• HaberciGazete

BRT Yayın Grubu'na gelen Bayram mesajları


Bugün Ramazan Bayramı'nın 1. günü. Haberin yayına verilmesine kadar BRT Yayın Grubu'na ulaşan kutlama mesajlarını yayımlıyoruz.


BAYRAKTUTAN BAYRAM MESAJI YAYINLADI

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.ARTVİN-CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bayraktutan mesajında "Bayramlar; milli ve manevi duygularımızın tazelendiği, dostluk ve kardeşliğimizin yaygınlaştığı, umutlarımızın yeşerdiği, sevinç ve coşkumuzun doruğa çıktığı müstesna günlerdir. Bayramların ruhunda dargınlıklara, kavgalara son verilerek barışmak, kucaklaşmak vardır. Bu anlamlı günlerde insanları ayrışmaya, kavgaya, savaşa sürükleyenler değil; barışa, dostluğa ve kardeşliğe kavuşturanlar hayırla yâd edilirler.

Bu nedenle ülkemizi farklı düşünen, eleştiren, görüşünü dile getiren her kişinin kendisini özgürce ifade edebildiği; insanların haksız ve hukuksuz şekilde gözaltına alınmadığı, yargılanmadığı, tutuklanmadığı, adaletin kişilere göre değil, toplumun her kesimine eşit şekilde tesis edildiği yarınlara kavuşturmak en önemli önceliğimizdir.

Bayramların taşıdığı anlam ve öneme uygun olarak, özellikle bu zor günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız. Unutmamalıyız ki içinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle bayram ruhunu yaşatmak, birlik içinde olabilmek her zamankinden çok daha önemlidir. Ülke olarak içerisinde bulunduğumuz zor dönemi dayanışma ve yardımlaşma duygularıyla mücadele ederek, birlik ve beraberlikle güçlüklerin üstesinden gelerek atlatabilir, hayalini kurduğumuz aydınlık yarınlara hep beraber ulaşabiliriz.

Ülkemiz kaynaklarının adil paylaşıldığı, kimsenin yoksulluk ve sefalet içinde olmadığı, emeğin değer bulduğu, liyakatin, sevgi ve hoşgörünün esas olduğu, hak, hukuk, adalet ve eşitliğin sağlandığı, güvenlik kaygısı ve gelecek endişesinin taşınmadığı, terör ve şiddetin son bulduğu, herkesin birlik ve beraberlik içinde yaşadığı sağlık dolu, mutlu bayramlar temennisiyle; bizlere özgürlük içerisinde bu bayramları kutlama fırsatını veren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.'' ifadelerine yer verdi.Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin Ramazan Bayramı mesajı

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Deveci, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kıymetli Atakumlular, Dayanışma ruhumuzu yükselten, bizleri manevi duygularla sararken hoşgörü ve sevgiyle kalplerimizi ısıtan Ramazan ayını bir kere daha hep birlikte geride bıraktık. Ancak Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevincini yaşıyorken şehrimize düşen şehitlerimizin ateşi ile yüreklerimiz yandı. Samsun’un kahraman evlatları Piyade Sözleşmeli Er Nurettin Uzun ve Uzman Çavuş Mümin Çarkcı’nın şehit haberleriyle bayram evlerimiz yas evine döndü. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm Samsunlulara sabırlar dilerim. Memleketimizin birliği için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle bir kere daha anıyorum. Kültürümüz içerisinde önemli değer atfedilen bayramlarımızda, dünyanın içerisinde olduğu zor ve huzursuz koşulları bir kere daha göz önünde bulundurarak bağımızı kuvvetlendirmeli, birliğimizi ve dayanışmamızı yükseltmeliyiz. Ramazan Bayramımızın milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum.”


BAŞKAN DEMİR: RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Ramazan Bayramı nedeniyle ile tebrik mesajı yayınladı.


Başkan Demir, "Ülkemiz ve Milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, milli ve manevi duyguların zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı Ramazan Bayramını hep birlikte karşılamanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar; sevgi, paylaşma, dayanışma ve barış gibi insana en çok yakışan değerlerin bir arada yaşanması halinde, hayatın nasıl güzelleştiğini görmemize vesile olan; kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemizi sağlayan çok özel günlerdir. Bu özel ve mübarek günleri layığı ile yaşamayı temenni ederken, ülkemizin, milletimizin, tüm İslam Âleminin mübarek Ramazan Bayramını kutluyor, sağlık ve huzur içinde, birlik ve beraberlik dolu nice bayramlara ulaşmayı diliyorum.” dedi.


BAŞKAN YILMAZ'DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.Başkan Yılmaz mesajında şu ifadeleri kullandı;"Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan, Müslümanlara sabrı, nimete şükrü, yanı başımızdaki ihtiyacı olanları fark etmeyi ve paylaşmayı öğreten on bir ayın sultanı bir Ramazan ayını daha geride bırakarak sevgi, kardeşlik, dostluk, mutluluk ve kederi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama milletçe, huzur ve güven ortamı içinde ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz.Bayramlar, Rabbimizin bir nimeti olmasının yanı sıra mutlulukların paylaşıldığı; birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği; dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu; insanların kaynaşmasına ve barışın tesisine aracılık eden müstesna günlerdir. Bu müstesna günlerde çocuklarımıza sevgiyi, büyüklere hürmet ve saygıyı, cömertliği, fedakârlığı, başkalarının yüzünü güldürmeyi, akraba ziyaretini öğretmeli ve yaşatmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz Milletimizin, bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Ramazan Bayramının ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve bütün insanlığa huzur, barış, merhamet ve esenlik getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.


"Bu Bayramda da Kırgınlıklarımızı Bitirelim"


Gelecek Partili Muhammet Dilmaç, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.Dilmaç, "Bu özel bayram günlerinde kırgınlıklar, dargınlıklar bir kenara bırakılmalı, sevinçler, coşkular, hüzünler hep beraber paylaşılmalı, milli birlik ve beraberlik bilincinin pekiştirilmesi için çaba gösterilmelidir. Bayramlar, hoşgörü ve kardeşliğin, dayanışmanın, barışın, sevgi ve saygının en yoğun olarak yaşandığı özel günlerdir. Türk milleti, her zaman zor ve kederli günleri ile mutlu ve huzurlu günlerini paylaşmasını bilen en yüce millet olmuştur. Bu özelliğimiz müstesna hasletlerimiz olup yapılan her türlü hesap ve entrikaya rağmen yüzyıllardır millet olarak varlığımızın devamını sağlamıştır. Bayramlar milletimizin birlik ve beraberliğimizin kilit taşı olmaya devam etmektedir. Ayrıca ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında bu mübarek günleri kutlamaktan mahrum olan kardeşlerimizin acılarını yüreğimizde hissediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk milletinin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, bu kutlu bayramın kanayan yaralara merhem, mahzun gönüllere neşe, aziz milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ederim.” dedi.


Başkan Hacısalihoğlu, “Bayram Coşkusunu Hep Birlikte Yaşayalım”

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Hacısalihoğlu, “Bayramlar, yaşama ve insana dair güzelliklerin sımsıcak duygularla paylaşıldığı, insanların barışarak dargınlıkları unuttuğu, kültür ve inanç değerlerimizin güç kazandığı özel ve anlamlı günlerdir. Bayramı dost, akraba ve komşularımızı ziyaret ederek kutlamalı; hasta, engelli ve muhtaçlık içinde olanlara yardım ederek ziyarette bulunmalı ve bayram coşkusunu onların da yaşamasını sağlamalıyız. Ayrıca, milletimizin huzur ve güven içinde yaşaması için büyük fedakârlıklarda bulunmuş gazilerimizi ve şehit ailelerimizi ziyaret ederek onları hatırlamak, ihtiyaçları varsa gidermek, acılarını paylaşmak hepimizin insani ve ahlâki görevidir. Çünkü bayramlar toplumsal bir kaynaşma günü olarak, toplumun bütün kesimleri tarafından paylaşıldığı oranda bayram sevinci yaşanmış olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı en içten duygularımla kutlar; sağlık huzur ve mutluluk dileklerimle sevgi ve saygılar sunarım” dedi.


Başkan Bünyamin Önel'den Ramazan Bayramı Mesajı

"Bayramlar Sevgi ve Hoşgörünün Simgesidir" Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Mezitli Sanayi Sitesi Başkanı Bünyamin Önel, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Önel mesajında şu ifadelere yer verdi: "Sevginin ve hoşgörünün simgesi olan bir bayramı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm Müslümanlar için büyük önem taşıyan Ramazan Bayramı, bizleri birbirimize yakınlaştıran, sevgi ve dostluk bağlarımızı güçlendiren, birlik ve beraberliğimizin en güzel örneklerinin sergilendiği anlamlı ve özel günlerin başında gelmektedir. Dostluğu, sevgiyi ve mutluluğumuzu paylaştığımız, birlik ve beraberliğimizi en sıcak şekilde hissettiğimiz, sağlıklı ve huzurlu nice bayramlar geçirmeniz dileğiyle tüm İslam aleminin ve hemşerilerimin Ramazan Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."


Erçelebi’den Bayram Mesajı

DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erçelebi, Ramazan bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Erçelebi, "Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, dostluk duygularının güçlendiği; dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu; insanların kaynaşmasına ve barışın tesisine aracılık eden ulvi ve müstesna günlerdir. Özellikle yaşlılarımızın ve kimsesiz çocuklarımızın yüzlerini güldürerek, gönüllerini almalıyız. Umutların yeşerdiği, iyilik ve güzelliklerin filizlendiği bayramlar, el ele vermenin, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin vesilesidir. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlanmalı, özellikle bu günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını egemen kıldığımız sürece daha güzel günlere ulaşacağımıza şüphe yoktur. Bu duygularla Ramazan Bayramınızı en samimi duygularımla kutlar, barış, sevgi, kardeşlik, dostluk ve huzur içerisinde nice bayramlara kavuşmanızı temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım" dedi.


