top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Ata 'seslerini' duydu, siz de duyun!Ataşehir'de eğitim hizmeti veren özel okulların önde gelenlerinden olan Bahçeşehir Koleji anlamlı ve çocuklar bakımından övünç duyulacak bir etkinliğe imza attı. Kasım ayında Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü dolayısıyla 5-6 ve 7. sınıf öğrencileri arasında açtığı "Atatürk'e sesleniş" yarışmasında öne çıkan ürünleri "Ata'ya Sesleniyorum" adıyla kitap olarak basan Bahçeşehir Koleji, dün akşam düzenlediği etkinlikle hem Ata'yı andı, hem de kitapta yazıları-şiirleri olan öğrencilere sertifikaları verildi. Şiir dalında ürün veren öğrenciler arasında dereceye giren 9 öğrencinin ödüllendirilmesi etkinliğe katılan velilerin ve öğrencilerin büyük coşku yaşamasına neden oldu.
Ataşehir’deki Bahçeşehir Koleji’ndeki ödül töreni, etkinliğin sunucusu, öğretmen Tuğba Yazkan’ın “Onu özlüyorum. Aslında onu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama onu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim. Hep, siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü. Çelik bakışlarını, şiirlerde okudum.” sözleriyle başladı. Yazgan, daha sonra sunuşunu şöyle sürdürdü:
“Onu yaşıyorum... Özlü sözlerini okudum köşebaşlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım.

Şimdi 83 yıl sonra, Onunla son yolculuğa çıkıyorum, bir kez daha. Onun geçtiği yollardan geçiyorum. Yollarda bıraktığı anıların izini sürüyorum. Çektiği acıları ruhumda taşıyorum. Onu arıyorum...

Biz Ata'mızı çok özledik. Onun sesi, eli, yüzü, fikirleri, gösterdiği yol, medeniyet ışığını... Ata'mıza olan sevgi ve özlemimizi dile getirmek amacıyla Bahçeşehir Koleji öğrencileri olarak düzenledikleri ve her birinin birer baş tacı olduğu bu anlamlı geceye hepiniz hoş geldiniz!”


Daha sonra, Okul Müdürü Mesut Kaya, 10 Kasım'da Atatürk’ü anmak için öğrencilerin başladıkları hazırlıkların ürünü olan Ata’ma Sesleniyorum kitabının ödül törenini düzenleyen öğretmenlere ve Ulu Önder'in izinden giderek ona olan özlemi şiir, mektup ve resimle ifade eden öğrencilere teşekkür konuşması yaptı. Kaya şöyle dedi:

“10 Kasım Atatürk’ü anma programımız kapsamında yaptığımız Ata’ma Sesleniyorum etkinliği için bir arada olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum, programımıza hoş geldiniz. Öncelikle bu programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyorum, çok büyük bir emek var. Öğrencilerimizin güzel eserlerini şiirlerini, mektuplarını ve resimlerini bir araya getirdiler, öğretmenlerimizi tekrar emekleri için kutluyorum, teşekkür ediyorum ve onlar için sizden bir alkış rica ediyorum.

Sevgili öğrencilerim, biz bu etkinliği iki sene önce başlattık, geçen sene pandemi nedeniyle yapamamıştık, bu sene sizlerin katılımıyla bu etkinliğimizi sonuçlandırdık. Etkinliğe eser veren siz değerli öğrencilerimi canı gönülden kutluyorum, sizlerle gurur duyuyorum, iyi ki varsınız. Bu kapı sizin için daha güzel eserler oluşturmaya açılan bir kapı olmuş temennisiyle sizleri kutluyorum.

Değerli verilerimize de yavrularınızı bize emanet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin eserlerini hep birlikte imzalayarak, onların gelecekte daha iyi eserler yaratmalarını dileyerek uğurluyoruz.
Okul Müdürü Mesut Kaya'nın konuşmasının ardından 6B sınıfından Ahmet Emin Yetgin’in dinletisiyle devam eden etkinlikte 5 ve 6. Sınıf öğrencilerine Müdür Yardımcısı Müge Güneşer, 7. sınıf öğrencilerine Müdür Yardımcısı Fatma Yıldırım sertifikalarını verdi.

Kitapta eseri bulunan tüm öğrencilere Bahçeşehir Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel'in "Hayatım Eğitim" kitabı armağan edildikten sonra, öğrencilerin oluşturdukları "Ata'ma Sesleniyorum" kitabının imzalatma törenine geçildi.Kitapta ürünü bulunan öğrencilerin büyük coşkusuyla tamamlanan imza töreninin ardından , dereceye giren öğrenciler açıklanarak ödülleri verildi.


Ortaya koyduğu eserlerle 3. olan öğrenciler Ece Ceyhun, Hayat Sude Yücelen, İris İpek Yalçınkaya ile 2. Olan öğrenciler Reyhan Berra Kılıç, Elif Kayacık, Kayra Balıtatlı’ya ödüllerini Okul Müdürü Kaya verdi.
Birinci olan öğrencileri açıklamaya sıra geldiğinde salondaki velilerin merakı ve öğrencilerin coşkusu zirve yaptı. Sunucu öğretmen 5 C sınıfından Ayşe Melis Memetoğlu, 6 B sınıfından Nilselin Gültekin ve 7 A sınıfından Ege Kulpçu’nun Atatürk için yazdıkları şiirlerle birinci olduklarını açıkladığında salonda büyük alkış koptu.Okul Müdürü Kaya, birinci olan öğrencilere ödüllerini ve plaketlerini verirken “dereceye giren öğrencilerimizin ilerde daha üstün başarılara imza atacaklarına inanıyorum, bütün öğrencilerimizin başarılarını kutluyorum” dedi.Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı

416 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page