top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

BRT Yayın Grubu'na ulaşan Anneler Günü iletileri...


Yarın Anneler Günü. BRT Yayın Grubu'na bu haber yayına verilinceye değin ulaşan Anneler Günü ile ilgili iletileri sunuyoruz.


CHP’Lİ YALIM: “KURTULUŞUN VE HUZURUN REÇETESİ, ANNELERİMİZDEDİR”

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. CHP’li Yalım, Anneler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, dikkat çeken ifadeler kullandı. Yalım şöyle dedi: “Bugün ülkemizde büyük bir kutuplaşma, kavga, kin besleme, tartışma ve kaos ortamı var. İşte tam da böyle bir iklimde, kurtuluşun reçetesi o kadar basit ki. Nedir o? Anneler. Bir düşünün. Kendi annelerinizi düşünün. Sizlere sevgiyi, saygıyı, merhameti, şefkati, bir karıncayı dahi incitmemeniz gerektiğini söyleyen o muhteşem kişiliği. Bunu düşündüğümüz anda, bir kavganın içindeyken, bir tartışmadayken, birine kin duyacakken bunu düşündüğümüz an, karşıdaki kişinin annesini aklımıza getirdiğimiz an, işte o zaman kurtuluşun, huzurun ve barışın da formülünü aslında bulmuş oluyoruz. Annelik duygusu ve çevreye yaydığı o enerji, o his aslında tüm insanlık adına bir kurtuluş reçetesidir. O nedenle annelerimizin, anne adaylarımızın ve ebediyete intikal etmiş annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum. Annelerimiz iyi ki varlar ve annelerimiz var oldukça dünya her zaman için sevgi ve şefkatle, kötülüklere karşı dimdik durmaya devam edecek.”


BAŞKAN DEMİR: ANNELERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM


İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, mesajında şu ifadelere ter verdi; Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) “Cennet annelerin ayakları altındadır” kelamlarıyla en hoş formda lisana getirmiş olup anne sevgisinin bir güne sığmayacak kadar sevgiyi hak eden annelerimize bu hoş gün vesilesiyle sevgi ve hürmetlerimizi iletme fırsatı buluyoruz. Milletçe anneye gösterdiğimiz sevginin, hürmetin sembolü olarak aziz yurdumuzun bir ismi da Anadolu değil midir? Vatanımızla eş bedel tuttuğumuz bedelli varlıklarımız olan analarımız, fedakârlık, sabır, sevgi ve müsamaha ile dünyanın en şanlı vazifesini yerine getirirken; merhametin ve koşulsuz sevginin sembolüdürler.” Başkan Demir, “Karşılıksız sevginin, derin hürmetin, eşsiz fedakarlığın, sonsuz merhametin ve engin sabrın şefkat dolu yüreklerin buluştuğu annelerimize, insanlığın ömrünü tehdit eden bu salgın periyodunda de hayatı en hoş haliyle meskene sığdırdıkları için şükranlarımı sunuyor, tüm annelerimizin anneler gününü en içten dileklerimle tebrik ediyor, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum” tabirlerini kullandı.


Başkan Michael James Aşkar'dan anneler günü mesajı

“Annelerimizin Değerini Her Daim Bilmeliyiz” DSP Muğla İl Başkanı Michael James Aşkar, anneler günü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Başkan Aşkar, “Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. En değerli varlığımız, baş tacımız annelerimizin tek beklentisi ise sevgidir. Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerimizin payı vardır. Onların değerini kaybetmeden zamanında bilmek, başımıza taç etmek ve gönüllerini hoş tutmak bizler için bir görevdir. Yerleri doldurulamayacak, değerlerini ölçmede hiçbir şeyin tartı olamayacağı, üzerimizdeki haklarının hiçbir şekilde ödenemeyeceği annelerimizi, sadece bir gün ile sınırlı kalmayarak hayatımızın her gününde hatırlama bilinç ve vefasına sahip bir milletin fertleri olarak bu anlamlı günün annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza katkı sağladığına inanmaktayım. Bu vesile ile annelerimizden hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Hayatın tüm güzelliklerine layık olan baş tacımız annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, eli öpülesi tüm annelerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.


BAŞKAN DEMİR'DEN ANNELER GÜNÜ MESAJI!


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Anneler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.


Annelerin güvenilir bir liman olduğunu belirten Başkan Demir;" Dünyaya gözlerimizi ilk açtığımız andan itibaren sevgisiyle, şefkatiyle, merhametiyle bizleri kucaklayan, hayatını evlatlarına adayan her anımızda yanımızda olan ve hakkı hiç ödenemeyecek olan annelerimizin bu özel gününü kutluyorum. Yaşamımızda bizi, belki de karşılıksız seven tek varlık annelerimizdir. Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakârca çalışan anneler, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının da en önemli güvencesidir. En mutlu anlarımızda olduğu gibi, tüm sıkıntılarda sığındığımız liman olan annelerimizin tek beklentisi, bizlere gösterdikleri sevgi ve ilgiyi onlara da hissettirmektir. Bu vesile ile birlikte tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum, her günü mutlu sağlıklı ve sevinç dolu yaşamalarını temenni ediyorum.’’ şeklinde konuştu.


Başkan Mürşide Gizem Yıldırım'dan, anneler günü mesajı

“ANNELERİMİZ, AİLE VE TOPLUM HAYATININ TEMEL DİREĞİDİR” Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Av .Mürşide Gizem Yıldırım, anneler günü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Başkan Yıldırım, “Sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerimiz, aile ve toplum hayatının temel direğini oluşturmaktadır. Taşıdığı büyük sorumluluğun ötesinde, bu sorumluluğa tüm varlığını adayan annelerimiz dünyanın en güzel, en temiz ve en masum duygularını taşırlar. En mutlu anlarımızda olduğu gibi, en zor günlerimizde de sığınağımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimize karşı gönül borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz Bizi millet yapan değerlerimizin, toplum kültürümüzün ve geleneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasında en önemli rol şüphesiz ki annelerimizindir. Şefkatin ve hoşgörünün tükenmez kaynağı olan Annelik, bizim inanç anlayışımıza göre de en yüce, en kutsal vazifelerinden biri; anneler ise iyiliği en çok hak edenlerdir. Bizleri canından bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkı asla ödenemez. Bizleri en iyi şekilde yetiştirmek, hayata hazırlamak için karşılıksız sevgi veren, beklentisiz emek harcayan annelerimize bizden bekledikleri sevgi ve saygıyı göstermek bir görev değil, içten gelen duygu olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, bizleri koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen, baş tacımız annelerimize selam ve sevgilerimi iletiyorum; sağlık ve mutluluklar diliyor, sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınların Anneler Günü'nü kutluyorum" ifadelerini kullandı.


BAŞKAN KIZILBOĞA’NIN ANNELER GÜNÜ MESAJI


İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cenneti annelerin ayakları altındadır. İnsanlığın tüm kazanımlarında öncü rol oynayan, doğuran, koruyan, kollayan, şefkat gösteren güzellikler meydana getiren annelerimiz toplumun gerçek mimarlarıdır. Anne, en zor zamanlarda, en fedakar insandır. Anne, öğretmendir, anne, hayatını çocuklarına adayan, yüreğinde sevgi ve sabrı taşıyan dünyanın en kutsal varlığıdır. Annelerimiz geleceğin hazırlayıcısı ve güzide mimarlarıdır. Hem maddi, hem de manevi hayatımızda annelerimizin yeri doldurulamaz önem ve kıymeti bulunmaktadır. Hiç karşılık beklemeden vermenin, şefkatin, bağışlamanın ve hoşgörünün simgesi annelerimizi saygı ve muhabbetle ellerinden öpüyorum. Başta şehit annelerimiz ve eşleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günün kutluyorum.”


CHP’Lİ BİBER’DEN ANNELER GÜNÜ MESAJI

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Anneler Günü ile ilgili mesaj yayınladı.
ARTVİN-CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Anneler Günü ile ilgili mesaj yayınladı.

CHP’li Biber verdiği mesajda, “Annelerimiz, toplumu inşa eden, bireyin gelişiminde ilk yol gösterici olan, mutluluğun, huzurun, sevginin ve şefkatin baş mimarlarıdır. En temiz duygularla bizleri bağrına basan annelerimiz, hayatlarımızdaki en kıymetli varlıklardır. O yüzden onların kıymetini her zaman bilmeli, ne kadar değerli olduklarını her an onlara hissettirebilmeliyiz.

Bu duygularla hayatta olan, kaybettiğimiz ve anne olmaya aday herkesin Anneler Gününü kutlarım” dedi.

CHP’Lİ AKBULUT’TAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Anneler Gününü kutladı.

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut verdiği Anneler Günü mesajında anneliğin önemine vurgu yaptı. CHP’li Akbulut şu ifadelerle Anneler Gününü kutladı: “Dünyaya gözlerimizi açtığımızda bizi kucağına alarak şefkatini, sevgisini ruhumuza geçiren annelerimiz bizler için vazgeçilmez en kıymetli en özel kişilerdir. O yüzden annelerimizin değerini onları kaybetmeden, hayattayken bilmek ve her günü Anneler Günü tadında onlara yaşatmak bizim boynumuzun borcudur. Karşılıksız sevgi ve merhametin, şefkatin, sabrın timsali olan annelerimizin Anneler Gününü canı gönülden kutluyor, tüm annelerimize sağlıklı bir ömür diliyorum”


CHP’Lİ SARI ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Anneler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı şu ifadeleri kullandı: “Annelerimiz, hayatlarımızdaki en kıymetli varlıklardır. O yüzden bizi doğuran, büyüten, bu yaşa getiren annelerimizi yalnızca bir gün değil, her gün hatırlamalı ve ona göre davranmalıyız. Annelerimizin bizler üzerindeki hakları ne yapsak ödenmez. Bizlerin baş tacı olan annelerimiz aynı zamanda sevgi, saygı, hoşgörü, şefkat ve merhamet gibi kavramların tanımının ne olduğunu bize anlatan kimselerdir. O nedenle bu kavramların vücut bulmuş hali olan annelerimizin Anneler Gününü kutluyor ve tüm annelere sağlık ve mutluluklar diliyorum. Annesini kaybedenlere ise Allah’tan rahmet diliyorum.”


Bünyamin Önel'den anneler günü mesajı: "Annelerimiz İlk Öğretmenlerimizdir"

Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Mezitli Sanayi Sitesi Başkanı Bünyamin Önel, anneler günü dolayısı ile mesaj yayınladı. Başkan Önel, "Annelerimiz, çocuklarının devletine ve milletine faydalı birer fert, güzel ahlaklı iyi birer insan olarak yetişmesi için bir kılavuz görevi gören, pek çok zorluğa karşı büyük bir fedakârlık ve sabır ile göğüs gererek bizleri hayata hazırlayan ilk öğretmenlerimizdir.Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.V), “Cennet, annelerin ayakları altındadır” diyerek, anneliğin ne kadar kutsal ve mübarek olduğunu ifade etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle; vatanımızın bağımsızlığı, milletimizin birliği ve beraberliği için canını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin emaneti annelerimiz başta olmak üzere, bizleri canından bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

79 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page