“BAYRAMLAR, BİRLİK VE DİRLİĞİ SAĞLAYAN ÖZEL GÜNLERDİR”

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Av .Mürşide Gizem Yıldırım, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.Başkan Yıldırım, “Rahmet ve mağfiret ayı olan bir Ramazan-ı Şerif'i daha geride bırakmanın ve mübarek Ramazan Bayramı'na ulaşmanın sevinicini hep birlikte yaşıyoruz. Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel günlerdir. Bayramlarda sevgi, saygı, birlik ve kardeşlik duygularını hep birlikte tadarız. Bayramlar bizim için barıştır, dayanışmadır, birliktir ve kardeşçe kucaklaşmadır. Ruhunda dayanışma olan Ramazan Bayramı’nın İslam alemine ve tüm dünyaya refah, adalet, huzur ve mutluluk içinde yaşayacağımız güzel günler getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Başkan Bozyokuş’tan Bayram Mesajı


Gelecek Partisi İstanbul - Beyoğlu İlçe Başkanı Yılmaz Bozyokuş, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Bozyokuş, "Dostlukların yeniden canlandığı, üzüntülerin yerine sevince bıraktığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa çıktığı ve bizleri birbirimize daha da yakınlaştıran mübarek Ramazan ayının ardından bayrama ulaşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bilinmelidir ki; bayramlar dargınlıkların unutulduğu incinen gönüllerin tamir edildiği, coşkuyu ve sevinci hep birlikte yaşayabildiğimiz en özel zamanlardır. Bayram sevinçlerimizle dini ve milli duygularımız perçinleşir, milli birlikte ve beraberlik bilincimiz daha da güçlenir. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Ramazan Bayramı’nın İslam Alemine, aziz milletimize, ilçemize huzur sağlık ve mutluluk getirmesini Cenabı Allahtan niyaz eder, çok değerli Beyoğlulu hemşerilerimizin bayramını kutlarım.” dedi.


Başkan Karış, “Bayramlar, Birlik ve Dirliği Sağlayan Özel Bir Gündür”

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.Başkan Karış, "Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir. Bayramlar insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel bir gündür.


Bu duygu ve düşüncelerle bütün Soma halkının Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.


ÜNZİLE YÜKSEL’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.


Yüksel, 30 gün tutulan oruçların ardından bayrama kavuşmanın, mutluluk verici olduğunu ifade ederek, “Mübarek Ramazan Bayramının milletimize bolluk, bereket ve sağlık, İslam âlemi ve Yüce Türk Milleti’ne barış, huzur ve kardeşlik getirmesini, dilerim. Terörün, geçim darlığının, ekonomik sıkıntıların ve Doğu Türkistan'da yaşayan kardeşlerimize uygulanan işkence ve asimilasyonların bittiği, İslam’ın ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'ya ve Filistinli kardeşlerimize yapılan saldırıların son bulduğu günlerin özlemini çekmekteyiz. 2 yıl süren salgının ardından yasakların kaldırıldığı bir bayramı hep birlikte idrak edeceğiz, özlem ve hasret gidereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Türk Milleti’nin ve İslam Alemi’nin mübarek Ramazan Bayramını yürekten kutluyorum” dedi.


"Bayramın, Tüm İnsanlığa Barış ve Huzur Getirmesini Temenni Ediyorum"


Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, "Bayramlar, dinî ve millî duyguların perçinleştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden millî birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği önemli günlerdir” dedi.


Başkan Doğmuş Ramazan bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Doğmuş, "Bu anlamda Ramazan bayramının Mersinli hemşehrilerim, milletimiz ve ülkemiz için dostluğa, barışa, sevgiye ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm hemşerilerimin ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum.

Bayramın dünyanın dört bir yanında acı çeken başta Müslüman kardeşlerimiz ve soydaşlarımız olmak üzere, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum. Kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı şu günlerde aziz milletimizi birbirine düşürmek isteyen hiçbir terör örgütüne Allah’ın fırsat vermemesini diliyor, bu uğurda canlarını feda etmiş bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Sevgileri birleştiren, kardeşlik duygularını pekiştiren, hüzünleri azaltan, sevinçleri çoğaltan, Ramazan Bayramı'nın yurdumuza ve insanlığa sağlık, barış ve huzur dolu günler getirmesini diliyor, halkımızın mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.


CHP’li Bozat’tan Bayram Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İnsan Hakları il Temsilcisi Mehmet Levent Bozat, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Bozat, “Millet olarak karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü içerisinde, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının geliştirilmesine, her türlü kırgınlıkların ve dargınlıkların sona erdirilmesine vesile olan Ramazan Bayramına ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Ramazan Bayramının güzel ülkemizin huzur, güven, birlik ve mutluluğuna, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasına; milletimiz için dostluk, kardeşlik, karşılıklı dayanışma, yardımlaşma ve hoşgörü duygularının pekiştirilmesine; tüm insanlığın özlediği barışa, huzura, kardeşliğe vesile olmasını diler, Adıyamanlı vatandaşlarımızın ve her kademede görevli mesai arkadaşlarımın sağlık, mutluluk ve esenlikler içerisinde güzel bir bayram geçirmesini temenni eder; hepimizin Ramazan Bayramını kutlar, saygılar sunarım” dedi.

56 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör