• HaberciGazete

Atatürk'ü Anma mesajları...Yarın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü. BRT Yayın Grubu'na haberin yayımlandığı ana kadar Ankara, Samsun, Mersin ve Artvin'den ulaşan mesajlar şöyle:CHP’Lİ AHMET KAYA: “EŞSİZ LİDERİMİZ, BÜYÜK DEVRİMCİ ATATÜRK’ÜN İZİNDEYİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı yayınlayarak, “Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu, eşsiz liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlayışımızın 83. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Kaya mesajında; “Mustafa Kemal Atatürk, ileri görüşlülüğü, askeri dehası, inancı, mücadeleci ruhu ve vatanseverliği ile; yok olmaya yüz tutmuş bir vatanı içinde bulunduğu buhrandan kurtararak, çağdaş bir ülke olma yolunda yeniden filizlendiren dünyanın en büyük devrimcisidir. Unutulmamalıdır ki; bugün bu topraklarda özgür ve onurlu insanlar olarak yaşayabiliyorsak bunu büyük Atatürk'e ve kahraman silah arkadaşlarına borçluyuz. Bu bilinçle milli kahramanlarımızı saygıyla anmak ve yokluklar içinde binbir emekle kurdukları Türkiye Cumhuriyeti’mizi her alanda daha ileriye taşımak en önemli görevlerimizden biridir.” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya 10 Kasım mesajında şunları söyledi:

“TÜM DÜNYANIN SAYGI GÖSTERDİĞİ EŞSİZ LİDER”

“Türk milletinin emperyalizme karşı verdiği mücadele ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla birlikte Atatürk’ün devrimleri ışığında gerçekleşen aydınlanma süreci; bağımsızlık mücadelesi veren tüm mazlum halklara ilam kaynağı olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz dehası bugün ülke sınırlarını aşmıştır, hatta birçok ülkede ders kitaplarında okutulmaktadır. Tüm dünyanın saygı gösterdiği, eşsiz bir kurtarıcıya sahip olduğumuz için millet olarak ne kadar şükretsek, ne kadar gurur duysak azdır.”

“10 KASIM MÜCADELEYİ DEVRALDIĞIMIZ GÜNDÜR”

“10 Kasım 1938, bir yas günü değil; eşsiz liderimiz Atatürk’ü anlama ve devrimlerine sahip çıkma gündür. Millet olarak aydınlanma ve çağdaşlaşma mücadelesini Ata’mızdan devraldığımız gündür.

Büyük Önderimiz Atatürk, “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözüyle Cumhuriyetimize sahip çıkmamızı bize öğütlemiştir.”

“ATATÜRK, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’YLE İLELEBET YAŞAYACAKTIR”

“Bugün ülke olarak geldiğimiz nokta ve yaşadığımız olaylar, Atatürk devrimlerinin önemini daha iyi anlamamızı sağlamış; milletimizin ve memleketimizin kurtuluşunun yine O’nun açtığı yoldan yürümekte olduğunu göstermiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir milletvekili olarak, bu gurur ve şerefle; O’nun devrimlerine ve mücadelesine sahip çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacağımıza ant içiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm milli kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”
Başkan Özyiğit, “Atatürk’ü anlamalı ve mirasına sahip çıkmalıyız”

Başkan Abdullah Özyiğit’ten 10 Kasım mesajı

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Özyiğit, mesajında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 83’üncü yıldönümünde saygı, özlem ve şükranla andığını belirtti.

Başkan Abdullah Özyiğit, yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

“Kıymetli hemşehrilerim,

Daha güzel bir ülke ve gelecek için Atatürk’ü anlamalı ve mirasına sahip çıkmalıyız. Onu unutturmak, değerlerini yok etmeye çalışmak mümkün olamayacağı gibi bu güzel ülkeye yapılabilecek en kötü şeydir. İlkeleri ve fikirleri ile dün olduğu gibi bugün de yol göstericimiz olan Büyük Atatürk, tüm varlığını Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına ve milli egemenliğine adadı. 1923 yılında yaktığı özgürlük meşalesi yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Sonsuz minnetle izinde ve yolunda olacağız.

Bu duygularla, ebediyete irtihalinin 83’üncü yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, yol arkadaşlarını ve Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyorum. İzinde daima ileri…”ARTVİN TSO’DAN ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 83´inci yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 83´inci yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Başkan Kurt, güçlü ve modern Türkiye Cumhuriyeti´nin temellerini atan Atatürk´ü minnet, saygı ve şükranla andıklarını kaydetti. Bütün dünyanın hayranlık duyduğu ve özlemle anılan Atatürk´ün Türkiye Cumhuriyeti´nin varoluş mücadelesinin mimarı olduğunu belirten Başkan Seçkin Kurt, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Atatürk, bir ulusu ortak bir ülkü etrafında bir araya getirerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmakla kalmamış, emsalsiz dehası ile eğitimden sanata hukuktan ekonomiye her alanda büyük inkılâplar gerçekleştirmiştir. Bu inkılaplar genç Türkiye Cumhuriyeti´nin çağdaş medeniyet yolundaki kökleridir. ARTSO olarak Atatürk´ün ´Medeniyet yolunda muvaffakiyet yenileşmeye bağlıdır´ sözünden yola çıkarak ortaya koyduğumuz Artvin´in vizyonunu belirleyen, projelerimizin gururunu yaşıyoruz. Bizler Atatürk´ün çağdaş uygarlık yolunda koyduğu hedeflere çok çalışarak, onun bıraktığı emanetlere sahip çıkarak ülkemizi aydınlık geleceğe taşıma sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu duygularla; Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ölümünün 83. yıldönümünde bir kez daha minnet, saygı ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun”.


BÜYÜK DEVRİMCİ ATATÜRK'Ü SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ!

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Türk Devrimi’nin yaratıcısı Türk Milleti’nin makûs talihini yenen, emperyalizmin planlarını tarihin çöplüğüne atan, onurlu bir ulusu çağdaş değerlerle yeniden var eden Büyük Atatürk’ü, aramızdan bedenen ayrılışının 83. yıl dönümünde, bir kez daha sarsılmaz bağlılıkla, saygı ve minnetle anıyoruz…

Bugün bir yas günü değil, anma ve anlama günüdür.

Dünyamız ve Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Küresel Covit19 Pandemisini hep beraber yaşıyoruz. Gerek Pandemi, gerek ekonomik, gerek siyasi ve dış politika kıskacı içerisinde Ülkemiz ve insanlarımız zor günleri yaşamaktalar. Atatürk ve Cumhuriyet kazanımlarına yapılan sistemli saldırılar ise cabasıdır.


Bedenen aramızdan ayrılsa da her şeyiyle içimizde yaşayan özgür, çağdaş ve aydınlık günlerimizin mimarı Atatürk’ün ve düşünce sisteminin bu topraklar da ne ifade ettiğini çok iyi anlamak gerekir.

Onun bu kadar evrensel olmasını sağlayan onun sarı saçlı, mavi gözlü bir dev oluşu karga kovalayışı veya adının Kemal oluşu değildir,

Atatürk demek aydınlanmanın adı demektir. Atatürk demek Akıl ve ilimdir. Atatürk demek Türk Ulusal Kimliği, Üniter yapı demektir. Atatürk demek antiemperyalizm, kurtuluş ve kuruluş demektir. Atatürk demek Tam bağımsızlık ve Milli egemenlik, ümmet olmak yerine hukukun üstünlüğüne dayalı sistemde birey olmak demektir.ADD SAMSUN ŞUBESİ BAŞKANI Dr. IŞIK ÖZKEFELİ:

Atatürk demek direnmek, kazanmak demektir.

Atatürk demek üretebilmek demektir.

Atatürk demek onur, haysiyet ve şeref demektir. İnsan olmak, sevgi demektir.

Yani kısaca Atatürk demek bu topraklarda aydınlanma, çağdaşlaşma, akıl, bilim ve bu toprakların sesi olmak demektir.

İşte sadece bir isim değil taşıdığı bu kadar anlamla dış ve iç güçler tarafından sürekli saldırıya uğraması da gün gibi aşikârdır.

Her şeye rağmen; Geçen seksen üç yıllık süreçte ve özellikle 21.yüzyılda Atatürk’ün önemi ve değeri daha da iyi anlaşılmıştır. Bugün Atatürk, getirdiği çağdaş ve insani değerlerle, her geçen gün daha da büyümüş, daha da yücelmiştir.


Onu ve fikirlerini unutturmak için eserlerine ve devrimlerine vurulan her darbede gövdesinden yeni filizler, sürgünler veren koca bir çınar gibi büyüyor ve devleşiyor.

Zor günler geçiriyoruz ama bunlar geçici biliyoruz!

Çünkü bizler Mustafa Kemalin aydınlık ışığında, aklın ve bilimin yolunda yürüyenleriz.

Yani arkamızda insanlığın düşünsel evriminin ürünü olan aydınlanma, sorgulayıcı akıl ve bilim var bunu biliyoruz.

Bizlerin yol göstericisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 21. yüzyılın en büyük lideri, Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin başkomutanı, Tam bağımsız, demokratik, parlamenter, çağdaş ve laik Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Türk milletinin Ata’sı, Dünya barışının öncüsü, 57 yıllık yaşamı boyunca milletinin bağımsızlığı ve ülkesinin aydınlık geleceği için mücadele vermiş eşsiz lider, Geçmişimiz ve geleceğimizdir.

Onu anlamadan anmayı bırakıp gerçekten anladığımız zaman, Onu yakamızda taşıdığımız kadar fikir ve eylemlerimize taşıyabildiğimiz zaman, Onu özlediğimiz kadar özümsediğimiz zaman, Bizler çağdaş medeniyetlerinde üzerinde olacağız.

Varlığını ve yarınlarını kimlere borçlu olduğunu unutmayanlar için; Atatürkçü Düşünmek ve yaşamak, Atatürkçü olmak bir onurdur.

Tam Bağımsızlık, özgürlük ve Ulusal egemenlik temelinde geleceğe yürümek erdemdir. Ata’mızın bizlere bıraktığı evrensel değerleri ve O’nun devrimlerini korumaya, O'nun gösterdiği aydınlık yolda gururla ve azimle, yılmadan ilerlemeye kararlıyız.

Tarihsel gerçekleri silmeye çalışıp, yalan-dolanla ona saldırmaya çalışanlara bir kere daha sesleniyoruz: Atatürk’ün düşüncelerini, ilke ve manevi mirasını Türk Milletinin beyninden; sevgisini kalbinden silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

83 yıl sonra çözüm, Atatürk düşmanlarıyla yasal ve demokratik yollarla, güç birliği içinde mücadele etmektir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yani Ata’mızı bedenen aramızdan ayrılışının 83. Yılında daha bir sarsılmaz bağlılıkla, saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz! Ruhun şad olsun ATAM…

ADD Samsun Şubesi

Dr. Işık ÖZKEFELİ


122 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör