top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Bilmek isteyeceğiniz en önemli 12 HaberGüne başlarken bilmek isteyeceğiniz en önemli 12 Haber

25 Temmuz 2022 Pazartesi1 Sedat Peker’den sonra şimdi de Levent Göktaş ifşaata başlayacak: “Ben yanarsam siz de yanarsınız…” 18 Aralık 2002’de Ankara’da öldürülen akademisyen Necip Hablemitoğlu suikastının planlayıcısı olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Özel Kuvvetler’den emekli Albay Levent Göktaş’a ait olduğu öne sürülen bir sosyal medya hesabı, bugüne randevu vererek videolo ifşaatlara başlayacağını duyurdu. Twitter’da Levent Göktaş ismiyle açılan hesaptan “Yarından (bugünden) itibaren video çekmeye de başlayacağım. Çalışkan ve başarılı bir subaydım. Kırgın olduğum silah arkadaşlarım var. Kullanıldığım durumlar oldu. Hepsini yavaş yavaş açıklayacağım. Silivri Cezaevi’ne bir kez girdim, ikinci kere girmeyeceğim. Oraya girmesi gerekenler girecek. Beni kullananlar girecek” ifadelerini kullandı. “Beni kullanıp bir kenara atanlar kabusunuz olacağım. Tuğlayı yarın (bugün) çekiyorum. Altta kalanın canı çıksın. Beni Sedat Peker ile karıştırmayın. Devlet denilen aygıtı başınıza geçiririm. Ben yanarsam siz de yanarsınız, net” diye yazan Göktaş’ın bu sözlerine Dubai’de yaşayan Sedat Peker çok kızdı. Peker, Göktaş’a cevaben “Beni Sedat Peker’le karıştırmayın demek ne demek ? Kimsin lan sen yavşak, Ankara’ya geldiğimde görüşmelerimizde yarım metre arkamdan yürüdüğün gerçekliği ortadayken beni Sedat Peker’le karıştırmayın demek ne demek? Yaşar Baba vasıtasıyla bana teklif ettiğin para ile ortadan adam kaldırma tekliflerini de seçimlere 2 ay kala çekeceğim videolarda da konuşacağız. Kimsin lan sen beni Sedat Peker ile karıştırmayın diyorsun?” diye yazdı. Peker’in bu sözlerine Göktaş’tan cevap da gecikmedi, o da “2 senedir üç beş tane soytarı’nın kasetini yayınlamaktan Başka ne yaptın? Tayyip abi helalleşeceğiz dedin? Ne oldu o mevzu? Madem o kadar cesaretlisin? Evet sen olmadığımı herkes görecek! Misli ile iade ediyorum hakaretini!” diye yazdı. Bakalım bugün neler olacak?


2 MİT buldu, TSK vurdu, ABD taziye yayınladı Suriye’de terör örgütü PKK’ya yönelik MİT tarafından yeni bir operasyon yapıldı. Ülkenin kuzeyindeki Kamışlı’daki SİHA’lı operasyonda terör örgütünün uzantısı olan Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) üst düzey komutanlarından Salva Yusuk ve beraberindeki iki kadın terörist öldürüldü. ABD’nin Orta Doğu’daki Merkez Komutanlığı CENTCOM’dan yapılan açıklamada ise “DSG Genel Komutan Yardımcısı ‘Jiyan Efrin’ kod adlı Salwa Yusuf, iki kadın savaşçıyla beraber Kamışlı’da bir saldırıda öldürüldü. Salwa DEAŞ’a karşı savaşta ve ideolojisiyle mücadelede kritik bir DSG komutanı oldu. CENTCOM, 3 DSG savaşçısının ailelerine, Kuzeydoğu Suriye’ye ve DSG müttefiklerine taziyelerini iletiyor” ifadeleri kullanıldı. MİT’in bir diğer operasyonunda da örgütün sözde Ayn El Arap (Kobani) eyalet sorumlusu Şahin Tekintanğaç da etkisiz hale getirildi.


3 Kılıçdaroğlu: Bay Kemal olmak için bütün hayatımı verdim CHP, Milletin Sesi mitinglerinin üçüncüsünü Balıkesir’de düzenledi. Sahneye çiftçisinden diş hekimine kadar vatandaşlar çıkarak sorunlarını anlattı. Daha sonra kürsüye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu “Bu sesi geniş kitlelere ulaştırmanın yanında Ankara’daki sağırlara da duyurmak zorundayız. Sarayda oturanlara değil milletin arasında milleti düşünenlere ihtiyacımız var” dedi. Meclis’in açıldığı gün Lozan Anlaşması’nın kabul edildiği 24 Temmuz’un milli bayram ilan edilmesi için kanun teklifi vereceklerini söyledi. Balıkesir’e İstiklal Madalyası verilmesini de teklif edeceklerini anlattı. Devlette çürüme yaşandığını ve yeniden inşa edilmesi gerektiğini anlatan CHP lideri “5 sente muhtaç bir Türkiye Cumhuriyeti var” dedi. EYT sorununu çözeceklerinin sözünü verdi. “Ne yaparlarsa yapsınlar Bay Kemal bu düzeni mutlaka değiştirecek. Bay Kemal olmak için bütün hayatımı verdim. Bay Kemal olmak için önce ahlaklı olacaksın, kul hakkı yemeyeceksin, adaletli olacaksın, emperyal güçlerin karşısında diz çökmeyeceksin. Bay Kemal olmak için para bulurum diye Körfez ülkelerine gidip el avuç açmayacaksın, bu ülkenin itibarını koruyacaksın. Bay Kemal olmak için İstanbul Sözleşmesi’ni bir hafta içinde yürürlüğe koyacaksın. Sen kim, Bay Kemal kim. Hiç meraklanmayın. Halledeceğim ben bunları” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu miting sonrası ‘Bay Kemal’ ifadesini Twitter hesabındaki kişisel bilgiler kısmına da ekledi.


04 Erdoğan: Kur-faiz-enflasyon şeytan üçgeninden çıkacağız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İbn Haldun Üniversitesi’nin mezuniyet töreninde konuştu. “Kur, faiz, enflasyon şeytan üçgeninde sıkıştırıldığımız ekonomik istikrar mücadelemizi inşallah zaferle neticelendireceğiz. Pek çok ülkenin resesyon ve buna bağlı krizlere sürüklenme korkusu yaşadığı dönemde biz ekonomimizi büyüterek yolumuza devam ediyoruz. Küresel dengesizliklerin ve içimizdeki kimi açgözlülerin sebep olduğu yüksek fiyat artışlarına karşı vatandaşlarımızı gelirlerini artırarak korumakta kararlıyız” dedi. Türkiye’nin dış politikasını öven Erdoğan “Kuzeyimizdeki savaşta taraflarla her düzeyde konuşabilen, diyalog yollarını açık tutan, son tahıl anlaşmasındaki gibi mümkün olan yollarda işbirliğini sağlayan anahtar ülke konumundayız. Çeşitli sebeplerle sorunlar yaşadığımız ülkelerle ilişkilerimizi hal yoluna koyduk. Bazı dostlar şunu söylüyor, ‘Ben sizi anlayamıyorum. Hem kavga ediyorsunuz, hem ara buluyorsunuz, nasıl oluyor bu iş?’ İşin zaten anahtar kısmı orası. Bütün mesele dost kazanmak, düşman değil. Biz de bunu şu ana kadar başardık, başarıyoruz. Bize güvenen dost ve kardeş toplumları, ülkeleri zor zamanlarında hep yanlarında olarak hayal kırıklığına uğratmadık” diye konuştu.


05 Prof. Gökhan Hotamışlıgil ve ekibinin Harvard’da neler bulduğunu bu kez Murat Ülker kendisi yazdı Türkiye’den Ülker Grubu, 2014 yılında Harvard Üniversitesine büyük bir bağışta bulunarak burada bir “Sabri Ülker Merkezi” kurulmasını sağladı. Merkezin başına da, Harvard’da uzun yıllardır obezite, Tip 2 şeker hastalığı ve beraberinde gelen metabolik sorunlar konusunda araştırmalar yapan Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil getirildi. Merkez, 8 yıllık çalışmalarının sonunda özellikle Tip 2 şeker hastalığının sona erdirilmesi ve obezitenin sona erdirilmesi konularında çok önemli buluşlara imza attı. Bu anlaşmayı yapan isim olarak, Ülker Grubu’nun sahibi Yıldız Holding’in onursal başkanı Murat Ülker geçen haftalarda Boston’a, Sabri Ülker Merkezi’ne gitti ve Hotamışlıgil ile ekibinden bilgi aldı. Murat Ülker bu seyahatte öğrendiklerini ve merkezde kendisine verilen bilgileri gayet ayrıntılı ve anlaşılır biçimde kaleme almış, kendi kişisel blogunda yayınladı.


06 Köpekli afişle 1800 tane ev sattılar ama meğer sitede köpek beslemeyi yasaklamışlar Ankara’nın Etimesgut ilçesinde 2 çocuklu ailenin köpekle çekilmiş fotoğrafı kullanılarak hazırlanan afişlerle daireleri satılan sitede, köpek beslemenin yasak olduğu ortaya çıktı. Site yönetimi tarafından avukat imzası ile yapılan duyuruda; bazı kat malikleri ve kiracıların kullandığı bağımsız bölümlerde ‘Yönetim Planı’na aykırı olarak köpek beslendiğinin tespit edildiği belirtildi. Söz konusu ‘Yönetim Planı’nın ilgili maddesinin, ‘Kat malikleri ile onların külli ve cüzi halefleri, bağımsız bölümlerinde ve bağımsız bölümlerin balkonlarında ve ortak yerlerde küçükbaş ve büyükbaş hayvan, güvercin, tavuk, köpek ve benzeri hayvanları besleyemezler, aksi takdirde Toplu Yapı Yönetimleri tarafından cezai işlem uygulanır’ hükmünü içerdiği hatırlatıldı. Karar, 1800 daireli sitede tepki çekti.


07 Boşaltılan çöp evde bir yıldır kilitli çocuk bulundu Bursa’da Aydın S., kirasını ödemediği için kiracısı Kamuran Pınar A.’yı mahkemeye verdi. Borcunu ödemeyen ve duruşmalara katılmayan Kamuran Pınar A.’nın evden tahliyesine karar verildi. İcra ekibinin çilingir yardımıyla girdiği evin kilitli ve çöple dolu bir odasından ise 9 yaşındaki bir çocuk baygın halde bulundu. Çocuğun Kamuran Pınar A.’nın yeğeni olduğu, kız kardeşinden 2 yıl önce aldığı ve çöplerle dolu kilitli bir odada yaklaşık 1 yıldır tuttuğu öğrenildi. Çocuğun tırnakları ile saçlarının uzadığı, vücudunda yaralar olduğu ve çok zayıf kaldığı görüldü. 9 yaşındaki C.M.A. savcılık kararıyla annesine teslim edildi.


08 38 derece sıcakta İzmir eve kapandı Sıcaklığın 38 dereceyi bulduğu İzmir’de tüm gün cadde ve sokaklar bomboş kaldı. Kordon Boyu’nda pazar günü in cin top oynadı.


09 U17 Milli Voleybol Takımı Avrupa ikincisi oldu Çekya’nın ev sahipliğinde düzenlenen U17 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden 17 Yaş Altı Kız Milli Takımı, final maçında İtalya’ya 3-1 mağlup oldu. Milliler, üst üste 2. kez Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

10 Gazeteci Erdinç: SBK ile bağlantılı 8 sayfalık liste var Araştırmacı gazeteci Cengiz Erdinç, sosyal medya hesabından ABD’ye iade edilen Sezgin Baran Korkmaz’la ilgili ‘8 sayfalık bir listenin’ dolaştığını açıkladı. Erdinç listede “basın, yargı, askeriye, avukat, istihbarat, emniyet, iş ilişkileri, personeller, Paramount otelde kalan kişiler, ziyaret edenler, para ödenenler ve hediye gönderilenler” diye başlıklar olduğunu öne sürdü. Erdinç, “Kimi küçük notlar SBK’nın ardındaki asıl ilişkileri, iş dünyası ya da mafyadaki uzantıları da ima ediyor” ifadelerini kullandı. Erdinç’in paylaşımına göre para ödenenler başlığı altında 21 isim var. Bunların bir kısmı gazeteci, yazar ve polis müdürü. Basın başlığı altında ise 22 isim yer alıyor.

11 “Çocuğa cinsel istismar”la suçlanan MHP’nin eski il başkanına 35 yıl hapis istendi Diyarbakır’da 17 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ve genel merkez kararıyla görevden alınan MHP Diyarbakır eski İl Başkanı Cihan Kayaalp hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede Kayaalp’in “çocuğun cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” suçlarından 35 yıl hapisle cezalandırılması istendi. Kayaalp geçirdiği bir ameliyat sonrasında “İktidarsızlık” sorunu yaşadığını iddia etti, ancak buna dair dosyaya herhangi bir sağlık raporu sunamadı.

12 Akşener: Ankapark israfın somut hali olmuş, ders olarak okutulmalı İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la birlikte Ankapark’ı gezdi. Akşener “Ankapark okullarda çarçur dersi olarak okutulmalı. Göz göre göre 801 milyon dolar gömülmüş. Bilim, akıl yok burada. Çok ciddi bir cepten alınıp diğer cebe koyma var. Çok açık bir israf var ve apaçık bir yolsuzluk var. Türkiye’de bugüne kadar yapılmış pek çok yolsuzluğun, israfın somut hali bu. 801 milyon dolara KYK’lı tüm gençlerin borçları silinebilinirdi, sadece faizleri değil. EYT’lilerin birçok problemi çözülebilirdi. Böyle bir israfla Türkiye’de yaşayan vergi veren vatandaşın nasıl bir sistemle çürütüldüğünü gördük. Gerçekten çok üzüldüm” diye konuştu. Akşener park gezisinin bitiminde “Bu arada niye böyle bir dinozor merakı vardır ona şaşırdım” dedi. Başkan Yavaş ise “Geçmişine gitmek lazım efendim” yanıtı verdi. Akşener “Bu da güzeldi” yanıtı verdi. Öte yandan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de, Ankapark hakkında yaptığı açıklamada, “Dinozor da dinozor… Benim zamanımda sağlamdı bunlar, şimdi görüyorum parçalamışlar” dedi.

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page