünde bir kez daha teşekkür ederim. Verdikleri bu görevde biz de onlara layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Çalışmalarımız daima halkımızda, sahada olacaktır. Bundan sonra yaptığımız her işte siz değerli basın çalışanlarımızda beraber hareket edeceğiz. Basının gücünün farkındayız ve sizlerle birlikte uyumlu bir çalışma yapacağımızdan eminiz.

Şu an önümüzde 2023 seçimleri var. Önceki seçimlerde maalesef üzücü bir sonuçla karşılaştık. Bundan hepimiz sorumluyuz. Topluca kaybettik ama emin olun 2024’te topluca kazanacağız” dedi..

Gazetecilerin “Arhavi ve Yusufeli’ ye Ak Parti tarafından ciddi yatırımlar yapılıyor. Bu kadar hizmetin yapıldığı bir ilçede seçimin kaybedilmesinin faturası birilerine çıkarıldı mı? Sorusuna “Siyaseten bir şey kaybettiğiniz zaman elbette ki bir fatura ödemek zorundasınız. ‘’Bizler yeni yönetim olarak çıkarılmış faturalardan ders çıkarıyoruz.’’

Biz 2009’da belediyeyi aldık ve 2019’a kadar devam ettik. 10 senelik süre içerisinde Arhavi’de geçmiş yıllarda hayal edilemeyecek düzeyde hizmetler yapılmıştır. Bunun en önemlisi Yüksekokulumuzun açılması ve akabinde kurulan fakültemiz, çözülen altyapı sorunu, su sorunudur. Bize göre belediyemizin saha çalışmaları çok güzeldi. Ama bizim önümüzde 2 büyük seçim var. İnşallah açık ara oyla biz belediyeyi alacağız” diye konuştu.

Basın mensuplarının “Arhavi ile ilgili en büyük hayaliniz nedir?” sorusuna da şu cevabı verdi: “Bu konuyla alakalı birden çok projemiz var. Öncelikle Arhavi’ye Organize Sanayi Bölgesi’ni kurmak istiyoruz. Doğalgazın Arhavi’ye getirilmesi ile ilgili epey yol aldık. Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız İsrafil Kışla ve Milletvekilimiz Erkan Balta ile beraber yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Üniversitemizin yurt binası ihtiyacı vardır. Bununla alakalı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fakültemizde mevcut 2 bölüm bulunmaktadır, bunun sayısını 5’e çıkartmak istiyoruz. Şehir içerisindeki çay fabrikasını taşımak istiyoruz. Kavak’ta bunun için 110 dönümlük bir arsa alınmıştır. İlçemizdeki fabrikayı inşallah bu bölgeye taşıyacağız. Öğretmenevi ihtiyacının giderilmesi noktasında çalışmalarımızı yürüteceğiz. Kapisre deresinin bulunduğu kavşak maalesef kaza oranının yüksek olduğu bir bölge. Buranın iyileştirilmesi, orada üst geçit veya dönerli kavşağın yapılması noktasında karayolları ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Kapisre deresinin ıslahı ile ilgili ödenek çıktı ve ihalesi yapıldı. Projenin revizesi ile ilgili görüşmelerimizi yakın zamanda tamamlayacağız. Ciha Dağı’nın yolu yıllardır yapılamadı. Bu yolun yapımı ile ilgili çalışmamız var. Özel sektörde girişimcilerle çalışmalarımız söz konusu. İstihdam yaratmak ile ilgili girişimlerimiz olacak. Özellikle kadın istihdam oranını arttırmayı hedefliyoruz. Kemer köprü köyüne ait bir köprümüz neredeyse yok olmak üzere. Bununla ilgili girişimlerimiz var. Kısacası Arhavi ile ilgili tüm konulara vakıfız. Halkımızın istekleri doğrultusunda ilimizle, milletvekilimizle sürekli görüşüyoruz. Toplumdan çok güzel bir yaklaşım alıyoruz. Ana Kadememiz, Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımız ile beraber devamlı sahadayız.

Organize Sanayi Bölgesi’nin kamulaştırılması ile ilgili arazi sıkıntısı var. Bu konu ile ilgili Cumhurbaşkanımızın talimatı var. %10’luk bir kısım kamulaştırılmıştır. Geri kalan kısım ile alakalı sene içerisinde olumlu gelişmeler olacaktır. Bu konuda valimiz, kaymakamımız çok kararlıdır. Yakın tarihte inşallah ödenecek gelecektir ve kamulaştırma devam edecektir. Kapisre deresi ile ilgili DSİ’nin Arhavi’mize 15 milyon TL’lik ödenek yapıldı. Konu ile alakalı görüşmelerimiz hala devam etmektedir.

Ben 12 Nisan 2021’de İlçe Başkanı olarak göreve başladım. Yönetimimiz 1 Haziran’da onaylandı. O günden itibaren saha çalışmalarımızı hız kesmeksizin devam ettiriyoruz. 35 gün içerisinde 530 kişiyi partimize üye ettik. 1 Haziran 2021 itibariyle Artvin il sıralamasında sonuncu sıradaydık, şu an dördüncü sıradayız. Hedefimiz birinci sıraya yerleşmektir. Tüm teşkilatımız sahada çok yoğun bir çaba sarf etti. Biz bu rakamları çalışmalarımızla 1500’lere çıkaracağız.

