• HaberciGazete

Behramoğlu’nun isyanı: “Baskıyla işime son verdiler. Beddua ediyorum”FOÇA - Halk TV’de yayımlanan Serkan Asker ile Görkemli Hatıralar izlencesine katılan, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 10 yılı aşkın süredir kürsüsü bulunan usta şair Ataol Behramoğlu “Baskı altında işime son verdiler. Bir kürsüm vardı, elimden alındı” dedi. Behramoğlu ayrıca izlence sırasında pahalılığa vurgu yaparak “Buna sebep olanların cezasını versin, gün yüzü görmesinler. Bu hakaret değil, beddua ediyorum; fiyatlara bakınca insan kendini tutamıyor beddua ediyor” ifadelerini kullandı.Serkan Asker’in sunduğu Görkemli Hatıralar izlencesi dün Foça’dan yayımlandı. Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün de katıldığı ve Foça’nın tarihsel, turistik ve ekonomik durumunu anlattığı izlencede Şair Ataol Behramoğlu akademisyen olarak görev yaptığı İstanbul Aydın Üniversitesi’ndeki işine son verildiğini açıkladı.

Halk TV’ye konuk olan Behramoğlu şunları söyledi:

“Ben bir akademisyenim. Benim Rus Dili ve Edebiyatı profesörü olduğumu çok az kişi bilir. İstanbul Üniversitesi’nden emekliyim ve özel üniversitelerde devam ediyordum. Baskı altında işime son verdiler. Bir kürsüm vardı, elimden alındı. Hâlâ bu sıkıntılar her anlamda devam ediyor. İçerde ve dışarıda…”

Hayat pahalılığından da yakınan ve “sebep olanlara beddua” eden Behramoğlu 2011 yılından beri özel üniversitelerde akademisyenliğini sürdürüyordu.Haber ve görseller: BRT Yayın Grubu Genel Yönetmeni Alâettin Bahçekapılı

97 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör