top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Bilmek isteyeceğiniz en önemli 10 HaberGüne başlarken bilmek isteyeceğiniz en önemli 10 Haber1

İstanbul’da artık etin üç ayrı fiyatı var PERDER üyesi marketler fiyat sabitleyip ESK de ithalatı seçince İstanbul'da 3 farklı et fiyatı tarifesi ortaya çıktı. PERDER üyeleri dana kıymanın kilosunu 190 TL'ye satarken, kasaplar ve PERDER üyesi olmayan marketlerde ise 320 TL'ye kadar çıkıyor. ESK mağazalarında ise fiyat 119 TL.

2

Kan donduran olay: 2 çocuğunu öldüren baba ‘çocuklarımı cennete gönderdim’ dedi Kocaeli’nin Körfez ilçesinde kimlik kontrolünde ‘Çocuklarımı cennete gönderdim, buraya geldim’ diyen Murat R.'nin evine giden polis ekipleri, çocukları Yağmur (13) ve Emre R.’yi (10) ölü buldu.


3

Ülke genelindeki camilerde deprem bölgesinde çadırlarda… İlk teravih namazı kılındı Ramazanın ilk teravih namazı Türkiye genelindeki camilerde kılındı. Deprem bölgesinde ise bazı çadırlar mescide çevrildi.


4

Kılıçdaroğlu’ndan 17 bakanın milletvekili adayı olması yorumu: Dokunulmazlık… Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV Lider Masası programında Bengü Şap Babaeker ve İsmail Küçükkaya'nın gündeme dair sorularını yanıtlayarak AK Parti'de 17 bakanın milletvekili adayı olma durumunu "Dokunulmazlık kazandırmak için" şeklinde değerlendirdi.


5

Tüketici güven endeksi yeniden düşmeye başladı TÜİK verilerine göre, tüketici güven endeksi mart ayında bir önceki aya göre yüzde 2,9 oranında azalarak 80,1 oldu. Endeksle oy oranı arasında daha önce doğru çıkan korelasyon gerçekleşirse, seçime kadar endeksin daha da düşmesi halinde AK Parti'nin yüzde 35'in altına inme olasılığı artacak.


6

Bulgaristan’da polis bir operasyonda Jackson Pollock’un hiç bilinmeyen bir tablosunu ele geçirdi Tabloları en yüksek meblağa satılan ressamlar arasında yer alan Jackson Pollock’ın, varlığı daha önce bilinmeyen bir eseri Bulgaristan’da ele geçirildi. Eserin piyasa değerinin 54 milyon dolar.

7

İsrail’de geceyarısı onaylanan yargı düzenlemesi: Halk sokağa döküldü İsrail'de başbakanın görevden alınmasını zorlaştıran yasa tasarısı Knesset'ten geçti. Tasarıya karşı çıkan İsrailliler, sokakları doldurarak tepkilerini gösterirken, muhalefet de Başbakan Benyamin Netanyahu ve koalisyon hükümetini "hırsız gibi" davranmakla suçladı. 8

Yapay bir dağ gibi: Adıyaman’da enkaz döküm alanı Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Adıyaman'da, yıkılan binaların enkazının götürüldüğü bölgede büyük bir dolgu alanı oluştu. 9

James Webb Uzay Teleskobu dünyadan 40 ışık yılı uzaktaki ötegezegende toz fırtınası tespit etti ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) James Webb Uzay Teleskobu, ilk kez Güneş Sistemi'nin dışındaki bir ötegezegende şiddetli toz fırtınası tespit etti.


32 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page