top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

Borçka'da Uluslararası Tiyatro Festivali başladı...Borçka Belediyesi tarafından düzenlenen Borçka Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması, dün Sevgili Arsız Ölüm oyununun sahnelenmesiyle başladı. Festival 22 Mayıs'ta sona erecek.Hayati Akbaş

BORÇKA-Borçka Belediyesi tarafından düzenlenen Borçka Uluslararası Gençlik Tiyatro Buluşması, dün Sevgili Arsız Ölüm oyununun sahnelenmesiyle başladı. Organizasyon kapsamında 25 tiyatro oyunu, 15 tiyatro atölyesi ve birçok söyleşi gerçekleştirilecek.Tiyatro salonu olmayan Borçka’da, uluslararası düzeyde tiyatro buluşmaları düzenleme amaçlarını açıklayan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Evet Borçka’mızda tiyatro salonu yok. Bizler bir adım attık, çocuklarımız ve gençlerimiz için bir adım attık. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Borçka’nın kültür ve sanat kenti olması için birçok etkinlik düzenledik. Son olarak da kentimizin aslında her alanını tiyatro sahnesine döndürdük. Okul bahçelerini, sokakları, köprüleri… Aklınıza gelebilecek neresi varsa bir tiyatro oyunuyla karşılaşabilirsiniz. İlk defa Borçka’da böyle bir etkinlik yapılıyor. Bu organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sanatın birleştirici gününe daima inandım, bu etkinlik sonrasında da Borçka’mıza yakışan bir kültür merkezini hep birlikte hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

TİYATRO BULUŞMASINA KİTAP GÜNLERİ DE EŞLİK EDECEK

Tiyatro buluşmasının olacağı 15-22 Mayıs tarihleri arasında ayrıca Borçka Kitap Günleri de düzenlenecek. Kitap günleri kapsamında birçok şair, yazar ve gazeteci söyleşi ve imza günleri gerçekleştirecek.


12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page