Tıpkı geçmiş dönemde olduğu gibi şimdi de çalışmalarımıza devam ediyoruz. MHP İlçe Başkanımız Adil Hatinoğlu ile devamlı diyalog halindeyiz. Belediyenin gündemi olsun, yatırımlar olsun her konu hakkında beraber çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhur İttifakı Arhavi’de çok canlı bir şekilde devam edecektir” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Kahvaltı ve basın toplantısı ardından Başkan Gedik Basın mensuplarına hediyelerini takdim ederek teşekkür etti..


HOPA TSO AYLIK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası aylık olağan Meclis toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Muhammet Uzunkaya Başkanlığında Meclis Üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası aylık olağan Meclis toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Artvin İli Ticaret ve Sanayi Odaları Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Okan Başkanlığında Meclis Üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda aylık mizanın incelenmesi ve onaylanması, Merkez caminde morg ve gasilhane yaptırılması, Dış ticaret ve proje birimi kurulması, Artvin ekonomik göstergeler raporu sunumu, hizmet binası arka cephesinin yaptırılması, 7326 Sayılı yapılandırma kanunun, 2021 Fuarlar, tescil ve terkin talepleri ve odaya kesilen faturaların ödenmesinin değerlendirilmesi maddeleri görüşülerek kararlar alındı.

Artvin İli ekonomik göstergeler raporu sunumu Artvin İli Ticaret ve Sanayi Odaları Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Okan tarafından hazırlanan sunum meclis üyelere sunuldu. Meclis Üyeleri çalışmalarından dolayı danışmana teşekkürlerini iletti.

Haberler ve görseller: Hayati Akbaş/Artvin


ARHAVİ BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ EMİNE KURUOĞLU, “KAPIMIZ HERKESE AÇIKTIR”

Başkan Vekili Kuruoğlu, “Biz Hizmet İçin Buradayız. Amacımız Halka Güzel Bir Hizmet Sunmaktır” Diye KonuştuARHAVİ-Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun şehir dışında olmasından dolayı başkan vekilliğine Emine Kuruoğlu bakıyor. Kuruoğlu, makamında yaptığı açıklamada ““Biz hizmet için buradayız. Amacımız Arhavi’mize ve halkımıza hizmetlerin en güzelini yapabilmektir. Bu anlamda kapımız herkese açıktır” dedi.

Kuruoğlu, “Her ne pahasına olursa olsun, bedeli ne olursa olsun halkımıza hizmet için buradayız ve elimizi taşın altına soktuk. İlçemizin kısa-orta ve uzun vadeli sorunlarını biliyoruz ve başkan ve meclisimizle bunun programını da yaptık. Bugüne kadar yapabileceklerimizi yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Görev süremiz sonunda alnımız ak, başımız dik, yaptığımız işlerle anılmak için kolları sıvadık ve çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Kuruoğlu, “Siyasette kadınlarımızın daha aktif yer almasını temenni ediyorum. İlçemde de kadınlarımız her alanda faaliyetleri ile adlarından söz ettirmeye devam ediyorlar. Gelecek aylar ve yılarda bunun daha artmasını ve Türkiye siyasetinde kadının da adı var dedirtmemiz lazım” diye konuştu.


ARHAVİ’DE BAYRAM BEREKETİ ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

ÇARŞIYA, PAZARA BAYRAM GELDİ

KURBAN BAYRAMINA ÇOK AZ BİR SÜRE KALA PİYASA CANLANDI.ARHAVİ-Kurban bayramının yaklaşması nedeniyle piyasalarda giyim, ayakkabı, gıda manav, kurukahve satışlarında gözle görülür şekilde canlanma yaşanmaya başladı.

Semt pazarından yapılan alışverişlerde eskiye oranla Bayram arifesinde gözle görülür artışlar yaşanmaya devam ediyor. Arhavi esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi başkanı Mustafa Yılmaz “Bayram öncesi giyim, ayakkabı ve gıda satışlarının artmasının esnafı memnun ettiğini” söyledi.Öte yandan bayram öncesi berber ve kuaförlerde de müşteri yoğunluğu yaşanmaya başladı. Bayram öncesi bazı bayan kuaförler yoğunluk nedeniyle müşterilerine saatli randevu vermeye başladı. Bayram nedeniyle gurbetten gelen vatandaşlar da kurban telaşına girerken Lokantalar Cafe ve çay bahçelerinde de gözle görülür haraketlilik yaşanıyor.

Tüm bunlara ek olarak serbest bırakılan Nişan ve düğünlerde de tatlı heyecan ve koşturmalar özelikle düğün salonu işletmecilerine de rahat bir nefes aldırdı.

Haberler ve görseller: Necmettin Numanoğlu/Arhavi

19 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör