top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ataşehir'de Aralık ayı da kültür-sanatla dolu dolu geçecekİSTANBUL/ATAŞEHİR- Ataşehir Belediyesi 2023 yılının son ayında Ataşehirliler için dopdolu bir kültür-sanat programı hazırladı. 14 başlık altında toplam 27 etkinliğin düzenleneceği aralık ayı boyunca; 3 konser, 2 yetişkin tiyatrosu, 4 çocuk tiyatrosu, 1 sergi, 3 söyleşi ve 14 atölye Ataşehirlileri bekliyor olacak.

Aralık ayı etkinlikleri aşık geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Âşık Veysel’in vefatının 50. yıl dönümü dolayısıyla yapılacak anma programıyla başlayacak. 1 Aralık Cuma günü Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde (MSKM) "Yılı Âşık Veysel'i Anarak Bitiriyoruz" ismiyle yapılacak anma programında; konferans, resim sergisi ve konser düzenlenecek. Âşık Veysel’i anmaya yönelik bir diğer etkinlik ise 13 Aralık’ta Anadolu Halk Müziği Topluluğu ve N.E.K.E. Çok Sesli Kadın Halk Müziği Topluluğu’nun birlikte verecekleri konser olacak. İki müzik topluluğu, Âşık Veysel’in türküleri seslendirecekler.

6 Aralık’ta ise sanat güneşimiz Zeki Müren ölüm yıl dönümünde kendi şarkılarıyla Ataşehir’de anılacak. Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun Zeki Müren’in şarkılarını seslendireceği konser MSKM’de saat 20.00’de başlayacak.

Yetişkin tiyatroları kapsamında Hidayet Erdinç’in yazıp yönettiği, Fulden Akyürek ve Bilal Çatalçekiç’in oynadığı “Hadi Uyu Artık” isimli oyun 9 Aralık’ta MSKM’de saat 20.00’de sahnelenecek. 20 Aralık’ta ise ünlü şair-yazar Nâzım Hikmet’in yazdığı "Şeyh Bedreddin Destanı" isimli oyun İlkay Akdağlı’nın yorumuyla ve Cemre Özdemir’in vokaliyle sahnelenecek.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page