• HaberciGazete

"Beşibiryerde" Artvin haberleriBAYRAKTUTAN’DAN AÇÜ REKTÖRÜ BİLGİN’E ZİYARET

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’dan AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e “nezaket” ziyaretinde bulundu.ARTVİN- CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’dan AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e “nezaket” ziyaretinde bulundu.

“Türkiye’nin Yeşil Üniversitesi” temasıyla Artvin Çoruh Üniversitesinin eğitim ve akademi alanlarında yürüttüğü çalışmalar ekseninde değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette Tıbbi Aromatik Bitkiler alanında “İhtisas Üniversitesi” seçilen Üniversite de devam eden araştırmalar ve gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi paylaşımları yapıldı.

Toplantıda tıbbi aromatik bitkilerin farklı alanlarda değerlendirilmesi yönünde Üniversite de bir dizi projenin hazırlandığına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, tıbbi aromatik bitkilerden doğal ahşap koruyucu malzemelerin üretildiğine ve aynı zamanda Artvin’in marka değerini yansıtacak sağlıklı, doğal ve gündelik kullanıma uygun çeşitli kozmetik ürünlerin hazırlanması için alanında uzman bir ekip tarafından proje uygulamalarının başlatıldığını ifade etti.


Üniversitenin Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nin Artvin’in yeşil tuvaline yeni bir renk katacağına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Bilgin, “ülkemizin topyekûn kalkınma hedefi doğrultusunda Artvin Çoruh Üniversitesinin tüm paydaşlarla ortak hareket ederek kentte ve bölgede turizm, sanayi ve ticaretin canlandırılması doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceğini” belirtti.

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber ve Başkan Yardımcısı Orhan Atan’ın hazır bulunduğu ziyarette ayrıca Üniversite de eğitim potansiyeli ve bilimsel araştırma imkânlarının geliştirilmesi üzerine fikir alışverişleri yapıldı.

Ziyaret plaket takdimi ve karşılık iyi niyet temennilerinin ardından sona erdi.

BAŞKAN KURDOĞLU’NDAN ARHAVİ POSTASINA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Arhavi Postası Gazetesini ziyaret ederek, son yaşanan sel felaketinde gördüğü maddi hasar için “geçmiş olsun” dedi.ARHAVİ- Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Arhavi Postası Gazetesini ziyaret ederek, son yaşanan sel felaketinde gördüğü maddi hasar için “geçmiş olsun” dedi.

Gazetenin imtiyaz sahibi Necmettin Numanoğlu ve Gazete çalışanları tarafından sıcak bir ortamda karşılanan Kurdoğlu’na Necmettin Numanoğlu “Hoş geldiniz” dedi. Numanoğlu Kurdoğlu’na verdiği bilgide İnönü Bulvarında sel sularının neredeyse bir metre yükseldiğini, matbaalarının da bundan etkilenerek 2 baskı makinesi ve bağlantılı aletler ve sistemlerinin kullanılamaz hale geldiğini ifade ederek, ciddi anlamda maddi zararla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

Başkan Kurdoğlu ’da Arhavi Postası Gazetesine Geçmiş olsun dileklerini ileterek “İlçemiz ciddi anlamda bir afet yaşadı. Çok sayıda işyerimizde de ciddi sayılacak hasarlar oluştu. Bundan Arhavi Postası Gazetesin inde etkilenmesinden elbette üzüldüm. Devletimiz yaraları sarma anlamında hasar tespitinde bulundu. Ümit ediyorum ki bir nebzede olsa dertlinize derman olur. Arhavi Belediyesi olarak bizimde yapabileceğimiz bir konu olursa elimizden geleni yapacağımızı da bilmenizi isterim. Tekrar geçmiş olsun diyorum” dedi.

Necmettin Numanoğlu’ da Başkan Kurdoğlu’na ziyareti için Teşekkür etti.


ARHAVİ’DE CUMHURİYET MAHALLESİNDE YOL ONARIM ÇALIŞMALARI YAPILDI…

Arhavi Belediyesi yol bakım onarım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Arhavi Belediyesi fen işleri ekipleri tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde asfalt yama ve yol onarım çalışması yapılı.ARHAVİ-Arhavi Belediyesi yol bakım onarım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Arhavi Belediyesi fen işleri ekipleri tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde asfalt yama ve yol onarım çalışması yapılı.

Eski kavak yolu olarak da bilinen yukarı Cumhuriyet mevkiinde başlatılan asfalt yama çalışması ile güzergâh araç ve yaya trafiği bakımından düvenli hale getirildi.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun talimatlarıyla başlatılan çalışmalar ile ilçenin köylere olan bağlantısında ikame güzergâh olarak kullanılan yol daha güvenli bir yapıya kavuşturulmuş oldu.ARHAVİ’DE AFETİN ZARARLARI GİDERİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Afetten Dolayı Zarar Gören Alt Yapı Hattında Onarım Çalışmaları Devam Ediyor…ARHAVİ-Arhavi’de yaşanan sel felaketinin ardından alt yapı bakım onarım ve yenileme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Başkan Kurdoğlu yapılan çalışmaları yerinde denetledi.

Sel baskını ev ve işyerlerinin yanında şehrin alt yapısında da büyük tahribata yol açarken, Arhavi Belediyesi tarafından alt yapı hatlarında onarım çalışmaları başlatıldı. Özellikle Boğaziçi Mahallesinde birçok bölgede alt yapı hatlarında tıkanma ve tahribat yaşandı.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun talimatlarıyla başlatılan çalışmalar kapsamında bir yandan ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni alt yapı hattı döşenirken, diğer taraftan da tıkanan bacalar temizlenmek suretiyle alt yapı hattının sağlıklı bir şekilde işlemesi sağlanıyor.


BAŞKAN KURDOĞLUNDAN ESNAFLARA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

“YARALARI HEP BİRLKTE SARACAĞIZ”ARHAVİ-Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, ilçede yaşanan sel felaketinde maddi hasar gören esnafları ziyaret ederek “geçmiş olsun” dileklerinde bulundu..

Yaşanan sel felaketinin ardından esnafları ziyaret eden başkan Kurdoğlu, “Tek tesellimiz can kaybımızın olmaması. Yaşanan olumsuzlukların giderilmesi için büyük özveri ve gayretle çalışan Devletin tüm kurumlarına, kamu görevlilerine, belediye personellerine, sivil toplum kuruluşları ve askerlerimize, bir kez daha Arhavililer adına teşekkür ediyorum. Sel felaketinde devletin sıcak elini hissettik. Yaşanan sel felaketinde esnaf arkadaşlarımızın maddi zararı çok büyük. Özellikle Boğaziçi Mahallesi ve İnönü bulvarındaki esnaf arkadaşlarımıza çok geçmiş olsun diyorum. Yaraları hep birlikte sarmaya devam ediyoruz” dedi.


Kaynak; Hayati Akbaş / Artvin

Necmettin Numanoğlu / Arhavi

39 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör