• HaberciGazete

Artvin Kanatlarımızın Altında haberleri...

Güncelleme tarihi: 21 OcaARTVİN'İN YEŞEREN UMUTLARI GELECEK VAAT EDİYOR

Artvin Çoruh Üniversitesi Spor Kulübü sporcularının büyük başarısı.ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi Spor Kulübü sporcuları 31 Temmuz - 1 Ağustos tarihlerinde Türkiye Kano Federasyonunun Eskişehir'de düzenlemiş olduğu "Olimpik Umutlar Durgunsu Kano Şampiyonası" sonrasında finale kalarak madalya ile taçlandırdılar.

Toplamda 22 kulüp ve 320 sporcunun katılım gösterdiği, 2 gün süren müsabakalar sonucunda ilk tecrübeleri olmasına rağmen performansları ile beğeni topladılar.Artvinli sporculardan Sevgi Kırçiçek Mini Minikler Bayan kategorisinde hem 1000 metre hem de 500 metre yarışında Türkiye ikincisi olurken, sporcu Naz Yılmaz da Yıldız Bayan kategorisi 200 metre yarışında Türkiye 7.si oldu.

Sporcular bu başarıları ile serüvenlerinin başlangıcını da temsil etmiş oldular. Müsabakalar sonrasında daha da motive olan takım sporcuları 2022 yılında Türkiye klasmanında Artvin'i 1.lik kürsüsüne taşımayı hedef edindiklerini ifade ettiler.


ORGANİK ÇAY BEDELİ HALA NEDEN AÇIKLANMADI?

CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz, hala ÇAYKUR’un organik çay bedelinin açıklanmamasının üreticiyi mağdur ettiğini söylediCHP Rize il başkanı Saltuk Deniz, hala ÇAYKUR’un organik çay bedelinin açıklanmamasının üreticiyi mağdur ettiğini söyledi

CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz her yıl organik çay fiyatının haziran veya temmuz ayı başında açıklandığını kaydederek, “Üreticiler 1. Sürgün organik çayını toplayıp ÇAYKUR’a teslim etti. 2. Sürgün çayı bitmek üzere, hala organik çay bedeli açıklanmamış. Bu durum üreticimizi mağdur ediyor. Fiyatını bilmeden çayını toplayıp kuruma teslim ediyor” dedi

CHP Rize İl başkanı Saltuk deniz açıklamasında, “ÇAYKUR bir an önce organik çay fiyatını açıklamalıdır. Geçen yıl organik çay fiyatı 6.10 lira ile 7.20 lira arasında değişiyordu. Bu yıl organik çay bedeli 9 liranın altında olmamalıdır. Organik çay fiyatı açıklanarak üreticinin yüzü güldürülmelidir” dedi


EMEK PARTİSİ ARTVİN’DE ÖRGÜTLENMESİNİ TAMAMLADI.

Emek Partisi Artvin-Hopa ve Arhavi kongrelerini tamamladı.ARTVİN-Emek Partisi Artvin merkez ilçe, Hopa, Arhavi ilçe örgütlenmesi ile Artvin İl örgütü yapılanmasını tamamladı.24 Haziran 2021 tarihinde Hopa İlçesinde,10 Temmuz 2021 tarihinde Artvin Merkez ilçede ve 13 Temmuz 2021 tarihinde Arhavi İlçesinde 1.olağan kongrelerini tamamlaması ardından İl Kongresini yaptı.

Emek Partisi Artvin İl Örgütünün 1.Olağan genel kurulunu yaparak Artvin İlinde örgütlenmesini tamamlamış oldu


TOBB DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER ADASI İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda (Yassıada) düzenlenen istişare toplantısına katıldı.HOPA-Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda (Yassıada) düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda (Yassıada) gerçekleştirilen toplantıda, sektörler ve illerde yaşanan sıkıntıları ve çözüm önerileri istişare edildi.

Hopa TSO Başkanı Akyürek söz alarak münfesih olmasına rağmen tasfiye edilmemiş Anonim ve Limited şirketler ile Kooperatiflerin silinme işlemleri için daha önce olduğu gibi yasal bir düzenleme yapılması talebini dile getirdi. Başkan Akyürek daha sonra bedelsiz olarak yurtdışına gönderilen ürünlerde Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları (FSMH) kapsamında gümrüklerde yaşanan sorunları da ileterek bu konuda yaşanan mağduriyetleri aktardı.


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş / Artvin

49 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör