top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ataşehir Belediyesi operasyonunda gözaltında kimse kalmadıAtaşehir Belediyesi'ne yönelik "ihaleye fesat karıştırma" suçlamasıyla yürütülen soruşturmada önceki gün sabah saatlerinde evlerinden gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 28 kişiden 2'si sağlık sorunları nedeniyle serbest bırakıldı. 17 kişi adli kontrol şartı ile, 6 kişi ise direkt olarak savcılıktan serbest bırakılırken 5 kişiye de ev hapsi cezası verildi.İstanbul'da Ataşehir Belediyesi'ne yönelik yürütülen iki farklı ihaleye fesat karıştırma soruşturması kapsamında aralarında 3 belediye başkan yardımcısının da bulunduğu gözaltındaki 28 şüpheliden 26'sı adliyeye sevk edildi. 2 şüpheli ise sağlık sorunları nedeniyle serbest bırakıldı.

Alp Haber'in aktardığına göre; 17 kişi adli kontrol ile 6 kişi ise direkt olarak savcılıktan serbest bırakıldı. Dosya kapsamında 5 kişiye ise ev hapsi uygulanacak.

Böylece Ataşehir Belediyesi'ne rüşvet operasyonunda gözaltında kimse kalmadı.


***

NE OLMUŞTU?

3 Ocak'ta Ataşehir Belediyesi'ne yönelik yürütülen iki farklı ihaleye fesat karıştırma soruşturması kapsamında aralarında üç belediye başkan yardımcısının da bulunduğu 28 kişi gözaltına alınmıştı.

Söz konusu soruşturmalarda ihalelere fesat karıştırılarak haksız kazanç elde edildiği öne sürülmüştü. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve emniyetteki işlemleri tamamlanan 26 şüpheli adliyeye sevk edilmişti.

2 şüpheli de sağlık sorunları nedeniyle serbest bırakılmıştı.


28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page