top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ataşehir'de 19 Mayıs kutlamalarına Selda Bağcan damgasıTüm yurtta olduğu gibi, Ataşehir'de de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu yaşandı. Sabah saatlerinde Ataşehir Barbaros Mahallesi'ndeki Cumhuriyet Parkı'nda resmi protokolün ve halkın katılımıyla yapılan çelenk koyma, Zübeydehanım Öğretmenevi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen kutlama törenlerinin yanı sıra, saat 15.00'ten itibaren Cumhuriyet Parkı’nda müzik şöleni yaşandı.Ataşehir Belediyesi'nin kolaylaştırıcılığında gerçekleştirilen şölene çoğunluğu gençlerden oluşan halkın ilgisi büyüktü; Cumhuriyet Parkı'ndaki bu şölen Selda Bağcan'ın konseriyle sona erdi. Şölene CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP İlçe Başkanı Celal Yalçın ile bazı mahalle muhtarları, sivil toplum örgütlerinin üyeleri de katıldı.Belediye Başkanı İlgezdi burada yaptığı konuşmada "19 Mayıs'ta Mustafa Kemal'in Samsun'da ilk adımını attığı Kurtuluş ve kuruluş savaşının ışığının izinden gitmekte olduklarını" vurgulayarak, gençliğe olan inancını dile getirdi.Ataşehir Belediyesi'nin kolaylaştırıcılığında düzenlenen kutlama şöleninde Çamlık Gen Koleji Orkestrası, Adıgüzel Güzel Sanatlar Pop Orkestrası, Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi “Efor” Pop Rock Grubu ve Fenerbahçe Üniversitesi Müzik Kulübü canlı performanslarını sergilediler.


Sonrasından ise ana sahnede sırayla Almanya'dan Kardeş Belediye Monheim’den gelen Reise Gruppe Hans ile Dengi Dengine ve Hey Douglas sahne alarak Cumhuriyet Parkı’nı dolduran gençlere eğlenceli dakikalar yaşattı.
Ataşehir’de Selda Bağcan Rüzgârı Esti


Etkinliklerde daha sonra yaşayan efsane Selda Bağcan’ın sahne almasıyla 19 Mayıs’ın coşkusu doruğa çıktı. Sanatçı birbirinden güzel türküleriyle alanı dolduran kalabalığı coşturdu.Özgün ve protest müziğin en güzel parçalarını seslendiren Bağcan konserde; “Sarı Saçlım Mavi Gözlüm”, “İzmir Marşı”, “Uğurlar Olsun”, “Yaz Gazeteci”, “Gesi Bağları”, “Adaletin Bu Mu Dünya” ve “Uğurlar Olsun” gibi sevilen birçok eseri seslendirdi. Selda Bağcan ayrıca, "Ah Yalan Dünya" ve "Tatlı Dillim Güler Yüzlüm" parçalarını da yüzlerce yurttaşla hep bir ağızdan söyledi. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan sanatçı, konserin ardından katılımcılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkürlerini iletti.Günün sonunda Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, performanslarıyla İstanbullu gençlere unutulmaz anlar yaşatan, 19 Mayıs’ın coşkusunu doyasıya hissettiren değerli sanatçılara ve meydanı dolduran gençlere de teşekkür etti.


55 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page