• HaberciGazete

Artvin Kanatlarımızın Altında haberleri

Güncelleme tarihi: 5 OcaCHP’Lİ VEKİLLERDEN HOPA TSO’YA ZİYARET

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’dan Hopa TSO’ya ziyaretHOPA- CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur yanlarındaki ekiple birlikte Hopa TSO’yu ziyaret etti.


CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, CHP İl Başkan Yardımcısı Orhan Atan odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Okan Poyraz, Meclis Üyesi Alişan Ender Topaloğlu, Motorlu Taşıyıcıları Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım ve Nakliye Sektörü temsilcileri ile bir araya geldiler.

Meclis salonunda sektör temsilcileri ile yapılan toplantıda nakliyeciler karşılaştıkları sorunlar ve çözüm yolları hakkında istişare gerçekleştirildi. Uluslararası taşımacılık yapan sektör temsilcileri sadece ekonomik anlamda yaşanan zorluklar değil diğer ülkelerde karşılaşılan olumsuzluklar hakkında da bilgi vererek sektöre sahip çıkılması talebini dile getirdiler. Milletvekilleri Yalım ve Güzelmansur konu hakkında değerlendirmede bulunarak ‘nakliyecilerin yaşadıkları sorunların kendi sorunları olduğunu söyleyerek çözümü noktasında ellerinde gelen tüm imkânları seferber ederek en yakın zamanda gerekli mercilere talepleri ileteceklerini’ ifade ettiler.

Hopa TSO Başkan Vekili Okan Poyraz sektörün sorunlarını yerinde gözlemlemek üzere gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı milletvekillerine teşekkür etti.


BAŞKAN ELÇİN’E HALK-BES KOOPERATİFİNDEN ZİYARET

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, HALK-BES Kooperatifi ziyaret etti.ARTVİN-Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, HALK-BES Kooperatifi ziyaret etti. Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, Artvin ve ilçelerinde başta kadın emeği olmak üzere kooperatifçilik faaliyetlerin yaygınlaştırılması, Ardanuç ilçesinde yapılan lavanta çalışmaları ve Kılıçkaya Kooperatifinin çalışmaları hakkında bir süre sohbet edildi.

Başkan Elçin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tarım ve hayvancılığın öneminden bahsetti.

Ziyarette HALK BES Kooperatifi adına; Abdullah Aydın, Doğan Halis, Ayşe Baykal, Erdinç Arslan, Ayşe Cengiz, Halkevlerinden Ayla Atılar ve Uğur Karakuş yer aldı.


YUSUFELİ BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI TOPLANTISINI YAPTI

Yusufeli Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkan Vekili Hikmet Keleş Başkanlığında yapıldı.YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkan Vekili Hikmet Keleş Başkanlığında yapıldı.

Temmuz ayı olağan meclis gündeminin tetkikinin ardından Haziran ayı meclis karar özetleri okundu. Belediye meclisi, Temmuz ayı olağan meclis toplantısında aldığı kararla; Yusufeli yeni yerleşim yerinde site yönetiminin nasıl olacağına dair teknik çalışma yapılması komisyon kurulmasına, Yusufeli yeni yerleşim yerinde ad verilecek sokak ve caddelerin, adaların sınırlarının belirlenmesi için çalışma yapılması oy birliği ile karar verildi.

Yusufeli Belediyesi meclis kararları onaylandıktan sonra ilan panosuna asıldığı gibi, Yusufeli Belediye resmi web sitesi olan www.yusufeli.bel.tr adresindeki kurumsal menüsü altında yayınlanıyor.


MUSTAFA YILMAZ GÜVEN TAZELEDİ.

S.S. Arhavi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin kongresi yapıldı. Mevcut Başkan Mustafa Yılmaz’ın güven tazeledi.Necmettin Numanoğlu

ARHAVİ-Artvin’de Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kongreleri devam ediyor. Bu defa da S.S. Arhavi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin kongresi Bayraktar Kültür Merkezinde yapıldı. Mevcut Başkan Mustafa Yılmaz’ın güven tazelediği kongrede 2021-2023 yılları arasındaki Esnaf ve Sanatkârlar Kooperatifi yeni yönetim kurulu üyeleri seçildi.

Bayraktar Kültür Merkezinde yapılan kongreye Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Rize Halk Bankası Müdürü Ercan Birtek, Rize-Artvin Kooperatif Başkanları, Esnaf Odaları Başkanları ve kooperatif üyeleri katıldılar.

Kongre gündem gereği Divanın oluşması ile başladı. Verilen önerge ile Divan Başkanlığına Güven Aksoy yardımcılıklarına ise Erol Ataman, Ahmet Ekmekçi ve Alaattin Turanlı seçildi. Divanın oluşması ardından gündemdeki maddelerin görüşülmesine başlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongre, raporların okunmasıyla devam etti

Kongrede konuşma yapan Başkan ve yeni dönemde de başkanlığa aday olan Mustafa Yılmaz şunları söyledi: ““Esnaf ve sanatkârlarımızın 2020yılında sel, deprem gibi doğal afetlerin yanında dünyayı etkisi altına alan Pandemi döneminde esnaf ve sanatkârlarımız zor durumda kalmış, Cumhurbaşkanımız, TESKOMB Genel Başkanımız, bölge birliği başkanımız, Halk Bankası müdürümüz vermiş oldukları destek ve katkıları ile bir nebze nefes almış olmalarından dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Temmuz itibariyle ödemelerimiz geriye dönmeye başladı. ‘Esnafın dükkânı açıldı ama şu anda esnafın ayakta durabilmesi için en az üç ay taksitlerin kaydırılmasına ihtiyacı olduğunu, ayrıca taksitlerde kısmı tahsilat yapılmasını TESKOMB’dan yazılı ve sözlü olarak talepte bulunduk.” diye konuştu.

Kongrede kooperatife 36 yıl hizmet veren ve uzun sürede başkanlık yapan Reşat Sönmez’ e hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Gündem gereği seçimler maddesine geçildi. Divana Mustafa Yılmaz Başkanlığında tek liste verildi ve verilen liste kongreye katılanların oybirliği ile 3 yıllığına yeni yönetim kurulunu oluşturdu

Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Mustafa Yılmaz, Hikmet Çakar, Osman Mirasyedi, Metin Alçiçek, Yaşar Kocaman seçilirken, Denetleme Kurulu üyeliklerine ise Necmettin Numanoğlu ve Selma Kekeva seçildi.


ARTVİN’DE HAYVAN PAZARINA KURBANLIKLAR GELDİ

Artvin Belediyesi’nin yaklaşık 5 dönümlük alanda kurmuş olduğu kurban pazarına, kurbanlıklar geldiARTVİN-Artvin Belediyesi’nin, Kurban Bayramı yaklaşması nedeniyle, Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizin üst tarafında bulunan yaklaşık 5 dönümlük alanda kurmuş olduğu kurban pazarına, kurbanlıklar gelmeye başladı.

Bu yıl 20-23 Temmuz tarihlerinde olacak olan Kurban Bayramı için Artvin Belediyesi tarafında Cezaevi arkasında bulunan Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinin üst tarafından kurulan hayvan pazarında, Besiciler ve kurbanlık almaya gelen vatandaşların sağlıkları için Koronavirüse karşı tüm tedbirler alındı. Büyükbaş ve küçükbaşlar için padokların yer aldığı kurban pazarında besiciler için elektrik ve su hatları çekildi. Vatandaşların ve besicilerin ihtiyaçlarını gidermesi için wc’lerde yer almaktadır.

Pazar süresince zabıta ekiplerinin denetimi ile de vatandaşların güvenle alışveriş yapması sağlanacak.


ŞAVŞATLI İŞ İNSANI MURAT SURAL’DAN İLÇESİNE BÜYÜK DUYARLILIK

İlçesine Sevdalı İş İnsanı Köy Muhtarlarının İş Makinesi Talebini İş Makinesi Kiralatarak KarşıladıŞAVŞAT-Şavşat’ın yetiştirdiği İstanbul’da yaşayan başarılı iş insanı Murat Sural ilçesine büyük bir duyarlılık ve fedakârlıkla önemli bir hizmette bulunuyor. Ramazan bayramı tatilini geçirmek üzere Şavşat’a gelen iş insanı Murat Sural, ilçesinde köy muhtarları ile bir araya geldiğinde köylere yol yapımında kullanılmak üzere iş makinesi ihtiyacı olduğunu öğrendi. Sural'ın, bu sorunu çözdüğü açıklandı. Büyük miktarda bağışta bulunarak köylerin hizmetinde kullanılmak üzere iş makinesi kiralanmasını sağlayan Murat Sural'a, yerel gazetelere verilen ilanla teşekkür edildi.

İş insanı Murat Sural’ın bu davranışı üzerine, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Sedat Demir de gazetelerde bir teşekkür metni yayınlattı.


Konuyla ilgili açıklamada bulunan Demir, her daim Şavşat halkının yanında olan ve Şavşat’a bugüne kadar onlarca hayır işinde bulunan Murat Sural’dan kendilerinin bir talebi olmamasına karşın böylesine anlamlı bir davranışta bulunması karşısında duygulandıklarını ve gururlandıklarını belirterek kendisine basın yoluyla teşekkür etmeyi kendine bir görev kabul ettiğini söyledi. Kendisinin daha önceleri birçok yardımda bulunduğu için kıyışamayarak böylesi bir talepte bulunmamalarına karşın, muhtarların taleplerine kayıtsız kalmayan, her şeyi devletten beklemeyerek ilçesine sahip çıkan Murat Sural’a basın yoluyla teşekkür etmenin bu güzel davranış karşısında çok ufak bir jest olacağının farkında olduğunu ancak böylesine anlamlı davranıştan kamuoyunun da haberdar olması gerektiğini düşünerek, Şavşat sevdalısı iş insanına danışmadan bu teşekkür mesajını yayınladığını ifade etti.

Demir, gazetelerde yayınladığı teşekkür mesajında şöyle dedi : “ Şavşat’ımızın yetiştirdiği, Şavşat sevdalısı değerli Şavşatlı Dostumuz; iş insanı Murat Sural, geçtiğimiz Ramazan Bayramı tatilinde Şavşat ilçemizde gezerken köy muhtarları tarafından gelen taleplere şahitlik ettiğinde köylerde yol yapımında kullanılmak üzere makine ihtiyacı olduğunu gördüğünde bu talebe kayıtsız kalmamıştır. Makine ihtiyacını gidermek üzere yüklü miktarda para bağışında bulunarak köylerimizin yol yapımında kullanılmak üzere iş makinesi kullanımını sağlamıştır. Murat Sural, bu duruşu ile Şavşat’a ve Şavşatlıya olan sevgisini ve sevdasını bizlere ve tüm Şavşat halkına bir kez daha göstermiştir.

Bizler İstanbul’a giden Şavşatlılara her daim maddi ve manevi desteğini gösterdiğinden dolayı kendisinden böyle bir talepte bulunmak istememiştik ama kendileri böyle bir duruş sergileyerek bir kez daha Şavşatlıların gönlüne sevgi tohumlarını atmıştır.

Böyle duyarlı iş insanlarımızdan birkaç tane daha bulunsa ilçemiz halkı olarak çok daha rahat olarak ilçemizin sorunlarını çözebilirdik. Değerli Şavşat sevdalısı iş insanımız sadece bu bağışında değil, her daim Şavşat’ın garip gurabasına ve Şavşatlı öğrencilere desteklerini biliyorduk ve bir kez daha bunu göstermiş olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduk.

Ben Şavşat sevdalısı, ilçemizin gurur kaynağı iş insanı Murat Sural’a ilçem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Ve diyorum ki iyi ki varsınız.”


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş / Artvin


27 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör