• HaberciGazete

Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu'nun prefesyonel müzikali: Ha Haa Bir Puki"Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu'nun 19 Mayıs nedeniyle seyircilerle buluşturduğu "Ha Haa: Bir Puki Müzikali"nin galası dün akşam gerçekleştirildi. Topluluğun eğitmenlerinden Muharrem Uğurlu'nun yazıp yönettiği, müzikal direktörlüğünü A. Oben Özkal'ın üstlendiği, sevimli kukla Puki’ye sesiyle ve oynatıcılığı ile Simge Beşiz Özkal'ın hayat verdiği müzikal seyircilerden tam not aldı. Koreografi ve hareket düzenini Burcu Koçyiğit'in, şarkıların söz ve müziklerini Simge Beşiz Özkal ve A. Oben Özkal'ın gerçekleştirdiği müzikalde Simge Beşiz Özkal, Şimal Güven, Semih Öner, Radife Rabia Kurt, Aleyna Horasanlı, Mia Elif Öcal, Berk Gündüz, Akın Acar ve Engin Tüyel sahneye çıktı. Tam bir profesyonel müzikal tadındaki oyunun ilginç konusu da seyircileri sahneye bağladı:"Sevimli kahraman Puki, Ekrem Dede’nin ona ve tüm çocuklara emanet ettiği arazide mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedir. Bu arazi herkes için değerli bir yaşam alanı haline gelmiştir... Ama her şey “Siyah Giyenler”in ortaya çıkmasıyla bambaşka bir hal alır. Aç gözlülükleri ile korku saçan Siyah Giyenler’in niyetleri anlaşılınca Puki ve arkadaşları için zorlu bir mücadele başlar."
Gerçek yaşamdan ilham alınarak sahneye taşınan ve bir müzikal atmosferde geçen oyun, rengarenk enerjisi ile seyirciyi sanatın eşsiz güzellikleriyle buluştururken öğretici mesajlar da verdi. Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen galada oyuncular ayakta alkışlandı.Künye:

Yazan-Yöneten: Muharrem Uğurlu

Müzikal Direktör-Aranjör: A. Oben Özkal

Söz & Müzik: Simge Beşiz Özkal, A. Oben Özkal

Koreograf: Burcu Koçyiğit

Düzenleme-Aranje: Okan Rol, Selçuk Yazman

Dekor Tasarım: Cihan Aşar

Kostüm Tasarım: Gaye Kızılışık

Işık Tasarım: Emre Kahraman

Ses-Teknik: Hasan Doygun, Gökhan Şener, Alp Duyar, Anıl Kaya

Kukla Tasarım ve Yapım: Özge Toparlak

Yrd. Yönetmen: Gamze Aşık

Prodüksiyon Amiri: Ercan Yenigül

Proje Koordinasyon: Umut Kahraman

Topluluk Koordinasyon: Özlem Şanver

Afiş Tasarım: Perim Nak

Fotoğraf: Kadir İncesu

Teaser-Fragman: Okan Aysalar

Ulaşım: Selçuk Yeğin

Dekor Kurulum: Cem Uysal, Gökhan Aslan

Puki Proje Sorumluları: A. Ercan Tulunay, Muharrem Uğurlu

Prodüksiyon: Ataşehir Belediyesi

Oynayanlar: Simge Beşiz Özkal, Şimal Güven, Semih Öner, Radife Rabia Kurt, Aleyna Horasanlı, Mia Elif Öcal, Berk Gündüz, Akın Acar, Engin Tüyel.


Haber: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı

Görseller: Kadir İncesu


45 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör