top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Attila Aşut'a Nedret Gürcan Edebiyat Ödülü cumartesi günü verilecekGazeteci/Şair Attila Aşut, 2022 yılında değer görüldüğü Nedret Gürcan Edebiyat Ödülü'nü 29 Nisan Cumartesi günü Ankara'da düzenlenecek törenle teslim alacak.

BirGün gazetesinin de yazarı olan Şair Attila Aşut, Payda Yayınları’nın şair-yazar-gazeteci Nedret Gürcan adına verdiği Edebiyat (Basın Emek) Ödülü'nü cumartesi günü teslim alacak. 2020 yılından bu yana her yıl verilen Nedret Gürcan Edebiyat Ödülü, 2022 yılında Basın Emek Ödülü dalında verildi. Payda Yayınları tarafından verilen ödüle Attila Aşut değer görüldü. Attila Aşut'un oğlunu kaybetmesi ve Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle gerçekleştirilemeyen ödül töreni, cumartesi günü Ankara'da Mülkiyeliler Birliği Konferans Salonu'nda (Konur Sokak)düzenlenecek.


Mesut Özcan'ın açış konuşmasıyla saat 13.00'te başlayacak törende Şair Ahmet Özer'in yönetiminde Hasibe Ayten, Prof. Dr. Doğan Tılıç ve Metin Turan'ın konuşmacı olduğu bir panel de gerçekleştirilecek. Aşut'a ödülünün verileceği törende ayrıca, Elçin Temel, Nedret Gürcan ve Attila Aşut'un şiirlerinden örnekleri seslendirecek. Tören Şehriban'ın okuyacağı türkülerle sona erecek.

BRT Yayın Grubu olarak, değerli meslektaşımız, ağabeyimiz Attila Aşut'u gönülden kutlar, daha nice ödüllere layık olduğunu belirterek saygılar sunarız. 1965'te Alâettin Bahçekapılı ile çekilen imzalı fotoğrafını da anılarına armağan ediyoruz.

36 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page