top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ataşehir'in minik sanatçılarına yoğun alkış!Kültür ve sanat eğitimlerine/etkinliklerine önem veren Ataşehir Belediyesi'nin kurslarında yeteneklerini geliştiren çocukların, dün akşam Cemal Süreya Etkinlik Merkezi salonunda marifetleri anne-babaları ve yakınlarından oluşan seyircilerin yoğun alkışını aldı.

Ataşehir Belediyesi'nin piyano, bağlama ve bale kurslarında eğitilen çocuklardan 6'sı piyano, 6'sı bağlama ve 24'ü bale dallarında öğrendiklerini ilk kez yakınlarından oluşan topluluk karşısında sergilerken büyük coşku yaşadılar.

Piyanoda ikişer yapıt çalan Beril Babacan, Erdem Murat, Lea Mira Graf, Buğra Baltacı, Hümeyra Hatice Eser ve Masal Ece Çinko eğitmenleri Melten Yurtsever'in mutluluğuna katkıda bulunurken, eğitmen Rıza Tokmak sahneye çıktığı altı öğrencisiyle beş türkü seslendirdi. Ela Kırmızıgül, İbrahim Şahin,Kemal Berk Çolak, Yunus Emre Çakıcı, Tuna Altınsu ve Bilal Emir Mengü'den oluşan grup beş türküyü başarıyla çalıp söyledi.


26 çocuktan oluşan ve Ezgi Gökoğlan ile Şule Kızılboğa'nın eğittiği balerin adayları, yaş gruplarına uygun olarak sundular gösterilerini: Asya Bulut, Eylül Vardar, Selin Mulhan, Sare Kurt, Zeynep Gülmez, Selina Derin Göç, Alya Naz Yamaç, Asya Özcan, Zeynep Karadaban ve Zülal Fatma Şükre'nin bale gösterisinin ardından ikinci grup gösterisini sundu: İdil Ela Ülgü, Mira Derin Demircan, Merve Kuru, Defne Saygın, Ayşe İzci, İlgi Duru Toptaş, Esma Nisa Ballı, Ela Su Şanal ve Nihay Şanal'dan oluşan gruba alkışlar daha dinmeden üçüncü grubu izledi seyirciler: Derin Su Şen, Duru Ada Şen, Müge Yenilmez, Berra Kaynak ve Duru Temel'in gösterisi de çok alkışlandı.

Ercan Dolunay'ın sıcak sunumuyla sahneye aldıkları sertifikalarıyla çıkan bütün öğrenciler ve eğitmenleri uzun süre alkışlandılar.


Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı

60 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page