• HaberciGazete

BRT Yayın Grubu'na ulaşan Cumhuriyet Bayramı mesajlarıCHP’Lİ AHMET KAYA: “HER ŞEYİMİZİ CUMHURİYET’E BORÇLUYUZ”

“EN BÜYÜK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, yayınladığı mesajla Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yılını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

CHP’li Ahmet Kaya Cumhuriyet’in önemine değindiği mesajında Atatürk’ün, Cumhuriyet’in ve bölünmez bütünlüğün kırmızı çizgileri olduğunu ifade ederek, “Millet İttifakı olarak bu hassasiyetlerimizi dayanışma içinde iktidara taşıyacağız ve hep birlikte ülkemizi içinde bulunduğu sıkıntılı süreçten çekip çıkaracağız. Cumhuriyetimizin yarınları çok daha güzel olacağı inancıyla Büyük Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor Cumhuriyetimizin 98. yılını içtenlikle kutluyorum.” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı şu şekilde:

“Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen bağımsızlık ve kurtuluş mücadelemiz, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırılarak, tek bir kişide bulunan egemenlik kayıtsız ve şartsız bir şekilde millete geçmiş, toplumun özgürleşmesi ve çağdaşlaşmasının önündeki tüm engeller bir bir kaldırılmıştır.”

"Türk Milleti’nin Yeniden Doğuşudur"

“Cumhuriyet, kula kulluğu bitirmiştir. Cumhuriyet, Anadolu’da uzun yıllar süren savaşlar ve yoksulluk nedeniyle harap ve bitap düşmüş bir milletin aklın ve bilimin ışığında adeta yeniden doğuşunu sağlamıştır; Atatürk’ün devrimleri ışığında laik demokratik, çağdaş, sosyal bir hukuk devleti olma yolunda büyük ilerlemeler kaydetmiştir.”

"Kimsesizlerin Kimsesidir"

“Cumhuriyet; Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi; Alevisi Sünnisi etnik kökenine, inancına ve mezhebine bakmadan Anadolu topraklarında yaşayan tüm insanlarımızı ayrımsız tek bir çatı altında toplayarak büyük Türk Milletini oluşturmuş ve kimsesizlerin kimsesi olmuştur. Bugün sahip olduğumuz her şeyimizi Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet’i kuran milli kahramanlarımıza borçluyuz.”

"Cumhuriyetin Hayırsız Evlatları"

“Bugün, adına Cumhurbaşkanlığı Sistemi denilen ucube bir sistemle ülkenin kaderi bir tek kişinin kontrolüne bırakılarak, egemenlik yeniden tek bir kişide toplanmak istenmektedir. Atatürk’le ve Cumhuriyet’le sorunu olanlar AKP iktidarlarından da yüz bularak Cumhuriyet’in değerlerine adeta savaş açmış ve yuvalandıkları devlet kurumlarında Cumhuriyet’in tüm kazanımlarını içten içe yok etmeye çalışmaktadır. 19 yıllık AKP döneminde Cumhuriyet’in kurduğu fabrikalar satılmış, kurumlar yok edilmiştir. Bugün yaşanan adaletsizliklerin, hukuksuzlukların, ekonomik krizlerin ve toplumsal ayrışmanın temel sebebi de bu gericileşme, savurganlıktır ve yönetememezliktir. AKP, bir asırlık Cumhuriyet’imizn hayırsız evladıdır, mirasyedisidir.”

"Atatürk ve Cumhuriyet Kırmızı Çizgimiz"

“Atatürk ve mücadele arkadaşları Cumhuriyeti o kadar sağlam temeller üzerine inşa etmişlerdir ki; tüm bu olumsuzluklara rağmen Türkiye Cumhuriyeti dimdik ayakta durmaya devam etmektedir. Bu millet geçmişini ve milli kahramanlarını asla unutmaz, Kalpten bağlı olduğumuz Atatürk ve Cumhuriyet bu milletin kırmızı çizgisidir. Türk istiklalini ve Cumhuriyeti’ni korumayı birinci vazife gören Türk milleti, hiç şüphesiz Cumhuriyeti içinde bulunduğu buhrandan da kurtaracaktır.”

"En Büyük Bayramımız Kutlu Olsun"

“Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları olmak üzere eşsiz fedakarlıklarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan; kanlarıyla canlarıyla Cumhuriyetimizi kuran aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türkiye Cumhuriyeti’mizin 98. yaşını ve en büyük bayramımız Cumhuriyet Bayramımızı içtenlikle kutluyorum.”


Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit’ten 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Abdullah Özyiğit, mesajında şu ifadelere yer verdi: “ Cumhuriyetimizin yılmayan savunucuları, kıymetli hemşehrilerim.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının işgale karşı verdikleri mücadele sonucunda 98 yıl önce kurulan Türkiye Cumhuriyeti, geçmişten aldığı mirasla aydınlık geleceğe doğru ilerlemeye devam edecek.

Bugün içerisinde bulunduğumuz tüm olumsuzluklara karşı cumhuriyete ve demokrasiye bağlı milletimizin gösterdiği azim ülkemizi gelecek güzel günlere taşıyacak.

Hiç kuşku yok ki ‘Kimsesizlerin kimsesi’ olan cumhuriyetimiz demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak ebediyen yaşayacak.

Ve unutulmamalıdır ki cumhuriyet yönetiminde söz halkındır. Cumhuriyeti korumak ve yaşatmak da her yurttaşın en büyük sorumluluğudur.

Ülkemizin kurucusu Ulu Önderimizin yolunda, büyük ve tarihi sorumluluğumuzun farkındayız. Bu uğurda her bedeli ödemeye de hazırız. Güzel ülkemiz ve gelecek nesillerimiz için çalışmaya devam edeceğiz.

Büyük Atatürk başta olmak üzere tüm yol arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

Gurur ve onurla yaşasın cumhuriyet.”


Atakum Belediye Başkanı'nin Cumhuriyet Bayramı mesajıAtakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Deveci, mesajında şu ifadelere yer verdi:


“Cumhuriyet’in ilan edilişinin 98. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu gururun baş mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşı’nın en büyük kazanımlardan biri olan Cumhuriyet, artık halkın söz sahibi olduğu yeni bir anlayışı ifade eder. Cumhuriyet, bir ulusun verdiği varoluş mücadelesinin demokratik yönetimle en yukarılara taşınmasıdır. Bağımsızlık mücadelesinden alnının akıyla çıkan ve kendini tüm dünyaya kanıtlayan bir ulusun yönetimde de söz alması gerekliliğidir. Onurlu bir mücadelenin hak ettiği yönetim biçimi ile taçlandırılmasıdır. Bu nedenle Cumhuriyet Bayramı’nın bizim için ayrı bir önemi var.


Atakum Belediyesi olarak Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyet’ten aldığımız ilham ve güçle çalışıyor, projelerimizi hayata geçiriyoruz. Amacımız, ortaya çıkardığımız her çalışmada Atakum’un farklı bir rengini anlatmak ve her bir yurttaşımıza fırsat eşitliği sunabilmek. Bunu yaparken atalarımızdan aldığımız dayanışma ruhu ile hareket ediyoruz. Biliyoruz ki, bu dayanışma ruhu ile çalışmalarımız daha anlamlı hale gelecek. Ülke olarak çok zor bir dönemden geçiyor olabiliriz; ama biz karanlık dönemlerden aydınlığa güçlenerek çıkan bir ulusun tarihini kendimize meşale olarak aldık. Atakum’u her bir Atakumlunun fikri ve ihtiyacı ile yeniden şekillendireceğiz. Cumhuriyet’in eserlerini daha ileriye taşıyacağız. Cumhuriyet’in temel değerlerine ve Atatürk Devrimlerine inancımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz.


Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”


ADD Samsun Şubesi'nin mesajı: CUMHURİYET 98 YAŞINDA YAŞASIN CUMHURİYETUlu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’En büyük eserim’’ dediği ve en büyük bayram ilan ettiği Cumhuriyetimizin 98.yılı Ulusumuza kutlu olsun.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk 28 Ekim 1923 de ''Beyler yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz'' derken Türk Milletine en yakışır yönetim biçiminin Cumhuriyet olduğunu biliyor ve inanıyordu.


O; 19 Mayıs 1919 da Anadolu'nun dört bir yanında yanan çoban ateşlerini bir yangına dönüştürdüğünde, Tüm mazlum milletlere örnek olacak Kurtuluş ve Kuruluş mücadelesini verirken sadece Milletine güvendi ve sırtını Milletine yasladı.


O sadece bağımsızlığı tehlikeye girmiş Milletini emperyalist güçlerden kurtaran bir asker olmadı. Bu kurtuluş mücadelesini, Türk Milletinin çağdaş dünya ile bütünleşmesini sağlayan ''Cumhuriyet'' rejiminin kurulması ile taçlandıran büyük bir devlet adamı, önder oldu.


Çünkü Cumhuriyet felsefesinde; insan hakları, demokrasi, laiklik, hukuk devleti ve temel özgürlükler gibi değerleri barındırıyordu ve Türk Milletine en yakışandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar kalacağını” söylerken, gelecek kuşaklara “cumhuriyetin savunulması” görevini de vermişti. Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümümde, onu her zamankinden daha kararlı ve dirençli olarak koruma ve kollama azim ve kararı içinde kutluyoruz.Varlığımız ve özgürlüğümüzün yegâne temeli olan cumhuriyetimiz tarihinin en zor ve sıkıntılı dönemini yaşamaktadır. Harici ve dâhili bedhahlar, cumhuriyetimizin temel değerlerine, devrimlerine, kurumlarına ve 98 yıllık kazanımlarına saldırılmakta, her geriye doğru savrulma bir başarı olarak halkımıza sunulmaktadır.


Daha birkaç gün önce Vatan hainliği tescillenmiş bir şahsın adı Çorum Belediyesi tarafından bir parka verilmiş, Valilik izini ile bu park içerisinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği yapılması kararı alınmıştır. Devletin kamu kurum ve görevlileri eli ile yetkiler aşılmakta, kazanımlar zedelenmektedir.


Tüm bu olumsuz koşullarda ve hallerde bize eşsiz bir savaşım ile bu toprakları vatan yapan, bize ulus kimliği ‘Türk’ kimliğini kazandıran ve aydınlık bir Cumhuriyet armağan eden Atatürk’e, silah arkadaşlarına, şehitlerimize, gazilerimize ve geleceğimiz çocuklarımıza borcumuz var.


İzlenecek yol bellidir. Cumhuriyetin kuruluş felsefesi içinde hepsi yatmaktadır. Milli Misak sınırları içinde tam bağımsız ve Milli Egemen bir devlet yapımıza sahip çıkmak her birimizin görevidir.


Cumhuriyetin bir fazilet olduğunu bilerek, umudumuzu yitirmeden, Atatürk’ün başlattığı Çağdaş ve aydınlık Türkiye yaratmak ideali yolunda, İlke ve Devrimlerinin Işığında hiç durmadan yürüyeceğimize AND içiyoruz.


Cumhuriyet ve demokrasi düşmanlarına ’Cumhuriyeti kuranların onu korumaya da muktedir’ olduğunu tekrar tekrar hatırlatıyoruz…


Tüm bu duygu ve düşüncelerle ödünsüz takipçisi olduğumuz deha liderimiz Atatürk’ün en büyük eserim dediği cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünü olan Cumhuriyet bayramımızı kutluyor; 1923'ten sonsuza, bizi hep yücelterek, aydınlığa, çağdaşlığa taşımanın onurlu adı olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye Cumhuriyetinin Kurucularının manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ruhları şad olsun.


NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

YAŞASIN CUMHURİYET

ADD Samsun Şubesi

Dr. Işık ÖZKEFELİ


BİBER CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI.

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.ARTVİN-CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Biber mesajında: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Cumhuriyet; tarih boyunca esaret zinciri vurulamamış Yüce Milletimizin kahramanlık ve inançla yaptığı Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ile kurulmuştur. Cumhuriyet; her türlü imkânsızlıklar içinde varoluş mücadelesi veren bir milletin azminin, inancının, birlik ve beraberliğinin ne kadar büyük güç olduğunun ve milli iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının bütün dünyaya ilanıdır. Cumhuriyetimizin ilanı ile Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü uygulamaya konulmuş ve egemenliğin tek sahibi millet olmuştur.

Millet olarak; büyük fedakârlıklar sonucu kurulan ülkemizin küresel ölçekte bir güç haline gelen konumunu, Milletimizin sarsılmaz kardeşliğini bugün de yarın da aynı kararlılığı, azmi ve gücü sergileyerek koruyacak, geliştirecek ve buna mâni olmak isteyen hainlere asla fırsat vermeyeceğiz.

Büyük bir gurur ve coşku içerisinde olduğumuz bu mutlu günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.


ARTVİN TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI KURT’TAN 29 EKİM MESAJI

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Cumhuriyetin kuruluşunun 98'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
ARTVİN-Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Cumhuriyetin kuruluşunun 98'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kurt mesajında şu ifadelere yer verdi, "Ülkemizin en anlamlı ve özel günü olan Cumhuriyet Bayramı'nı, bir kez daha büyük bir coşku, derin bir gurur ile kutluyoruz. Cumhuriyetimizin asırlık bir çınara dönüşmesine sayılı günler kaldı. 100'üncü yaşına yürüyen Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içerisinde, bilimin ışığında, demokrasi, insan hakları, adalet ve özgürlük alanlarında muasır medeniyetler seviyesine taşımak, hepimizin en kutsal görevidir. Oda olarak bizler de, demokrasiyi, bilimi ve laikliği savunuyor, planlama- sanayileşme- kalkınmayı esas alan bir Türkiye Cumhuriyeti bilinciyle var gücümüzle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98'inci yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazi ve şehitlerimizi saygıyla anıyorum" dedi.


22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör