• HaberciGazete

"Beşibiryerde" Artvin haberleri


ARTVİN’DE EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İlçe Müdürleri ile yapılan toplantıda yeni eğitim öğretim yılına hazırlık çalışmaları konusunda değerlendirmelerde bulundu.ARTVİN- Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İlçe Müdürleri ile yapılan toplantıda yeni eğitim öğretim yılına hazırlık çalışmaları konusunda değerlendirmelerde bulundu.

İlk olarak 1 ve 5. sınıflara ait öğrenci kayıtları konusuna değinen Acar, öğrencilerin kayıtları yapılırken her sınıfta her düzeyden öğrencimizin bulunmasının ve sınıflara eşit dağıtılmasının önemine dikkat çekti. Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen toplantıda Temel Eğitim için planlanan "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi " hakkında İlçe Müdürlerini bilgilendiren Acar "Temel Eğitimde, öğrenciler arasındaki başarı farkını azaltmak için çalışacağız." dedi ve ders programlarının daha önce olduğu gibi pedagojiye uygun olarak yapılması gerektiğini belirtti.Ayrıca öğretmenlerin ders saatleri, okulların yardımcı personel ihtiyacının karşılanması ve taşımalı eğitim yapan okullar için gereken tedbirlerin alınmasını söyleyen Acar; 06 Eylül 2021 tarihinde okulların açılabilmesi için salgınla ilgili önlemlerinin geciktirilmeden alınmasını, maske ve dezenfektan ihtiyacı olan okullara ise gerekli desteğin verileceğini belirtti. Okullarımızın LGS ve YKS sınav sonuç analizlerini değerlendiren Acar, başarı analizleri konusundaki hassasiyeti belirterek ilimizin sınavlardaki başarı artışı hakkında değerlendirmelerde bulundu ve başarı artışında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bakanlıkça belirtilen; afet bölgelerindeki okullarda yapılacak çalışmalar, alınan kararlar ve yardım kampanyanlar hakkında İlçe Müdürlerini bilgilendiren Acar, salgından korunmak için aşı olmanın önemine değindi ve İlçe Müdürlerine söz vererek okullarımızdaki aşı olma oranları ile ilçelerimizde yapılan diğer çalışmalar ve hazırlıklar hakkında bilgi aldı.


AHMET EKMEKÇİ’YE VEDA YEMEĞİ

Hopa’da bir süre önce yapılan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulunda aday olmayarak görevi yeni yönetime devreden Ahmet Ekmekçi’ye veda yemeği verildi.HOPA- Hopa’da bir süre önce yapılan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulunda aday olmayarak görevi yeni yönetime devreden Ahmet Ekmekçi’ye yeni Başkan Osman Küçükali ve Yönetim Kurulu tarafından veda yemeği verildi.

Veda yemeğine odanın önceki dönem ve yeni dönem yönetim kurulu üyeleri ile oda personeli katıldı.Veda yemeğinde bir konuşma yapan yeni Başkan Osman Küçükali, Hopa’da oda üyesi esnaflar için önemli destekler sağlayan odalarının yeni dönemde bu desteklerin daha da artırılması noktasında çabalarının devam edeceğini ifade ederek “Hopa’mızda üye sayımız olarak önemli STÖ’ler arasında yer alıyoruz. Önümüzdeki süreçte hayatın her alanında Oda olarak esnaflarımızın sorunlarını çözme noktasında kardeş odalarımızla çalışmalarımız devam edecektir.

Odamızda 4 yıl Yönetim Kurulu üyesi ve 30 yılda Başkanlık görevinde bulunan önceki dönem başkanımız Sayın Ahmet Ekmekçi ağabeyimize veda yemeği verelim istedik. Dile kolay 34 yıl hizmet, az bir süre değil. Acısı ile tatlısı ile yaşanan onca anı. Bizler Ahmet abimizin bıraktığı bayrağı alnımız ak-başımız dik taşımak için bu göreve talip olduk ve seçildik. Kendisine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Görevi bıraktığı yerden devam edeceğiz ve önümüzdeki dönemde de engin tecrübelerinden yararlanacağımızın da bilinmesini istiyorum” dedi.


Konuşmanın ardından Başkan Küçükali, Ahmet Ekmekçi’ye geçmiş dönem hizmetleri ve odayı bugün bu noktaya taşımada gösterdiği üstün çabası için Teşekkür plaketi takdim etti.

Ahmet Ekmekçi’de hayli duygulu anlar yaşayarak “Dile kolay 34 yıl. Her yıl bir önceki yıldan daha iyi olmak için çaba gösterdik. Üyelerimiz arasında hiçbir ayrım yapmadan elimizdeki imkânları ihtiyaçlı tüm esnaf dostlarımıza vermeye çalıştık. İlçemiz ekonomisine ciddi sayılacak bir kaynak yarattık ve esnafımıza kullandırdık. Her şeyin bir zamanı vardı, bende yeter artık dedim ve görevi devretme kararı aldım. Gözüm arkada değil, genç başkanımız ve tecrübeli yönetim kurulu üyeleri ile odamızı daha ileriye taşıyacaklarına inanıyor ve başarılar diliyorum. Bu Teşekkür Belgesi beni hayli duygulandırdı. Hep verdik ama almak başka bir duygu imiş. Tekrar teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Veda yemeği günün anısına çekilen fotoğraflar ardından sona erdi.


İYİ PARTİ’DEN BAŞKAN DEMİRHAN ELÇİN’E ZİYARET


Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Teşkilat Başkan Yardımcısı Fatih Demirkol, İYİ Parti Artvin İl Başkanı Kemalettin Akgök ve İYİ Parti İlçe Başkanları ziyaret etti.ARTVİN-Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i, İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Teşkilat Başkan Yardımcısı Fatih Demirkol, İYİ Parti Artvin İl Başkanı Kemalettin Akgök ve İYİ Parti İlçe Başkanları ziyaret etti.

Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Elçin belediyenin yapmış olduğu hizmetlerden bahsettikten sonra bir süre ülke gündemine dair sohbette bulunuldu.

Başkan Elçin ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirmesinin ardından ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.


Ziyarette, İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Teşkilat Başkan Yardımcısı Fatih Demirkol, İYİ Parti Artvin İl Başkanı Kemalettin Akgök, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf İnce, İYİ Parti Ardanuç İlçe Başkanı Selçuk Babacan, İYİ Parti Hopa İlçe Başkanı Mürsel Şişman, İYİ Parti Borçka İlçe Başkanı Recep Çırak, İYİ Parti Murgul İlçe Başkanı Hüseyin Çelikarslan, İYİ Parti Şavşat İlçe Başkanı Taner Kara, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Atabey, İYİ Parti Yusufeli İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Demirkıran ve İYİ Parti Kemalpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Sezai Yıldız yer aldı.ARHAVİ BELEDİYESİ’NDEN HALKA AŞURE İKRAMI…

Arhavi Belediyesi tarafından Muharrem ayı ve Aşure Günü nedeniyle ilçe merkez ve yeni camii meydanında kurulan stantlarda halka aşure ikramında bulunuldu.Necmettin Numanoğlu

ARHAVİ-Arhavi Belediyesi tarafından Muharrem ayı ve Aşure Günü nedeniyle ilçe merkez ve yeni camii meydanında kurulan stantlarda halka aşure ikramında bulunuldu.


Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, aşure günü nedeni ile Arhavi Belediyesi tarafından yapılan etkinlikte vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Kurdoğlu, birlik ve beraberliğimizin, paylaşma ve dayanışmanın simgesi olan Aşure gününde, ilçemiz yeni camii meydanında standın başına geçerek vatandaşlara aşure ikram etti.

İslam dininde kıymetli aylardan birisi olan ve hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem Ayı, bünyesinde birçok önemli ve ibret alınması gereken olay barındırmaktadır.


KEMALPAŞA’DA COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER SATIŞ NOKTASI ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek Kemalpaşa’ya gerçekleştirdiği ziyarette CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır ile bir araya geldi.KEMALPAŞA-Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek Kemalpaşa’ya gerçekleştirdiği ziyarette CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır ile bir araya geldi.

Coğrafi İşaretli Ürünler Festivaline de katılan CHP İlçe Başkanı Çakır Coğrafi İşaret Tescili almış olan Hopa Laz Böreği ve tescil süreçleri devam eden Hopa Hamsili Ekmeğinin de satışının gerçekleştirilebileceği bir yer tahsis edecekleri müjdesini verdi.

Hopa TSO Başkanı Akyürek Ticaret ve Sanayi Odası olarak temsil edilen Kemalpaşa ilçesinde de bu imkânın oluşturulması hem bölgesel gelişmeye hem de yöresel ürünlerin tanıtılmasına önemli katkı sağlayacağını dile getirerek, çabalarından ve desteklerinden dolayı Taner Çakır’a teşekkür etti.


Haberler ve görseller: Hayati Akbaş / Artvin

50 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör