top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ataşehir Belediye Meclisi yeni dönemin komisyonlarını oluşturdu

Güncelleme tarihi: 4 NisİSTANBUL/ATAŞEHİR- Bugün saat 15.00'te 1. Başkan Vekili Kudret Aslan'ın yönetiminde Arif Kuşcu ve Ertuğrul Baysal'ın divan katibi göreviyle toplanan Ataşehir Belediye Meclisi'nde yeni dönemde encümen ile ihtisas komisyonlarında görev alacak üyeler seçildi.Ataşehir Belediye Meclisi, Nisan ayının ilk toplantısı bugün saat 15.00'te 1. Başkan Vekili Kudret Aslan'ın yönetiminde toplandı. Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin de bir süre katıldığı toplantıda Belediye Encümeni'nin 3 üyesi ile, İhtisas Komisyonları'na 5'er üye seçildi.

Ataşehir Belediye Meclisi'nin ayın ilk toplantısında 1. Başkan Vekili Aslan, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partili meclis üyelerinden Esma Ersin ile Veli Aslan'ın milletvekilliği aday adaylığı için görevlerinden istifa ettiklerini, yerlerine aynı partiden Kemal Korkmaz ve Erdal Özyolu'nun meclise üye olarak katıldığını açıklayarak yeni üyelere "hoş geldiniz" dedi.


Meclisteki gündem dışı konuşmalar sırasında gerilim yaşandı. Gündem dışı söz alan CHP Meclis Grup Başkanı İlhami Yılmaz, öncelikle depremde yitirdiğimiz yurttaşlarımıza rahmet diledi. Yılmaz içinde bulunduğumuz Ramazan ayını, 5 Nisan'da yaşayacağımız Avukatlar Günü'nü, 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayarak sürdürdüğü konuşmasında Cumhurbaşkanı adaylarına ve milletvekili adaylarına da başarılar diledi.


Yılmaz, iki CHP'li, bir AKP'li üyeden oluşan Denetim Kurulu'nun belediyenin bütün iş ve işlemlerini, mali tablolarını ve yapılan ihaleleri zamanında incelediğini ve "olumsuz bir bulguya rastlanmadığını" açıkladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Grup Başkanı Mustafa Naim Yağcı da, depremde vefat edenlere rahmet, depremzedelere başsağlığı diledikten, Ramazan ayını kutladıktan


sonra, yapılacak seçimlerde "Cumhuriyetin 2. yüzyılına şahlanmış bir Türkiye olarak girilmesini" temenni etti. Yağcı, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yapılan "saldırıyı da kınadı" ve "Sözünü söyleyecek herkesin başvuracağı tek merci vardır, o da sandıktır" dedi.

Meclis üyelerinden Oğuz Sarul da nisan ayında yaşayacağımız özel günleri kutladıktan sonra, kanser, kalp, otizm konularında duyarlı olunması, bu konularla ilgili sağlık politikalarının geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Adalet ve Kalkınma Partili meclis üyesi Fatih Kayacı gündem dışı konuşmasında "Meclisin bilgisine sunulan" denetim raporunu eleştirerek, belediyenin geleneksel müzik festivallerinde yaptığı harcamaları gündeme getirdi. Bu sırada "denetim raporunun Meclisin bilgisine sunulduğunu ve artık üzerinde konuşulamayacağını" dile getiren İlhami Yıldız ile Kayacı arasında tartışma yaşandı. Meclis Başkanı Aslan'ın araya girmesiyle yatıştırılan tartışma sonrasında gündeme geçildi.


Gündemde olan Encümen ve İhtisas Komisyonu üyelerinin seçimi her iki partinin gösterdiği adayların oylanmasıyla gerçekleştirildi. Belediye Encümeni'ne Oğuz Sarul, Selami İğrek ve Arif Kuşçu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na Sadık Semih Kayhan, Cemal Şerefoğlu, Zekeriya Angı, Haluk Sadıkoğlu ve Şerafettin Bal seçildi. Birkan Birol Yıldız, Vedat Akyol, Ertuğrul Baysal, Fatih Kayacı ve Bayram Varol, Plan ve Bütçe Komisyonu'na seçilirken Hukuk Komisyonu'nda İnan Bektaş, Sevgi Uluğ, Şeref Uzun, Mustafa Naim Yağcı ve Salim Kızılhan'a görev verildi. Tarife Komisyonu'nda Cengiz Kayayurt, Kurtuluş Özaydın, Erdal Kaya, Şerafettin Ay ve Abubekir Bozkızıl görev aldı. İdris Taşkın, Erdal Kaya, Zekeriya Angı, Ertuğrul Baysal ve Abubekir Bozkızıl Çevre ve Sağlık Komisyonu'na seçilirken Ekrem Köse, Vedat Akyol, Zekeriya Angı, İdris Taşkın ve Erdal Özyolu da Gençlik ve Spor Komisyonu'na seçildi. Avrupa Birliği Komisyonu'na ise Kurtuluş Özaydın, Tuğba Dönmez, Erdem Konak, Merve Çomoğlu ve Şeref Uzun getirildi. Tuğba Dönmez, Cengiz Kayayurt, İsmail Tan, Merve Çomoğlu, Kemal Korkmaz Kadın ve Sosyal Yardımlaşma Komisyonu'na seçilirken Engelliler Komisyonu'na da Zekeriya Angı, Vedat Akyol, Selami İğrek, Erdem Konak ve Şerafettin Ay getirildi.

Ataşehir Belediye Meclisi'nde bu ay Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri saat 15.00'te toplanılması da kararlaştırıldı.


Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı

83 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page