top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Atılay Erge ve İlkim Karaca Şile'yi müziğe şiire doyurdu

Güncelleme tarihi: 22 Ağu 2021Şile Nikâh Sarayı'nda iki sanatçı bu akşam Şiir ve Müzik rüzgârı estirdi. Sunucu-Ses Sanatçısı-Bestekâr İlkim Karaca ile Şileli Şair-Sunucu Atılay Erge'nin saat 20.00-23.00 arasında gerçekleştirdikleri "Şiir ve Müzik Gecesi" Şilelileri mest etti.


Şileli Şair-Şile FM Program Yapımcısı Atılay Erge ile sunucu-TSM Sanatçısı İlkim Karaca'nın bu akşam Şile Nikâh Sarayı'nda gerçekleştirdikleri Şiir ve Müzik Gecesi, seyircilere keyifli anlar yaşattı. Aralarında şairlerin ve bestekârların da olduğu seçkin bir topluluğun seyrettiği etkinlik İlkim Karaca'nın Atılay Erge'nin güftesini yazdığı İstanbul'un Martıları şarkısıyla başladı. Sanatçı ardından Turhan Taşan'ın kendi şiirinden bestelediği Ninni ile sürdürdü. Güfte yazarlarından Celal Dinçses'in ritim sazda, Nejat Karasulu'nun udla eşlik ettiği Karaca daha sonra TSM'nin sevilen eserlerine ve türkülere yer verdi üç saat süren etkinlikte.


Etkinlikte sahneye davet edilen Celal Dinçses, Alaattin Pakyüz, Nur Genç, Leyla Işık ve Alâettin Bahçekapılı da şiirlerini okuyarak geceye renk kattı.


Atılay Erge'nin ÇYDD'nin kurucusu Prof. Dr. Türkân Saylan için yazdığı şiiri okuması ve şiirin yazılı olduğu bir tabloyu ÇYDD Şile Şubesi Başkanı Serpil Gül'e armağan etmesi salonda duygulu anların yaşanmasına yol açtı.


3 saat süren Şiir ve Müzik etkinliği Atılay Erge ve İlkim Karaca'nın alkışlar arasında çiçek yağmuruna tutulmasıyla sona erdi.


Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı


73 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page