top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ataşehir haberleri...İki yıl aradan sonra Ataşehir'de TSM sesleri...


İSTANBUL/ATAŞEHİR - Şef Hulusi Yücebıyık yönetimindeki Ataşehir Belediyesi Türk Sanat

Müziği Korosu, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle

buluştu. 2013 yılının sonbaharında kurulan koroda, müziğe gönül vermiş

birbirinden yetenekli amatör müzisyenler yer alıyor.


İlk konserini Nisan 2014 te veren Ataşehir Belediyesi Türk Sanat

Müziği Korosu 17. konseriyle çıktı müzikseverlerin karşısına…Koronun 20 şarkı seslendirdiği konserde Mustafa Saraçoğlu, Secaattin

Koca, Fatma Başkalem, Gülay Aksöz, Hanife Özkadif, Mustafa Demir ve

Alican Yücebıyık da seslendirdikleri solo şarkılarla dikkat çekti.


Konseri sunan Arzu Yücebıyık yaptığı kısa konuşmada, pandemi döneminin

olumsuz şartları nedeniyle 2 yıl ara verdikleri müzik çalışmaları ve

konserlere bu sezon her türlü zorluğa karşın gerekli sağlık

koşullarını gözeterek ve gereken kurallara titizlikle uyarak devam

edebilmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Zorluklarla geçen 2

yıllık arada kesintiye uğrayan kültür ve sanat hayatımız hepimizi

hayal kırıklığına uğrattı. Bu süreçte hem sosyal hayattan hem

dostlarımızdan hem de çok sevdiğimiz müzikten ayrı kaldık. Koromuz

şehrimizin en kalabalık kadrolu korosu olmasıyla ünlüydü aslında.

Sahneye 85 kişi çıktığımız başarılı konserlerin ardından pandemiye

yenik düşerek bu sezondaki ilk konserimizde huzurlarınıza 35 kişilik

küçük bir kadroyla çıkıyoruz. Kültürümüzün temel yapı taşlarından biri

olan klasik Türk müziği eserlerinin unutulmaması yeni nesle

aktarılması ve müziğe gönül veren güzel insanlarla beraber icra

edilmesi için bize bu imkânları ve ortamı sağlayan Ataşehir

Belediyemize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ülkemizin içinde

bulunduğu bu sıkıntılı ve zor günlerde sizlere biraz umut biraz nefes

biraz huzur ve mutluluk vermek için güzel şarkılar söylemeye geldik,”

dedi.
20 şarkı seslendirilen konserde koroya enstrumanlarıyla Volkan Ertem,

Alper Asutay, Mehmet Sevim, Hüseyin Özkılıç, Ayşe Ayan, Acar Piji,

Alican Yücebıyık, Lütfiye Özer, Ege Yıldız, Serdar Bişiren, Ertan

Çetin eşlik etti.

Konser sonunda Hulusi Yücebıyık ve Arzu Yücebıyık’a çiçek takdim edildi.


Meclis gündemine Yeniçamlıca ve Ferhatpaşa damga vurduAtaşehir Belediye Meclisi Şubat ayı ilk oturumu gerçekleşti. Meclis gündemine Yeniçamlıca parselasyon planının askıya çıkması ve Ferhatpaşa’daki yapılaşma damga vurdu.

Ataşehir Belediye Meclisi Şubat ayı ilk oturumu Ataşehir Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Kudret Arslan başkanlığında gerçekleşti. Başkan Kudret Arslan meclis gündemine geçmeden önce koronavirüse yakalanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerini iletti. Ayrıca Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Başkan Yardımcıları Abdullah Der ve Sadık Semih Kayhan’a ve AK Parti Meclis Üyesi Fatih Kayacıya’da geçirmiş oldukları koronavirüs sebebiyle geçmiş olsun dileklerini sundu.

Gündem dışı söz alan CHP Meclis Grubu sözcüsü İlhami Yılmaz, AK Parti Grup Sözcüsü M. Naim Yağcı ve MHP Meclis üyesi Hakan Arıkaya da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a, Ataşehr Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Başkan Yardımcıları Abdullah Der ve Sadık Semih Kayhan’a ve AK Parti Meclis Üyesi Fatih Kayacıya geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’a ilk adımını attığı yerdeki Atatürk Onur Anıtına yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, Gazeteci Abdi İpekçi ve sanatçı Barış Manço’yu ölüm yıldönümlerin de rahmet andılar. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Kayışdağı eski muhtarı Zeynel Özdemir’e de Allah'tan rahmet dilediler. KARLA MÜCADELE EDEN TÜM EKİPLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM İlhami Yılmaz; “ İstanbul'u etkisi altına alan yoğun kar yağışlı hayatın olağan akışında eklemiş bulunmaktadır. 24 Ocak pazartesi öğleden sonra başlayan ve aralıksız devam eden yoğun kar yağışı İstanbul genelinde etkili olmuştur. Karla mücadelede ekiplerimiz ve AKOM Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarını dikkate alarak yoğun kar yağışının başlamasının hemen ardından vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için karla mücadele çalışmalarına başlamıştır. 24 saat boyunca aralıksız süren kar küreme ve yol açma çalışmalarına 2750 ton tuz ve 1250 ton civarında da buzlanmayı önleyici solüsyon kullanmıştır. Belediyemiz ekipleri ilk olarak ana yollarda sonra da ara yollarda kar küreme ve buzlanmayı önleyici çalışmalar yapmıştır. Karla mücadele eden tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. FERHATPAŞA’DAKİ YAPILARA KİM GÖZ YUMUYOR

AK Parti Grup sözcüsü Mustafa Naim Yağcı’da gündem dışı söz alarak, “ Malumunuz Ataşehirimizin altı mahallesinin 1/5000’lik planları İBB Meclisinden oy birliği ile geçti. Temennimiz biran önce 1/1000’lik planların yapılarak belediye meclisine gelmesi ve buradan da oy birliğiyle geçmesidir. Yeniçamlıca Mahallemizde ki mülkiyet problemi yıllardır çözüm beklemektedir. Yeniçamlıca, Mimarsinan ve Mevlana Mahallelerini kapsayan parselasyon planı Ataşehir Belediyesi tarafından yapılarak askıya çıkmıştır. Umarım arkadaşlarımızın yapmış olduğu şuulandırma cetveli hakkaniyetli olmuştur ve vatandaşlarımızda bunu kabul eder ve sonrasında yapılacak olan 1/5000’lik plan doğrultusunda biran önce bu mahallelerimizde çözüme kavuşur. Bir diğer sorunlu mahallemizde maalesef Ferhatpaşa. Ferhatpaşa mahallemiz İSKİ su havzasından çıkartıldı ve plan çalışmaları Büyükşehir tarafından yapılmaya başlandı. Ak Parti gurubu olarak İBB Meclisine imar planlarıyla ilgili gelen her konuya olumlu oy kullanacağız. Fakat Ferhatpaşa’ya yapılan zulmü de görmezden gelemiyoruz. Hala orada devasa konteyner yapılar yapılmakta. Bunlara kim göz yumuyor. Buralardan kim nemalanıyor. Burada yaşayan vatandaşlarımıza yazıktır. Belediye zabıtaları ve birimlerini göreve davet ediyorum” dedi. İÇERENKÖY’DE Kİ SOSYAL TESİS ALANLARIMIZ PLANLARDA ELİMİZDEN ALINDI

CHP Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan söz alarak çıkan imar planları hakkında bilgi verdi. Kayhan; “ Müdürlüğümüzden Büyükşehir’e gönderilen planlarda 7 tane Sosyal Tesis alanı vardı. Komisyonda yapılan değişiklikle bu alanların 2 tanesi ibadet alanına, 3 tanesi Park alanına bir tanesi eğitim alanına bir tanesi kamu hizmet alanı alındı. Yine planlarda 3 tane spor tesisi alanı vardı. Bu spor tesisleri de park alanı olarak meclisten geçti. Arkadaşlarımız planlar çıktıktan sonra diyecekler ki İçerenköy’e ne yaptınız. Çıkan planlarla yapılacak olan kreş, spor tesisi alanlarını elimizden aldınız. Bunu da buradan belirtmek isterim. Yeniçamlıca konusunda da bizden kaynaklı sorun çıkmadı. 2009 dan beri üzerinde çalışıyoruz. Mahkeme iptalleri oldu. 10 yıllık bir gecikmeyle Yeniçamlıca da nihayet sona yaklaştık. Parselasyon planı askıya çıktı. Vatandaşlarımız yerlerini buradan görebilirler. 10 gün içinde vatandaşlarımızın varsa itirazlarını bizlere bildirmesini talep ediyoruz. Düzeltmeler yapıldıktan sonra Tapu işlemleri yapılacak ve Haziran ayı gibi tapularını vermiş olacağız” dedi.

Kaynak: www.istanbulumgazetesi.com.trAtaşehirlilere Belediyeden sabah çorbası


Ataşehir Belediyesi hafta içi her sabah, ilçe halkına "dumanı üzerinde, lezzeti yerinde" çorba dağıtımına başladı. Amaç erken saatte işe, okula, doktora yetişmeye çalışan Ataşehirlilerin içini ısıtmak, güne güzel başlamalarını sağlamak.


“Mobil İkram Aracı” ile dağıtılan çorbalar, aşevi tarafından özenle hazırlanıyor ve tek kullanımlık bardaklarda ücretsiz olarak ikram ediliyor. Çorba ikramı hafta içi her sabah otobüs durakları, okul önleri ve hastane gibi yurttaşların sıklıkla kullandığı, yoğun noktalarda yapılıyor. Çorba ikram edilen Ataşehirliler de verilen hizmetten son derece mutlular. Duygularını, "İşe yetişmek için koşuştururken, ikram edilen bir bardak çorba bizlere huzur ve sıcaklık verdi. Başta Belediye Başkanı Battal İlgezdi olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederiz" şeklinde ifade ediyorlar.

“Yurttaşlarımızın İçi Isın İstedik”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Soğuk bir kış geçiriyoruz. İstedik ki, bu süreçte yurttaşlarımızın yanında olalım. Güne güzel başlasınlar, dayanışmanın, bir olmanın mutluluğunu duysunlar. Bu amaçla, her sabah okul önlerinde öğrencilerimize, hastanelerde hasta yakınlarına, esnafımıza ve yurttaşlarımıza ikramlarda bulunuyoruz. Afiyet olsun diyorum, günlerinin mutlulukla geçmesini diliyorum" dedi.

22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page