top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ataşehir'de Çevre Festivali başladıAtaşehir Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen “Ataşehir Çevre Festivali” Amfili Park’ta başladı. “Kentte Yeşil Geleceğimiz” temasıyla yola çıkılarak hazırlanan festivalin ilk gününde; atölyeden söyleşiye, DJ performansından spor aktivitelerine kadar pek çok etkinlik düzenlendi.

“5 Haziran Dünya Çevre Günü” kapsamında düzenlenen Ataşehir Çevre Festivali'nin 14.'sü bu yıl “Kentte Yeşil Geleceğimiz” temasıyla gerçekleştiriliyor.

Festivalin ilk gününde; ”Döngüsel Ekonomi ve Çevresel Sorunlar”, “İklim için Mücadele” ile “Sürdürülebilir Bir Dünya” konuları üzerine söyleşiler gerçekleştirildi.

“Kentte Yeşil Geleceğimiz” temasıyla ile düzenlenen festivalde, doğaya emek veren sivil toplum kuruluşları, dernek, topluluklar, çevre aktivistleri kendi mücadelesini ve çalışmalarını aktardığı stantlarıyla yer aldı. E-atık sökme ve inceleme, nefes, atıklardan çalgı yapımı, seramik, karikatür çizimi, tamir – onarım, DJ performansı gibi birçok etkinlik ve atölye çalışmaları düzenlendi.


Dopdolu programıyla Atatürk Mahallesi Amfili Park'ta başlayan Çevre Festivali yarın da söyleşiler, etkinlikler ve atölyelerle devam edecek. Ayrıca sevilen müzik grubu Sattas da festivalde sahne alacak.

16 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page