top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

BRT Yayın Grubu'na gelen Ramazan Bayramı haber ve mesajları


Bugün Ramazan Bayramı'nın 1. günü. Haberin yayına verilmesine kadar BRT Yayın Grubu'na ulaşan kutlama mesajlarını ve haberleri yayımlıyoruz.


Ataşehir'de Millet İttifakı bileşenleri CHP'de bayramlaştıİSTANBUL/ATAŞEHİR - Ramazan Bayramı'nın ilk günü, Millet İttifakı'nın ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri CHP İlçe Başkanlığı'nda toplanarak birbirlerinin bayramını kutladı.

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, bayramlaşmada yaptığı konuşmada, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde birlikte hareket ederek ülkeye yeniden Parlamenter Sistemi ve demokrasiyi getirecek Millet İttifakı bileşenlerinin bayramını kutlamaktan büyük onur duyduğunu dile getirdi.Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin Ataşehir ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri CHP İlçesine yaptıkları bayram ziyareti sırasında önceki gün Örnek Mahallesi'nde partinin seçim bürosuna yapılan silahlı saldırıyı kınadıklarını dile getirerek dayanışma duygularını ifade ettiler. İttifak üyeleri daha sonra, öteki partileri ve Ataşehirlileri yarın partilerine bayramlaşmaya davet ettiler.


FERİZLİ'DE BAYRAM COŞKUYLA KUTLANDISAKARYA / FERİZLİ - Ferizli'de protokol ve halk bayramlaşması Koca Çeşme Parkı'nda geniş katılımla gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma programında, Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve protokol üyeleri, vatandaşlarla tek tek bayramlaştı.


Bayramın birinci günü saat 10.00'da düzenlenen bayramlaşma programı yaklaşık bir saat sürdü. Buradaki bayramlaşmanın ardından protokol üyeleri sırasıyla ilçe emniyet amirliği, ilçe jandarma komutanlığı ve Ferizli Cezaevi ziyaretleri yaparak bayramlaştı. Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve Kaymakam Hasan Balcı ilçe genelinde gün boyu gerçekleştirdikleri çeşitli ziyaretlerle bayramlaşma programını sürdürdü.Ramazan Bayramının huzur ve barışa vesile olmasını niyaz eden Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, programa katılan vatandaşlara teşekkür ederek bayramlarını kutladı. Başkan Gündoğdu "Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir. Dolayısıyla bayramlarda, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, her koşulda korumalıyız. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Hepinize, ailenize tüm Ferizlili hemşehrilerimize hayırlı ve huzurlu bayramlar diliyorum" dedi.


Programda konuşan İlçe Kaymakamı Hasan Balcı, tüm halkımızın kazasız belasız, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmeleri temennisinde bulundu. Vatandaşların ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik eden Kaymakam Balcı, "Ramazan Bayramı vesilesiyle öncelikle sizlerin, ailelerinizin, çocuklarınızın bayramını kutluyorum. Katılan veya katılamayan Ferizlili hemşerilerimizin de bayramını kutluyorum. Hepinize nice güzel bayramlar diliyorum. İnşallah sağlıkla, sıhhatle nice bayramlarda buluşmak niyazıyla. Hepinize, ailelerinize saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.
Bayramlaşma programına Ferizli İlçe Kaymakamı Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli İlçe Jandarma Komutanı Serdar Koç, Emniyet Amiri Yusuf Kabay, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, Siyasi Parti ilçe başkanları ve temsilcileri, muhtarlar, STK'lar, daire amirleri ve kalabalık vatandaş katıldı.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli Belediyesi çalışanlarıyla bir araya geldiği bayramlaşma programında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Belediye Başkan Gündoğdu, "sizlerle bir aile olduk ve hep beraber Ferizli için heyecanla çalışıyoruz" dedi. Bayramlaşma programında emekliliğe ayrılan 8 personele, emeklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.FERİZLİ BELEDİYE PERSONELİYLE DE BAYRAMLAŞMA ...


Başkan Gündoğdu, Ramazan Bayramı Arefesinde düzenlediği personele iftar programında personeliyle bayramlaştı. Ferizli Belediyesi sosyal tesislerinde düzenlenen bayramlaşma programında, emekliliğe ayrılan 8 personele, Ferizli'ye yapmış oldukları özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.


Tek tek personeli ile bayramlaşan ve gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı mesai arkadaşlarına teşekkür eden Başkan Gündoğdu, Ferizli Belediyesi bünyesinde görev yapan herkesin Ferizli'ye katkı sağladığını vurguladı. Başkan Gündoğdu, "Hepimiz aynı sorumluluk bilinciyle çalışıyoruz. Bugün 8 personelimiz ise emekliliğe ayrılıyor. Bizler için duygusal bir veda oluyor. Ferizli'ye verdikleri emekleri için her birbirinize teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatınızda başarı diliyorum. Hizmetin emekçileri olarak üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğiz. Hep birlikte Ferizli için hızla ve heyecanla çalışacağız. Rabbim, düzenimizi, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Herkese hayırlı bayramlar diliyorum" ifadelerini kullandı.
Bayramlaşma programına Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ile personelle birlikte aileleri katıldı.


CHP’Lİ YALIM’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

CHP’li Yalım, mesajında, “Bayramlar toplumda birlik ve beraberliğin pekiştiği anlamlı günlerdir. Ramazan Bayramında yasaksız bir şekilde sevdiklerimizle, ayrı kaldıklarımızla bir araya geleceğiz. Başta Uşaklı hemşehrilerim olmak üzere tüm halkımızın Ramazan Bayramını kutluyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu günlere ulaşmayı diliyorum” dedi.Öte yandan, Uşak Milletvekili Özkan Yalım hazırlattığı seçim TIR’ı ile yaklaşan 14 Mayıs seçimleri öncesi Türkiye’yi gezeceğini açıkladı. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının da yer aldığı TIR, vatandaşlar ile buluşacak. Yaklaşan 14 Mayıs seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım tarafından seçim TIR’ı hazırlandı. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da fotoğrafının bulunduğu TIR, bayram sonrası seçime kadar tüm Türkiye’yi dolaşacak. 14 Mayıs’a artık sayılı günler kaldığını ifade eden Milletvekili Yalım, “Milletimize baharın geleceğini sözünü verdik bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hazırladığımız seçim TIR’ımız 14 Mayıs’a kadar ülkemizi karış karış dolaşacak ve milletimizle bulaşacak. 14 Mayıs sonrası vaatlerimizi, ülkemiz için hayallerimizi vatandaşlarımıza anlatacağız” dedi.


BAYRAKTUTAN BAYRAM MESAJI YAYINLADI


CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.ARTVİN- CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bayraktutan mesajında "Bayramlar; milli ve manevi duygularımızın tazelendiği, umudun, sevginin, birlik, beraberlik ve hoşgörünün en güzel örneklerinin yaşandığı özel günlerdir. Bayramların ruhunda dargınlıklara, kavgalara son verilerek barışmak, kucaklaşmak vardır. Bu nedenle ülkemizi farklı düşünen, eleştiren, görüşünü dile getiren her kişinin kendisini özgürce ifade edebildiği; insanların haksız ve hukuksuz şekilde gözaltına alınmadığı, yargılanmadığı, tutuklanmadığı, adaletin kişilere göre değil, toplumun her kesimine eşit şekilde tesis edildiği yarınlara kavuşturmak en önemli önceliğimizdir.

Bu yıl ne yazık ki yaşadığımız deprem felaketinin acısını yüreğimizin en derininde hissederek birlik ve beraberlik içinde dayanışma ile yaralarımızı sarmak için seferber olduğumuz bir Ramazan ayını geride bıraktık. Bayramların taşıdığı anlam ve öneme uygun olarak, özellikle bu zor günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız. Unutmamalıyız ki içinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle bayram ruhunu yaşatmak, birlik içinde olabilmek her zamankinden çok daha önemlidir. Ülke olarak içerisinde bulunduğumuz zor dönemi hep birlikte mücadele ederek, birlik ve beraberlikle güçlüklerin üstesinden gelerek atlatabilir, hayalini kurduğumuz aydınlık günlere hep birlikte ulaşabiliriz.

Güzel ülkemizin kaynaklarının adil paylaşıldığı, kimsenin yoksulluk ve sefalet içinde olmadığı, çocuklarımızın yatağa aç girmediği, emeğin değer bulduğu, liyakatin, sevgi ve hoşgörünün esas olduğu, hak, hukuk, adalet ve eşitliğin sağlandığı, güvenlik kaygısı ve gelecek endişesinin taşınmadığı, terör ve şiddetin son bulduğu, herkesin birlik ve beraberlik içinde yaşadığı bahar tadında bir bayram temennisiyle; bizlere özgürlük içerisinde bu bayramları kutlama fırsatını veren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.'' ifadelerine yer verdi.Başkan Abdullah Özyiğit, Ramazan Bayramı’nı kutladıMERSİN - Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Ramazan Bayramı'nı yayımladığı mesajla kutladı.

Başkan Abdullah Özyiğit, yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı: “Yenişehir ailesinin bir parçası olmanın mutluluğu ve bu kente hizmet etmenin onuruyla sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz mutlu ve huzur dolu günler diliyor, ülkemize ve tüm insanlığa barış getirmesi temennisiyle Ramazan Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel günlerde sevgi, saygı ve hoşgörü duygularımızın en üst seviyede yaşanması ve bizleri daha da birleştirmesi en büyük arzumuz. Ayrıca birbirimize destek olmanın, paylaşmanın ve dayanışmanın önemini her zaman hatırlamalıyız. Sevdiklerinizle bir arada güzel anılar biriktireceğiniz nice bayramlara ulaşmanız dileğiyle, Ramazan Bayramı’nızı kutluyorum.”


HOPA TSO BAŞKANI DEMİRCİOĞLU’NDAN BAYRAM MESAJI

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu Ramazan Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.HOPA- Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu Ramazan Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Demircioğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Değerli Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri, İş Dünyasının Saygıdeğer Temsilcileri ve Kıymetli Hemşerilerimiz,

Ramazan Bayramı'nın feyziyle bir araya geldiğimiz bu müstesna günlerde, dostluğun, yardımlaşmanın, paylaşmanın ve birlikteliğin önemini bir kez daha hatırlamaktayız. Manevi atmosferiyle kalplerimizi aydınlatan Ramazan ayının ardından, coşku ve sevincin hâkim olduğu bu bayram günlerinde sizlerin yanında olmaktan gurur duyarız.

Bayramlar, insanlar arasındaki sevgi ve muhabbet köprülerini güçlendiren, sosyal dayanışmayı pekiştiren ve toplumsal huzurun tesis edildiği değerli zaman dilimleridir. Bu özel günler vesilesiyle, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin ve Hopa halkının refahı ve mutluluğu için çalışmaya devam edeceğimize söz veriyoruz”.


ARTVİN TSO BAŞKANI SEÇKİN KURT BAYRAM MESAJI YAYINLADI

Artvin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.ARTVİN-Artvin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kurt, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Sevinç ve mutluluğun paylaşıldığı, toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Ramazan Bayramı’nı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Hepimiz için büyük anlam taşıyan bayramlar; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı, millet olma şuurunun kuvvetlenerek daha yoğun yaşandığı istisnai günlerdir. Bu kutsal günleri fırsat bilerek, ulusal birlik ve beraberliğimizi her koşulda korumalı, iyiye ve güzele yönelmeli, çatışma yerine uzlaşmayı, kavga yerine hoşgörüyü benimsemeli, gönül ve ruh birliği içinde hareket ederek birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı daha çok hatırlamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta kahraman şehit ve gazilerimizin aileleri olmak üzere tüm İslam Alemi’nin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, kardeşliğimizin daha da güçlenerek barış, sevgi ve hoşgörünün egemen olduğu bir dünyaya vesile olmasını diliyor.

Artvin haberlerinin kaynağı: Hayati Akbaş
37 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page