top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ataşehir'de de 100. Yıla yakışır fener alayıİSTANBUL/ATAŞEHİR- Cumhuriyetin 100. yıl dönümü Ataşehir’de on binlerin katıldığı fener alayı yürüyüşü ve Sertab Erener konseriyle kutlandı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, etkinlikte yaptığı konuşmada "Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, milletimize verilmiş en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizlerde milli bir devletin onurlu evlatları olarak vücut bulmuştur." dedi.Yurdun pek çok yerinde olduğu gibi, Ataşehir'de de Cumhuriyet'in 100. Yılı kutlamaları kapsamında yapılan fener alaylarına 7’den 70’e her yaştan cumhuriyet sevdalılarının ellerinde Türk bayraklarıyla marşlar söyleyerek katıldı.

Ataşehir'deki coşkulu yürüyüşe, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları ile birim müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve on binlerce yurttaş katıldı.Yürüyüş boyunca, cumhuriyetin 100. yıl dönümüne özel olarak hazırlanan; bando, ışık, mapping, hologram ve projeksiyon gösterisi yapıldı. “Cumhuriyet Hepimizin” ve “Yaşasın Cumhuriyet” sloganlarıyla Atatürk Mahallesi Migros önünde buluşan kalabalık, Ataşehir Bulvarı boyunca bayram havası yaşatan coşku dolu bir yürüyüşle konserin yapılacağı alana geldiler. Fener alayı yürüyüşüne katılan on binlerce yurttaşa, CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları ile birim müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri eşlik etti.


Yürüyüşün ardından etkinlik alanına gelen binlerce Ataşehirli hep bir ağızdan İstıklal Marşı'nı okudu.Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, etkinlik alanında bulunan yurttaşları selamlayarak bir konuşma gerçekleştirdi.Tüm ulusun Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Başkan İlgezdi, “Bugün burada sizlerle birlikte Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, milletimize verilmiş en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizlerde milli bir devletin onurlu evlatları olarak vücut bulmuştur. Cumhuriyet, bağımsızlığından ödün vermeyen, dayatmalara boyun eğmeyen, egemenliğine sahip çıkan yiğit Türk ulusunun umudu olarak bizlere emanet edilmiştir. Gözü yaşlı anaların, bir kuru ekmekle cephede savaşanların, bağımsızlık uğruna can verenlerin mirası olan cumhuriyet benim, cumhuriyet bizim, cumhuriyet hepimizindir. Bugün bu coşkuya katılan cumhuriyetimizin en değerli evlatları olan sizlerin Cumhuriyet Bayramı’nı bir kez daha kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere cumhuriyetimizin tüm kurucularını saygı ve sevgiyle anıyorum” dedi.İlgezdi'nin konuşmasının ardından sahne alan ünlü şarkıcı Sertab Erener, eski ve yeni şarkılarıyla alanı dolduran herkese Cumhuriyet sevincini doyasıya yaşatarak bayram coşkusunu zirveye taşıdı. Başkan Battal İlgezdi, günün anısına ve Ataşehirliler adına Sertab Erener’e çiçek ve Atatürk heykeli hediye etti.


16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page