top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ataşehir'den haberler...İmamoğlu Kurbağalıdere Göztepe Kavşağı E5 geçişi projesini başlattıİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu, Anadolu yakasındaki su baskınlarını giderecek ve kente yeni bir yaşam vadisi kazandıracak olan "Ataşehir Kurbağalıdere Göztepe Kavşağı E 5 Geçişi Projesi"ni denetledi. Çalışma kapsamında Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli ve Ümraniye ilçelerinde toplam 56 kilometre atık su ve yağmur suyu hattı ile 8,5 kilometre dere ıslahı imalatının yapılmasının planlanıyor.“Ataşehir Kurbağalıdere Göztepe Kavşağı E5 Geçişi Projesi” kapsamındaki çalışmaları, telsiz anonsuyla başlatan İmamoğlu’na, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Der, Deniz Kutlu, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Kudret Aslan ve İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu eşlik etti.


İSKİ Atık Su İnşaat Daire Başkanı Mahmut Kahraman ve İBB Park Bahçe ve Yeşil Alan Daire Başkanı Yasin Çağatay Seçkin projeler ve çalışmalar ile ilgili Ekrem İmamoğlu’na bilgiler verdi.Ekrem İmamoğlu, “Ataşehir'e doğru devam eden Kurbağalıdere'nin tamamında, 14 kilometrelik uzunluğu içerisinde bir yaşam vadisi oluşturuyoruz. Aslında ‘puzzle’ın parçaları gibi, bölüm bölüm bitirerek, bu hedefimize yürüyoruz. Hem Ataşehir hem Kadıköy bölgesinde kalan ve Kurbağalıdere'yi etkileyen atık su, yağmur suyu ayrıştırma çalışmaları da bu işin bir kılcal çalışması. Bütüncül bu yolculuğun çok önemli olduğunu ifade edelim. Dönemin 350-400 milyonluk yatırımını bugünkü değerlerle vatandaşlarımızın anlaması için, neredeyse en az 2,5 kat çarpmanız lazım ki, daha iyi bu yatırımın değerini anlayabilelim” dedi.


“Kurbağalıdere'yi, Ataşehir'den bir insanın yürüyerek burada bulunan metro durağına erişebildiği ya da yine devamında koşarak, Marmara Denizi sahiline, Moda sahiline inebildiği, İstanbul'u birbirine bağlayan vadiler şeklinde bu çalışmalarımızı sonuçlandıracağız” diyen İmamoğlu, “Sadece Kurbağalıdere değil, İstanbul'un 15 noktasında, yaşam vadileriyle ilgili bu çalışmamız devam ediyor. İnsani, toplumu mutlu eden, çocuklarıyla, gençleriyle, kadınlarıyla keyifli bir kentte yaşamalarını sağlayabilen, çıldırmış değil akılcı, mantıklı, günün ve bu çağın ihtiyaçlarını karşılayan hizmetlerimiz, projelerimizle İstanbulluların yanında olmaya, onlara çözüm üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Ataşehir’de Dayanışma Sosyal Marketlerle Büyüyor“Hepimiz İçin İyilik” sloganıyla yola çıkan Ataşehir Belediyesi, toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın örneklerinden olan sosyal marketlerin ağını genişletiyor.


Ataşehir Belediyesi 2021 yılı içerisinde hizmete açtığı iki sosyal marketin ardından üçüncü şubesini Küçükbakkalköy Mahallesi’nde faaliyete açtı.İlçede yaşayan ihtiyaç sahibi yurttaşların gıda, giyim ve temizlik malzemesi gibi çok sayıda temel ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşıladığı sosyal marketlerin yeni şubesinde de Sosyal Kart geçerli olacak. Ataşehir Belediyesi Sosyal Kartlara yüklediği puanlarla dar gelirli ailelerin sosyal marketlerden alışveriş yapmasını sağlıyor.


Halen 3 bin 500 Ataşehirli aileye hizmet veren sosyal marketlere dernek, firma ve bireyler sponsor ya da bağışçı olabiliyor.


Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi Kocasinan Caddesi Evlice Sokak No:1


Ataşehir Tüketim Kooperatifi bilgilendiriyor...-1Tüketici sağlığı açısından gerekli olduğunu düşündüğümüz konularda bilgilendirmeler yaparak, olumsuz sonuçların önüne geçilmesinde katkı sunmayı hedeflemekteyiz. Ülkemizde

Gıda güvenliği açısından önemini hiç yitirmeyen tağşişi gündeme taşımak isteriz.


Tağşiş, gıda maddelerinin mevzuata veya izin verilen özelliklerine aykırı olarak üretilmesi halini ifade eder. Tağşişle bir ürünün doğal içeriğine yabancı veya ucuz bir madde ekleyerek ve içeriğindeki değerli bir bileşenin bir kısmını veya tamamını değiştirerek haksız kazanç sağlanır. Kaliteli ürünler maliyeti düşürecek şekilde daha az kaliteli ürünler ile karıştırıp satışa sunulur. Bal, et ve süt ürünleri, bitkisel yağlar, alkollü ve alkolsüz içecekler, çikolata, enerji içecekleri, kahve, şekerli ürünler ve baharatlar en çok tağşiş yapılan gıdalardır. Türk Gıda Kodeksi'ne göre gıdalara tağşiş uygulanması yasaktır.


#Ataşehir

#Tüketim

#Kooperatif

#Gıda

#Tağşiş

#Gıdagüvenliği

#gıdadahaksızkazancason

https://www.instagram.com/p/CZgNqljoeXk/?utm_medium=share_sheet

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page