top of page
  • HaberciGazete

Bayram haber ve mesajları


VEKİL YOKUŞ: VATANDAŞLAR “NEFES ALAMIYORUZ BOĞULUYORUZ “ DİYE FERYAT EDİYOR!KONYA - İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş Konya merkez başta olmak üzere Beyşehir, Seydişehir ve Hüyük İlçelerinde üç gün süren yoğun bir ziyaret programı gerçekleştirerek halkın sorunlarını dinledi.


Kurban Bayramı öncesi pazarlarda,alışveriş merkezlerinde,esnaf dükkanlarında ve köylerde çiftçilerin sorunlarını dinledi.

Pazarcı esnafı ;”Yaz aylarına girmiş olmamıza rağmen her gün başta sebze ve meyve olmak üzere tüm ürünlere zam geliyor . Özellikle akaryakıt zamları bizleri perişan ediyor. Vatandaşlarımız yüksek fiyatlar nedeniyle haftalık pazar alış verişlerini yarı yarıya azalttı. Bizler ayakta kalabilmek için kâr marjımızı asgari düzeye indirdik buna rağmen para kazanamıyoruz, önümüzü göremiyoruz “diyorlar. Çiftçilerimiz ise "tarımda yüksek girdi fiyatları belimizi büküyor. Özellikle akaryakıta bir yıl içinde gelen yüzde 300’lerdeki artış yanında işçilik ücretleride katlandı bu ağır şartlar altında ürettiğimiz mahsulü tarladaki mahsulümüzden kâr etmeyi değil zarar etmemek ve borçlarımızı ödeyebilmek için çareler arıyoruz. Bizi ektiğimize ürettiğimize pişman ettiler. “ diyorlar.
ABANDONE OLMUŞ BOKSÖRE GİBİYİZ


Sadece çiftçi de değil Esnaflarımız da "Sattığımız malın yerine yeni mal koyamıyoruz. Sattığımız ürünleri bir ay sonra toptancılardan sattığımızdan daha pahalı alıyoruz. Dükkan kiraları, elektrik giderleri vb. giderler belimizi büküyor. Bu şartlarda ayakta kalmamız mümkün değil. Adeta Abandone olmuş boksör gibiyiz .Fiyat artışlarından önümüzü göremiyoruz sersemlemiş durumdayız . Ayakta kalmaya çalışıyoruz “ diyerek durumlarını özetliyorlar.


BİZ EMEKLİLERİ ÖLÜME TERK ETTİLER Pazar alışverişlerinde karşılaştığımız emekliler ise şöyle diyorlar;"Ülkemizi yönetenler biz emeklilerin feryadını duymuyor . Adeta bizi ölüme terk ettiler. Bizler dar bütçelerimizle ucuz ürün alabilmek için market market dolaşıyoruz Pazar yerleri bir kaç kez turluyoruz. Ömrümüzün son baharında huzur içinde yaşamak varken yoksulluk içinde kıvranıyorum.”diyerek serzenişte bulunuyorlar.


NEFES ALAMIYORUZ ADETA BOĞULUYORUZ


Vatandaşlarımız 20 yıla aşkın bir süredir uygulanan yanlış ekonomik kararlar sebebiyle iyice bunalmış durumda. 20 yıldır işlevsiz yürütülen politikaların sonucu da son iki senedir vatandaşı iyiden iyiye etkiliyor. Kime dokunsak bin ah işitiyoruz. Herkes hayat pahalılığından bahsediyor. Çaresizce seçimi bekliyorlar. İğneden ipliğe her gün artan fiyatlar alım gücünü yarı yarıya azaltmış, emeklisinden çiftçisine, esnafından asgari ücretli işçisine kadar herkes feryat figan için de nefes alamıyoruz, boğuluyoruz diyorlar. Ama yeise kapılmak yok. İYİ Parti varsa umut da var. Söz veriyoruz. Emeklinin de, öğrencinin de, asgari ücretlinin de, işçinin de, ev hanımının da, esnafın da yüzünü bizler güldüreceğiz." şeklinde konuştu.


Başkan Abdullah Özyiğit, Mersin Şehitliği’ni ziyaret ettiMERSİN - Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Kurban Bayramı nedeniyle Mersin Şehitliği’ni ziyaret ederek şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı, şehit aileleriyle bayramlaştı.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Kurban Bayramı dolayısıyla Mersin Valiliği tarafından düzenlenen program kapsamında Mersin Valisi Ali Hamza Pehlihan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve kent protokolü ile birlikte Mersin Şehitliği’ni ziyaret etti. Şehitlikte şehit aileleri ile bayramlaşan Başkan Abdullah Özyiğit, şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı. Başkan Özyiğit, “Kurban Bayramı’nın ülkemiz adına barış ve huzur getirmesini diliyorum. Bugün Türkiye Cumhuriyet için canlarıyla bedel ödeyen şehitlerimizin kabirleriniziyaret ettik, şehit ailelerimizle buluştuk. Onların yaşadıkları bu acıları anlamak mümkün değil ama yanlarında olduğumuzu ifade etmek ve acılarını paylaşmak için hep birlikte buradayız. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Ülkemiz ve geleceğimiz için en büyük dileğimiz barış.” diye konuştu.Vatandaşların büyük ekonomik zorluklar içerisinde Kurban Bayramı’nı karşıladığını ifade eden Başkan Abdullah Özyiğit, “Bu yıl yaşadığımız bayram diğerlerinden çok farklı. Vatandaşlarımız büyük ekonomik zorluklar içerisinde bu bayrama giriyor. Ülkemizde var olması gereken ve cumhuriyetin anlam kazanması için gerekli olan demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlemediği bir dönemdeyiz. Bağımsız bir adalet sisteminin olmadığı ve devlet erkânının tam objektif bakış açısıyla halkın tüm kesimlerine ulaşamadığı bir ortamın yaşandığını görüyoruz. Tüm bu süreçlerden ülkemizi kurtaracağımız bir döneme geçmemiz gerekiyor. Demokrasi tam anlamıyla yerleştiğinde ve herkes adalet sistemine tam anlamıyla güven duyduğunda ülkemiz tekrar ayakları üzerine basacak ve refah seviyesi yükselecektir. Bugün maalesef eğitimli insanlarımız umudu dışarıda arıyor, yaşamlarına başka ülkelerde devam etmek istiyorlar, bunu değiştirmek zorundayız. Bu ülke bizim. Gelecek güzel günlerde barış ve huzur içerisinde yaşamak umuduyla tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.BAŞKAN YILDIRIM'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI!

TRABZON - Gelecek Partisi Trabzon Gençlik Kolları İl Başkanı Sinan Yıldırım, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı. Bayramların dayanışma günü olduğunu belirten Başkan Yıldırım;"Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelenmesine vesile olan bayramlar, geçmiş ile gelecek arasında güçlü bir bağdır. Milli ve dini değerlerin, gelenek ve göreneklerin günden güne unutulduğu günümüzde, bayramlar sayesinde insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duyguları kuvvetlenmekte, birlik ve beraberlik şuuru güçlenmektedir.Milletimizi manevi iklimiyle saran, ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran bir Kurban Bayramı'nı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Bayramlar bizleri aynı dinin, aynı inancın neşesinde birleştiren, iman kardeşliğinin tezahür sahneleridir. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini, hem aziz milletimiz, hem de tüm insanlık için barışa huzura ve refaha vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.


BAŞKAN YILDIZLAR'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI!

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı. Bayramların kardeşlik duygusunu pekiştiediğini belirten Başkan Yıldızlar; "Sevgi, kardeşlik ve yardımlaşma duygularımızı güçlendiren Kurban Bayramı’mızı, birlik ve beraberlik içerisinde karşılamanın mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz. İnanç, kültür ve geleneklerimizde önemli bir yeri olan Kurban Bayramı’mız, hayatlarımıza sevinç ve mutluluk kattığı gibi toplumsal bağlarımızı geliştirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın mübarek Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, ülkemize ve tüm İslam alemine sağlık, mutluluk, bereket ve barış getirmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.


BAŞKAN AKBULUT'TAN KURBAN BAYRAMI MESAJI!BURDUR - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının en üst düzeyde yaşandığı, karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu bir Mübarek Kurban Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Kültürümüzde ve inancımızda önemli bir yeri bulunan bayramlar, toplumsal huzur ve barışın sağlanmasında, milli ve manevi duygularımızın canlı tutulmasında, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı anlamlı günlerdir. Bu vesileyle; Kurban Bayramı’nın milletimize, ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa huzur getirmesini temenni ediyor, sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde bir bayram geçirilmesini diliyorum."şeklinde konuştu.


Başkan Hakan Yılmaz'dan 'İYİ Bayramlar' mesajı

MALATYA - İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz kurban bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Başkan Yılmaz, "Yaşamımızda önemli bir yeri bulunan bayramlarımız, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına ve huzurlu yaşamın tesisine vesile olan müstesna günlerdir. Bu mübarek günlerde dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, birbirimizi kucaklamalıyız. Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, onlara maddi ve manevi yardımlarda bulunarak, onları sevindirmek manevi duygularımızı güçlendirecektir. Bayramlarda birlik, beraberlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe dönük umutlarımızı her koşulda korumalıyız. Sıkıntılı süreçler yaşadığımız bu dönemin yakında biteceğini unutmamalıyız. Tüm Malatyalı hemşehrilerimizin ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım" dedi.


BAŞKAN ADEM'DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI!NİĞDE - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.


Bayramların müstesna bir manevi huzuru olduğunu belirten Başkan Adem;"Birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği, yardımlaşma ve dayanışma anlayışının en güzel şekliyle yeniden yeşerdiği, huzur ve sükûnun insanlarımızda ve toplumun her kesiminde iliklerine kadar hissedildiği bir bayramı daha hep birlikte idrak etmenin sevinci içerisindeyiz.İnsanlığın barış ve huzura her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu bu günlerde; millet olarak sahip olduğumuz en büyük hasletlerden olan sevgi, merhamet, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı canlı tutmalı, kırgınlık ve dargınlıkları bir kenara bırakmalı birlik ve beraberliğimizi perçinleyen bir birliktelik ruhuyla hareket etmeliyiz. Ancak bu anlayışla bayramın kendine has huzur veren bir atmosferde idrak edilmesini sağlamış olur ve bu müstesna zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmiş oluruz.Bu vesile ile Kurban Bayramının bütün insanlığa sağlık, huzur, afiyet ve bereket getirmesini temenni ediyor, başta Niğdeli hemşehrilerim olmak üzere herkese hayırlı bayramlar diliyorum." şeklinde konuştu.


BİNZET, “ALAN YOK, SATIŞLAR DURMUŞ DURUMDA”ADIYAMAN - CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Burak Sırrı Binzet, kurban bayramına az bir zaman kala kurbanlık hayvan pazarlarını ziyaret etti. Besicilerin dertlerini dinleyen Binzet, “Halk ekonomik sıkıntı yüzünden kurban alamıyor, haliyle besicilerde kurbanlık hayvanlarını satamıyor. “ dedi.


CHP Adıyaman İl Yönetimi, CHP Adıyaman milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin de katılımıyla kentteki Kurbanlık hayvan pazarını ziyaret etti. Besicilerin sorunlarını dinleyen CHP heyeti kurban bayramına az bir süre kala canlı hayvan pazarında durumu analiz etti.

Ziyaret sonrası açıklama yapan CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Burak Sırrı Binzet, “ Kurban Pazarında karşılaştığımız durum memleketin ekonomik durumunu ve vatandaşın zor durumda olduğu görüyoruz. Bayram üzeri hayvan pazarında yetiştiricinin dertlerini dinledik. Kurbanlık Hayvan Pazarındaki fiziki şartlar çok kötü durumda. Yeterli hizmet verilmiyor. Ekonomik şartlar gereği Kurbanlık alan yok. Haliyle satış da yok. Halk alamamaktan, yetiştirici satamamaktan şikayetçi. Ekonomik sıkıntı her yerde olduğu gibi burada da hat safhada Vatandaş " Bayram gelmiş neyime " diyor” açıklamasında bulundu.


Yenişehir Belediyesinden dar gelirli ailelere bayram öncesi destek

Yenişehir Halk Kart’ın aylık tutarları hesaplara yatırıldıMERSİN - Yenişehir Belediyesinin dar gelirli ailelere nakdi destek sağladığı Yenişehir Halk Kart’ın aylık tutarları Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların hesaplarına yatırıldı.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Mersin Yenişehir Belediyesi, Yenişehir Halk Kart ile dar gelirli ailelere desteğini sürdürüyor. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in göreve geldikten sonra hayata geçirdiği ve ihtiyaç sahiplerine nakdi destek sağlandığı Yenişehir Halk Kart’ın aylık tutarları kart sahiplerinin hesaplarına yatırıldı. Yenişehir Belediyesinin ihtiyaç sahibi vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve aile bütçelerine katkı sunmak amacıyla hayata geçirdiği Yenişehir Halk Kart uygulamasından bu ay 893 aile yararlandı. Yenişehir Halk Kart uygulaması hem dar gelirli vatandaşlara hem de yerel esnafa can suyu oluyor. Yenişehir Halk Kart sahipleri, her ay kartlarına yatırılan tutarla sadece anlaşmalı yerel esnaftan alışveriş yapabiliyor.

110 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page