• HaberciGazete

BRT Yayın Grubu'na gelen Ramazan Bayramı mesajları


Bugün Ramazan Bayramı'nın 2. günü. Haberin yayına verilmesine kadar BRT Yayın Grubu'na ulaşan kutlama mesajlarını yayımlıyoruz.


CHP’Lİ YALIM’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

CHP’li Yalım, mesajında, “Bayramlar toplumda birlik ve beraberliğin pekiştiği anlamlı günlerdir. 2 yıldır Pandemi nedeniyle birbirimizden uzak kalarak bayramları buruk yaşadık. Ramazan Bayramında yasaksız bir şekilde sevdiklerimizle, ayrı kaldıklarımızla bir araya geleceğiz. Başta Uşaklı hemşehrilerim olmak üzere tüm halkımızın Ramazan Bayramını kutluyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu günlere ulaşmayı diliyorum” dedi.CHP’Lİ YONTAR’DAN ŞEKER TADINDA BAYRAM MESAJI

CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.


Başkan Yontar, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajda sevgi ve hoşgörü mesajı verdi. CHP’li Yontar şöyle dedi: “Bayramlar birbirimize sıkı sıkıya sarıldığımız, kuvvetli bağlarımızın gün yüzüne çıktığı, dayanışmanın arttığı kıymetli ve özel günlerdir. Böylesine günlerde en önemli şey küslükleri bir kenara bırakıp sevgi ve hoşgörüyü hatırlatmak ve onları çevremize yaymaktır. Çünkü ancak sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu bir toplum ileri gidebilir. O yüzden tüm Türk halkına ve İslam alemine iyi bayramlar diliyorum. Herkese şeker tadında bayramlar.”


BAŞKAN EROL'DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Başkan Erol mesajında şu ifadeleri kullandı;"Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissettiğimiz, manevi zenginliklerle dolu bir Ramazan Ayı’nı daha idrak ederek bayramı karşılamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bizleri Ramazan Bayramı'na kavuşturan Yüce Rabbimize sonsuz şükürler olsun.Bayram günleri, milli ve manevi değerlerimizi bütün güzellikleriyle hissettiğimiz, kırgınlık ve küskünlüğü bir kenara bırakarak barıştığımız müstesna günlerdir. Bu günlerin sevincini, heyecanını, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her anına yayabilmek, ortak hedefimiz olmalıdır. Bu günleri fırsat bilerek aramızdaki sevgi, merhamet, kardeşlik ve hoşgörü duygularını güçlendirmemiz bayramı gerçek anlamda idrak etmemizi sağlayacaktır.Bu mukaddes günlerde, Şehit Ailelerimizi, Şanlı Gazilerimizi, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı, hasta, yaşlı, yetim, öksüz ve kimsesiz kardeşlerimizi hatırlamalı, telefonla da olsa kendileriyle hemhâl olmalı, yalnız olmadıklarını onlara hissettirebilmek için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Ramazan Bayramı vesilesiyle, milletimizin huzur içerisinde yaşaması ve vatanımızın bütünlüğü için görev yaparken hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, şehit ailelerimize, gazilerimize ve yakınlarına bir defa daha şükranlarımı ifade ediyorum.Saygıdeğer Köyceğiz halkımız başta olmak üzere Aziz Milletimizin ve bütün İslam Âleminin Ramazan Bayramını kutluyor; bayramın tüm insanlığa dostluk, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyor, herkese sağlık ve esenlikler niyaz ediyorum." şeklinde konuştu.


Başkan Erhan Vergili'den Ramazan Bayramı Mesajı

“Bayramlar toplumsal barış, sevgi, dostluk, kardeşliğimiz İçin Mükemmel Bir Vesiledir”

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Başkan Vergili, “Rahmetin, bereketin ve şefaatin müjdelendiği bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, huzur içinde bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bayramın, bilhassa İslam coğrafyasında, acı ve umutsuzluk içinde, gözyaşları içinde yaşamakta olan kardeş halklarımızın yaralarına merhem olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Bayramlar toplumsal barış, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz için mükemmel bir vesiledir. Bu vesile ile İslam dünyasında dökülen kanın ve gözyaşının bir daha yaşanmaması dileği ile Mübarek Ramazan Bayramının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini Allah’tan temenni ediyorum” dedi.


