top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Bekir Bozdağ 'Müjde' dedi, CHP'li Tanal 'Tam bir komedi' 

ANKARA - CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, AKP Şanlıurfa Milletvekili ve eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, “Şanlıurfa-İzmir uçak seferlerinin 13 Mart’ta başlayacağı” yönündeki mesajına tepki gösterdi. 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin ardından Şanlıurfa’dan İzmir’e direkt uçuşların kaldırıldığını hatırlatan Tanal, “AKP’nin Şanlıurfa halkına yaptığı bu muamele, ölümü gösterip sıtmaya razı etmektir. Yanlıştan dönülmesini “müjde” diye sunuyorsunuz. Tam bir komedi!” ifadelerini kullandı.TANAL’DAN BOZDAĞ’A: GÜLÜYORUZ!CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, sosyal medya hesabı X üzerinden AKP Şanlıurfa Milletvekili ve eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a böyle tepki gösterdi: “Sayın Bekir Bozdağ, ben ve Şanlıurfalı hemşerilerim, “Şanlıurfa-İzmir uçak seferlerinin 13 Mart’ta başlayacağını” sözümona müjdelediğiniz, “desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na şükranlarınızı sunduğunuz” tweet mesajınızı okuyup gülüyoruz!Yahu Şanlıurfa-İzmir direkt uçuş hattı zaten vardı.

Ancak 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin ardından Şanlıurfa’dan İzmir’e direkt uçuşlar kaldırıldı.

Şanlıurfalı hemşerilerimin oylarıyla seçilen bir milletvekili olarak hemen harekete geçtim.

Türk Hava Yolları yönetimi ile irtibat kurdum.

Hemşerilerimin isyanını aktardım. Yazılı talep istediler, onu da yerine getirdim.

Şanlıurfa’nın uçak çilesini, İzmir’e direkt uçuşlara son verilmesini Kamu Denetçiliği Kurumu’na şikayet ettim. ULAŞTIRMA BAKANI, “YETKİ THY’NİN” DEMİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sundum.

Bakan Uraloğlu’ndan önergeme cevap geldi.

Bakan Uraoğlu, açıklamasında mealen “Şanlıurfa’dan İzmir’e direkt uçuşların kaldırılması, THY’nin kendi yetkisindedir. Biz bir şey yapamayız” dedi.

Önergeme verdiği yanıtta “yetkim yok” diyen Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, geçtiğimiz gün yerel seçim kampanyası için, daha doğrusu AKP’nin belediye başkan adaylarına 3-5 oy toplamak için geldiği Şanlıurfa’da ağız değiştirerek, Mart’ta İzmir seferlerinin başlayacağını söyledi.

Ardından AKP Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, söz konusu mesajı paylaştı.ÖLÜMÜ GÖSTERİP SITMAYA RAZI EDİYORLAR

AKP’nin Şanlıurfa halkına yaptığı bu muamele, ölümü gösterip sıtmaya razı etmektir.

Var olan İzmir direkt uçak seferlerine, hem de Şanlıurfa’nın “Turizm başkenti” seçildiği 2023 yılının ikinci yarısında son verdiniz.

Şanlıurfalılar aylardır aktarmalı seferlerle büyük bir mağduriyet yaşadı.

Şimdi yanlıştan dönülmesini “müjde” diye sunuyorsunuz, bir de alkış bekliyorsunuz, Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı’na teşekkür edilmesini istiyorsunuz.

Tam bir komedi!

Seferlerin daha da arttırılması yönünde çalışma beklerken uçak seferlerine komple son verildi.

2,5 milyon nüfuslu, Güneydoğu’nun incisi Şanlıurfa’yı ne hale düşürdünüz?


“SİZDEN ŞANLIURFA’YA BİR FAYDA GELMEZ”

Her şeyi yap-boz tahtasına çevirmeniz yetmemiş gibi seçim için yanlıştan dönülmesini “müjde” diye yutturmaya kalkıyorsunuz.

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndaki fiziki olanakların, teknik imkanların yetersizliğini, Şanlıurfa’daki uçak sefer sayılarının az oluşunu, büyük kentlere direkt uçuşların olmayışını, bilet fiyatlarının pahalılığını yıllardır gündeme getiriyorum.

Fakat bir arpa boyu yol alınmış değil.

Şanlıurfa’dan İzmir, Ankara ve İstanbul dışındaki diğer büyük kentlere de aktarmasız uçak seferleri olmalı.

Şanlıurfa ile KKTC arasında da artık uçak seferleri düzenlenmeli.

Eğitim ve iş için KKTC’ye gidip gelen Şanlıurfalı vatandaşlar, GAP Havalimanı’ndan seferler düzenlenmediği için perişan oluyor.

Sayın Bekir Bozdağ, sorunun kaynağı sizin iktidarınızdır.

Bu yüzden sizden Şanlıurfa’ya bir fayda gelmez.

Her türlü hizmetten mahrum bırakılan Şanlıurfa yerinde sayarken, yanı başındaki Gaziantep gibi iller ise geliştikçe gelişiyor.

Sizin Şanlıurfa’nın büyümesi, hizmet görmesi gibi bir derdiniz yok.

Tamamen seçim öncesi nasıl oy toplarız hesabıyla hareket ediyorsunuz.”

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page