top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Atakum’da Cumhuriyet’in 100. yılına özel program
Atakum’da Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü, birbirinden özel etkinliklerle kutlanacak. Pinhani konserinden Sinan Meydan’la panel programına ve Cumhuriyet Yürüyüşü’ne kadar vatandaşları dolu dolu bir program bekliyor.


SAMSUN - Atakum Belediyesi, Cumhuriyet’in ilan edilişinin 100. yıl dönümünde bayram coşkusunu kentin dört bir yanına taşıyor. Kutlama programında Cumhuriyet Yürüyüşü’nden konserlere; söyleşilerden fotoğraf sergisine kadar her kesime ve zevke hitap eden etkinlikler yer alacak.


PİNHANİ’DEN CUMHURİYET KONSERİ

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Ürper, seçkilerinden oluşan ‘Fotoğraflarla Ölümsüz Atatürk’ başlıklı konferansta, vatandaşlara tarihten kareler sunacak. Program Atakum Belediyesi Nikah ve Düğün Salonları, Vedat Türkali Salonu’nda 26 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da başlayacak. ‘3. Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri’ni kazanan eser sahipleri; 27 Ekim Cuma günü saat 19.00’da, Vedat Türkali Salonu’nda düzenlenecek törenle ödüllerini alıyor. 28 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te yine Vedat Türkali Salonu’nda gerçekleştirilecek programda, Eski TBMM Üyesi ve Eğitimci Yıldırım Kaya ile Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) Genel Başkanı Ömer Yılmaz’ın katılımıyla, Cumhuriyet’in önemli kazanımlarından ‘Laik Eğitim, Laik Yaşam ve Eşit Yurttaşlık’ üzerine sohbet edilecek. Çiftlik Caddesi’nde saat 19.00’da başlayacak Fener Alayı, bayram coşkusunu kentin dört bir yanına taşıyor. Vatandaşları, Kent Meydanı’nda ünlü müzik grubu Pinhani’nin konseri bekliyor. Saat 21.00’de başlayacak konserde, Atakum Belediyesi’nin Çocuk Korosu da ‘100. Yılda 100 Çocuk’ sloganıyla sahne alacak.


100. YILA BİRBİRİNDEN ÖZEL ETKİNLİKLER

Samsun Dağcılık Kulübü ile organize edilen ‘‘Zirve Yürüyüşü’, 29 Ekim Pazar günü saat 08.00’de başlıyor. Spor tutkunları Akdağ, Nebiyan ve Kocadağ’ı kapsayan alanı Cumhuriyet’in 100. yılı için kat edecek. Tarihçi-Yazar Sinan Meydan’la ‘100. Yılında Cumhuriyet’i Anlamak’ başlıklı panel, Vedat Türkali Salonu’nda saat 16.00’da vatandaşlarla buluşuyor. Cumhuriyet sevdalıları saat 18.00’de Cumhuriyet Kadınları Bandosu eşliğinde ‘100. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü’ gerçekleştirecek. Vatandaşlar, Atakum Belediyesi’nden Atakum Kent Meydanı’na kadar olan mesafeyi marşlar eşliğinde yürüyecek. Araç konvoyu saat 16.00’da Atakum Belediyesi hizmet binası önünden hareket ederek; Abdullah Gül Bulvarı güzergahını takip edecek. Geleneksel Cumhuriyet Balosu, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) iş birliğinde, Vedat Türkali Salonu’nda düzenleniyor. Cumhuriyet Balosu, 30 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’de başlıyor.


5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page