Başkan Saygın, Bayram Mesajı Yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Saygın, “Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının en üst düzeyde yaşandığı, karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu bir Ramazan Bayramına erişmenin hayali ve umudunu taşıyoruz. Kültürümüzde ve inancımızda önemli bir yeri bulunan bayramlar, toplumsal huzur ve barışın sağlanmasında, milli ve manevi duygularımızın canlı tutulmasında, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı anlamlı günlerdir. Bu vesileyle; Ramazan Bayramı’nın milletimize, ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa huzur getirmesini temenni ediyor, Tekirdağlı hemşerilerimizin ve bayramını ilimizde geçirmekte olan tüm misafirlerimizin Ramazan Bayramını en iyi dileklerimle kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde bir bayram geçirilmesini diliyorum.” dedi.


BAŞKAN YAVUZ'DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Başkan Yavuz mesajında beraberliğin önemine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı;"Toplumsal yaşamımızda önemli bir yeri olan, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, dargınların barıştığı, kardeşlik, dostluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu ve sevinci içerisindeyiz.Bayramlar, karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, toplumsal barışın, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının arttığı günlerdir.Bayram günlerinin sevincini ailemizle, akrabalarımızla, dostlarımızla, engelli, muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımızla, yaşlılarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamak, milletçe kaynaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini oluşturacaktır.Bu duygularla başta ilçemizde görev yapan bütün kamu görevlileri ve aileleriyle Bağlarlı hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu mübarek günlerin ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.


CHP URFA’DAN BAYRAM MESAJI

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ yayınladığı mesajla vatandaşların bayramını kutladı.


Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınlayan CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Urfa halkının ve İslam aleminin bayramını kutladı. Başkan Karadağ şu ifadeleri kullandı: “Mübarek Ramazan ayının sonuna geldik. Allah rızası için oruçlarımızı tuttuk. Bu süreçte kırdığımız, incittiğimiz kim varsa hepsinden haklarını helal etmesini dileriz. Zira bayramlar kin ve nefretin, düşmanlıkların sona erdiği, barışın, kardeşin, iyiliğin ve güzelliklerin vücut bulduğu zamanlardır. O yüzden değerli Urfa halkı başta olmak üzere tüm halkımızın ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nın mübarek olmasını dilerim. Herkese iyi bayramlar”


BAŞKAN ÇELİK'TEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şile İlçe Başkanı İbrahim Çelik, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Çelik bayramların sevgi, merhamet duygusunu pekiştirdiğinden bahsederek mesajında şu ifadeleri kullandı;" Sevgiyi, hoşgörüyü, birlik ve beraberlik gibi pek çok güzelliği içerisinde barındıran mübarek Ramazan ayını uğurlarken, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplumsal dayanışma ve birliğimizin temel taşlarından olan bayramlarımız, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olduğundan, hepimiz için büyük anlam taşımaktadır.Ramazan Bayramı’nın manevi iklimi de, sevgi ve saygı bağlarımızı güçlendirir, atalarımızdan bize miras kalan üstün değerlerimizi ebedi kılar. İslam alemini saran bu kutlu günleri gönüllerin kazanıldığı, dostluk ve muhabbet duygularının geliştiği müstesna günler olarak idrak etmeliyiz. Dayanışma gibi yüce bir duygunun tezahür ettiği bu kutsal günlerde, bizleri bir arada tutan değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek, kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; sevginin, saygının, barış ve kardeşliğin yüreklerdeki coşkusunun arttığı bu mübarek Ramazan Bayramı’nın milletimize, İslam alemine ve bütün insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, Şileli hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.


BAŞKAN AYDEMİR'DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.HOPA-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Aydemir bayramların insanlara manevi huzur kattığını belirterek; "Türk Milleti olarak, bir Ramazan Bayramı’na daha ulaşmanın huzuru ve coşkusunu yaşıyoruz. Sofraların güzelleştiği, birlik ve beraberliğin arttığı, varlık sahibi olanların yokluk içinde olanları daha iyi anladığı bu maneviyat ayını gelecek yıl tekrar ulaşmak temennisiyle uğurlarken bu uğurlama yerini mübarek Ramazan Bayramı’nın gelmesi ile birlikte yeni bir sevince bırakmaktadır.

İnsanlarımızı kaynaştıran, toplumumuzu bütünleştiren bayramlar milletçe sahip olduğumuz değerlerin en güzelidir. Bu bayramda da aile ve akrabalarımız başta olmak üzere dostlarımızı, komşularımızı unutmamalıyız.

Çevremizde bulunan yoksul, kimsesiz ve yetimlere daha özenle kucak açmalıyız. Onların yanında olduğumuzu, sevinç ve kederlerini, sıkıntılarını paylaşmaya hazır olduğumuzu göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin aileleri başta olmak üzere Hopalı hemşerilerimin ve tüm milletimizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Bu mübarek günlerin ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini diliyorum.Başkan Adem, Bayram Mesajı Yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Ramazan Bayramı nedeni ile mesaj yayınladı.

Başkan Adem, “Bir milleti kaynaştıran en önemli unsurların başında, milletin değer verdiği, milli ve manevi günler önemli bir yer tutar. Bu manevi ve milli günler, insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı, güzel duygu ve düşüncelerin en üst seviyeye çıktığı, dargınlıkların unutulduğu, sevgi ve saygının yaygınlaştığı, herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı en güzel anlardır. Mübarek Ramazan ayını geride bırakırken sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayramı daha birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle, idrak ettiğimiz bu güzel Ramazan Bayramını fırsat bilerek, milletçe kardeşliğimizi pekiştirip, dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, huzur içerisinde yaşamaya özen göstermeli, bu güzel vatan için şehit düşmüş ecdadımızın şanına yakışan sorumluluk duygusunu üzerimizde hissederek, sergilediğimiz bu birlik ve beraberliği her zaman göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramı’nın Ülkemize ve Milletimize kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini temenni eder, Halkımızın bayramını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.


BAŞKAN GÜVENİR'DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malazgirt İlçe Başkanı Mevlüt Güvenir, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.Başkan Güvenir kutlama mesajında şu ifadeleri kullandı;"Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz. Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir. Bu Bayram insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel bir gündür. Bundan dolayı bayram, anlam ve önemine uygun olarak kutlanmalı, başta yakınlarımız olmak üzere, özellikle kimsesizler, yaşlılar, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek gönülleri alınmalı yalnızlıkları hissettirilmemelidir. Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle bütün Malazgirtli hemşerilerimizin Ramazan Bayramlarını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım." şeklinde konuştu.


BAŞKAN ÖZCAN'DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan, Ramazan Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Bayramda küslerin barışmasının önemine vurgu yapan Başkan Özcan;"Manevi huzurla idrak ettiğimiz, bir bütünün parçası olduğumuzu anlamamıza vesile olan, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayını, elimizdeki maddi zenginliği, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi herkesle paylaşarak yaşayıp, Ramazan Bayramına ulaşmış bulunmaktayız.Bayramlar mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, insanların kaynaşmasına ve huzurlu yaşamın tesisine vesile olan müstesna günlerdendir. Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, nefsimizin ve bencilliğimizin bizi yönlendirmesine fırsat vermeden kırgınlıkları, dargınlıkları zihnimizden ve davranışlarımızdan söküp atmalıyız. Büyük Türk Milletinin en güzel hasletlerinden olan, yardım etmek, kim olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeksizin güçsüzün, muhtacın yanında olmak anlayışıyla, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle, bayram sevincimize onları da ortak etmeliyiz. Unutmamalıyız ki; bu güzel bayramı, bugün ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilmemizi, mukaddes değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum. En değerli varlıklarını bu vatan için feda eden şehitlerimizin aileleri, hepimize emanet ve başımızın tacıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle Ulalı hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, bayramın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.


BAŞKAN TAHİROĞLU'NDAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.Bayramların birlik, beraberlik günü olduğunu belirten Başkan Tahiroğlu;"Rahmet, mağfiret, merhamet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif’i geride bırakırken sevgi, saygı, muhabbetle kucaklaşacağımız ve yeni umutların güç bulacağı bir bayramı daha idrak etmenin sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.Bayramlar birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç, neşe ve coşkunun buluştuğu, iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unutarak barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları çok özel günlerdir. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, en güzel şekilde değerlendirmeli başta yakınlarımız olmak üzere, kimsesizler, yaşlılar, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek gönülleri alınmalı yalnızlıkları hissettirilmemelidir.Ramazan Bayram vesilesiyle tutulan oruçların, verilen fitrelerin, yapılan ibadet ve duaların Allah katında kabul olmasını diliyorum.Birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle bütün Yenişehirli hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin bayramını en içten duygularla kutlarken, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi de rahmet ve şükranla anıyorum.Bu vesile ile bütün vatandaşlarımızın trafik kurallarına riayet etmeleri ve bayram sevincinin acıya dönüştürecek her türlü davranıştan uzak durmalarını istirham ediyor, Ramazan Bayramının ilçemize, ülkemize ve bütün İslam dünyasına huzur, refah ve selamet getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum." şeklinde konuştu.


29 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör