top of page
  • Yazarın fotoğrafıHaberciGazete

BRT Yayın Grubu'na ulaşan Anneler Günü iletileri...


Yarın Anneler Günü. BRT Yayın Grubu'na bu haber yayına verilinceye değin ulaşan Anneler Günü ile ilgili iletileri sunuyoruz.


Doğanın Çocuklarından annelere özel hediye


Atakum Belediyesi ile DOÇAK iş birliği ile hayata geçirilen Doğa Bilimleri Köyü’nde öğrenciler, “Anneler Günü” hediyelerini hazırlamak için sukulent çiçeklerini toprakla buluşturdu.

SAMSUN - Atakum Belediyesi ve Doğanın Çocukları Akademisi Derneği (DOÇAK) iş birliğinde faaliyet gösteren Doğa Bilimleri Köyü, doğa ile iç içe verilen eğitimleriyle fark yaratıyor. Bilim, sanat ve spor atölyelerinin gerçekleştirildiği yaklaşık 5 bin metrekarelik alanda, çalışmalar aralıksız devam ediyor. Öğretmenleri eşliğinde katıldıkları atölyelerde aktif rol alan öğrenciler, bu kez “Anneler Günü” için kolları sıvadı.EĞLENCELİ ETKİNLİK

Adnan Kahveci İlkokulu ve Halide Edip Adıvar Anaokulu’ndan toplam 120 öğrenci, anneler günü hediyesi hazırlamak için “Çiçek ve Çocuk” atölyesi çalışmalarına katıldı. Çocuk Çiçek Yaşam Paylaşım Derneği’nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte minikler, farklı çeşitlerdeki sukulent çiçeklerini saksılara ekti. Öğrenciler, Çocuk Çiçek Yaşam Paylaşım Derneği Başkanı Serpil Uzun’un açıklamalarını dikkatle dinleyerek; çiçekleri aşama aşama toprakla buluşturdu. Anneler Günü hediyelerini özenle hazırlayan minikler, renkli görüntüler ortaya çıkardı. Öğrenciler, “Çiçek ve Çocuk Atölyesi” etkinliğinin ardından oyunlar oynayarak; mutluluklarını pekiştirdiler.
İYİ Partili Subaşı'dan Anneler Günü Mesajı

ANTALYA - İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, 14 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vekil Subaşı mesajında şu ifadeleri kullandı:"Annelik yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygulardan biridir. Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini veren annelerimiz sonsuz bir sevgi ve özveri ile bizlere geleceğimize uzanan yolda rehberlik eden ilk öğreticilerimizdir. Bizim inanç anlayışımıza göre, annelik dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden biri; anneler ise iyiliği en çok hak eden varlıklardır. Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkı asla ödenemez. Bizler, annelerimizi sadece bir günle hatırlayan değil, her günümüzü onlarla, onların hatıralarıyla yaşayan bir milletin çocuklarıyız. Bizleri en iyi şekilde yetiştirmek, hayata hazırlamak için karşılıksız sevgi veren, beklentisiz emek harcayan annelerimize her gün aynı değeri vermemiz gerektiğini en iyi bilen toplumlardan biriyiz. Hepimiz için en önemli varlık olan annelerimize hayatlarının her gününde destek olmak, bizden bekledikleri sevgi ve saygıyı göstermek bir görev değil, içten gelen duygu olmalıdır. Yerleri doldurulamaz annelerimizden hayatta olmayanlara rahmet, yaşayan annelerimize ise uzun ömür diliyorum. Bu duygularla başta şehit anneleri olmak üzere, varlık sebebimiz olan tüm annelerin 'Anneler Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.


BAŞKAN ALACA'DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI!Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, 14 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.


Başkan Alaca mesajında şu ifadeleri kullandı: "Bugün, senenin tek bir günü değil, ömrümüzün her günü baş tacı yaptığımız annelerimizin günü. Bizleri bu dünyaya getiren, her türlü fedakarlığa, cefakarlığa katlanarak büyüten annelerimiz, hayattaki kılavuzumuz, yol göstericimizdir. Mutluluğumuzla mutlu olan, üzüntümüzle kederlenen annelerimizin yüzünü güldürmek, onların gururlanacağı birer evlat olmak boynumuzun borcudur. İyiliğin, şefkatin, fedakarlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin kaynağı annelerimizin mübarek ellerinden öperek, bilhassa şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü´nü kutluyorum." dedi.SİYASETÇİ KARTAL’DAN ANNELER GÜNÜ MESAJIMERSİN - Siyasetçi Kaptan Kartal, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.


Kartal mesajında, “Anneler, karşılıksız sevginin, sabrın, affediciliğin, fedakarlığın bütünleştiği ve tüm güzellikleri içinde barındıran en değerli varlıklarımızdır. Karşılıksız sevmenin yegane temsilcileri olan annelerin, geleceğimiz açısından en önemli manevi kaynaklarımızdan bir tanesidir. Her türlü zorluklara, sıkıntılara sabırla göğüs gererek bizleri yetiştiren, ailelerimize, gerektiğinde ülkesine her koşulda sahip çıkan annelerimiz toplumumuzun da temel taşı, sevgi ve hoşgörü kaynağı olmuştur. Yeryüzündeki en kutsal görevi üstlenen annelerimiz, karşılıksız sevgi, bitmeyen özveri, sınırsız hoşgörü ve mutluluk kaynağımızdır. Yaşamımızın ilk anından başlayarak sevgi ve şefkatini bizlerden esirgemeyen, en zor anlarımızda bize güç veren annelerimiz yerleri asla doldurulamayacak en değerli varlıklarımızdır. Annelerimiz yeri geldiğinde öğretmenimiz, yeri geldiğinde işveren, emekçi, yeri geldiğinde ise cephanede canını siper ederek vatanını savunan birer kahraman olmuştur. Bu nedenlerden dolayı anneler, sadece ailenin değil, milletimizin de en önemli parçası olmuştur.

Hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, zorluklara boyun eğmeyen annelerimize ne kadar hizmet etsek azdır. Annelerimize ne kadar hizmet etsek yine de hakkını asla ödeyemeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemiz ve vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizin anneleri olmak üzere bizi dünyaya getiren, ilk adımımızı attıran, hayata hazırlayan, kahrımızı çeken, bizi bizden daha fazla düşünen en değerli varlıklarımız olan annelerimizin gününü kutluyorum” dedi.

84 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page